Навчання за кордоном доступне кожному!

Як отримати грант або стипендію на навчання в іноземному виші та де шукати інформацію про них

Ледь не кожен студент мріє бодай кілька місяців повчитися за кордоном. Порівняти підхід викладачів до навчального процесу, співвідношення між теорією та практикою, а також можливості для студентів. Нині далеко не кожен може собі дозволити витрачати кілька тисяч євро на рік на іноземну освіту. Однак для старанних та розумних студентів передбачені певні програми.
“Сьогодні українські студенти дедалі частіше обирають іноземні виші. Так, за кордоном навчання дорожче. Однак після закінчення іноземного вишу студент отримує диплом європейського зразка, а також безцінний досвід! Тим паче, нині діє чимало програм обміну, стипендій, грантів. Отримати грант або ж стипендію, яка покриватиме витрати на навчання, складно. Конкурс великий, відбір серйозний. Лише дуже старанна та розумна дитина зможе виїхати на навчання за кордон безкоштовно. Скажімо, у моєму виші можна безкоштовно навчатися за програмою “Тераз Вроцлав”, яка фондується містом, та ще й отримувати стипендію”, – розповів “Львівській Пошті” студент Варшавської політехніки Олесь.
Отож “Львівська Пошта” склала перелік найбільш відомих та цікавих закордонних освітніх програм для студентів, а також ресурсів, де їх шукати.

Навчання у Франції

Campus France – тут знайдете актуальні пропозиції стипендіальних програм у французьких вишах. Зокрема, для студентів із України зараз представлено 93 програми. Аби легко і зручно знайти потрібну програму, скористайтесь розділом campusbourses.campusfrance.org/fria/bourse/#/catalog.
Ile de France – тут представлені стипендії вишів регіону Іль де Франс (паризький регіон).
Стипендія імені Еміля Батумі передбачає навчання у Sciences Po University (Париж) для бакалаврів і магістрів. Отримати її можуть талановиті та розумні студенти з країн, що не входять до Європейського Союзу. До слова, зараз триває подача документів на отримання цієї стипендії. Останній термін подачі – 15 грудня 2019-го.

Навчання у Канаді

Canadian Bureau for International Education – сайт про освіту в Канаді. Тут знайдете стипендії на навчання, інформацію про державну підтримку іноземних студентів, а також дізнаєтесь про останні нововведення у сфері освіти.
Cтипендія університету Британської Колумбії – це програма для випускників шкіл, які мають високу успішність, були ініціативними та активними. Спершу програма покриває перший рік навчання, а якщо студент показує гарні результати у навчанні, то стипендію продовжують ще на три роки. Останній термін подачі документів – 15 січня щороку.
Стипендію коледжу Конестога можуть отримати лише ті випускники шкіл, що показали відмінні результати у навчанні. Розмір стипендії залежить від успішності. Останній термін подачі документів – лютий щороку.
Стипендія Vanier Canada Graduate Scholarships надає можливість талановитим іноземним дипломованим спеціалістам продовжити навчання у канадських вишах. Програма передбачає навчання для спеціалістів гуманітарних, соціальних, природничих, технічних наук, а також медиків.
Стипендія П’єра Трюдо передбачена для післядипломної освіти у галузі соціальних та гуманітарних наук в одному зі канадських університетів. Програма зацікавить тих, кому цікаве проведення досліджень у межах однієї зі чотирьох тем: права і гідність людини, громадянська самосвідомість, Канада в світі, люди і їхнє природне середовище. Загалом передбачено 15 стипендій на рік, термін програми – до чотирьох років, розмір стипендії – до 60 000 CAD на рік. Останній термін подачі документів – грудень щороку.

Навчання у Австрії

Grants – тут зосереджена база стипендіальних програм в усіх вишах Австрії.
Study in Austria – сайт про навчання у Австрії. Тут знайдете інформацію про навчання у австрійських вишах, необхідні для цього документи, підтримку іноземних студентів, а також можливі стипендіальні програми.

Навчання у Німеччині

Стипендіальна програма “Міст у німецький університет” розрахована суто на випускників шкіл. Передбачає навчання у вишах Німеччини від Інституту ім. Ґете. Учні, які бажають податись на стипендію, повинні мати оцінки вище середнього з природничих та технічних предметів, а також документи, що засвідчують участь в олімпіадах.
Стипендія Фонду академічних обмінів DAAD. Це найбільша в Німеччині організація, яка видає стипендії іноземних студентам із безлічі напрямків. Серед яких є мовні програми, програми освіти для бакалаврів та магістрів тощо.
Deutschland Stipendium – тут знайдете стипендії на навчання у німецьких вишах за всіма напрямками підготовки у різних містах.

У будь-яку країну за Еразмус+!

Нині найбільш відомою та доступною для українських студентів є програма обміну Erasmus+.
“Львівські виші щороку відправляють своїх студентів на навчання за кордон за програмою Еразмус+, бо наразі вона є найбільш доступною. 
Здебільшого навчання триває пів року або рік. Програма передбачає одержання стипендії. Навчалась два роки тому у Франції за цією програмою, отримувала стипендію 500 євро на місяць. Цих коштів цілком вистачало на харчування, житло та інші потреби”, – розповіла студентка економічного факультету Франкового вишу Дарія.
Про умови подання документів, дедлайни, етапи проходження відборів та докладну інформацію можна отримати у вашому виші.
“Erasmus+ Programme має ступеневу (передбачає стипендію на повне забезпечення для навчання на магістратурі) та кредитну (передбачає короткотермінові програми обміну на 3-12 місяців для бакалаврів, магістрів, аспірантів, докторантів) мобільність. Також Erasmus+ Programme передбачає можливість отримання грантів на проходження стажування у провідних західних компаніях упродовж двох-п’яти місяців”, – каже Дарія. 
З її слів, для того, щоб претендувати на отримання гранту на навчання, студенту потрібно підготувати та подати певний пакет документів.
“Необхідно заповнити онлайн-заявку, написати CV та мотиваційний лист, скласти план навчання, підготувати виписку з оцінками зі залікової книжки, копію диплома, копію закордонного паспорта та документа, який підтверджує рівень володіння іноземною мовою. Критеріями успішного відбору є висока академічна успішність, високий рівень володіння іноземними мовами. Наявність декількох рекомендаційних листів від професорів у деяких випадках є додатковою перевагою або ж необхідною умовою”, – наголошує Дарія.

Українські платформи з іноземними грантами

Більше інформації про гранти та стипендії на навчання у різних країнах зібрано на кількох зручних українських платформах.
Studway.com.ua – на цьому сайті у розділі “Можливості” потрібно вибрати те, що цікавить. Наприклад, категорію “Грант” або “Стипендії”. Також можна обрати потрібну країну та напрямок навчання, щоб спростити пошук. На сайті представлено безліч грантів, зокрема на навчання, стажування, стипендії, дослідження тощо. Тобто інформації на сайті достатньо. Потрібно лише регулярно моніторити та фільтрувати її.
Science-community.org/uk – тут у розділі “Гранти та конкурси” зібрано стипендії та гранти для фінансування навчання за кордоном на магістра чи бакалавра. Також на сайті можна зручно відфільтрувати інформацію за країнами.
gurt.org.ua – на сайті можна знайти інформацію про безліч конкурсів, тренінгів, вакансій та грантів. Насправді сайт не робить акцент суто на грантах для навчання за кордоном. Проте час від часу інформація про можливість безкоштовного навчання за кордоном все ж з’являється. Якщо постійно оновлювати та стежити за новинами сайту, то можна знайти інформацію, яка вас зацікавить.
biggggidea.com – ця платформа також не робить акцент на гранти на навчання за кордоном. Проте й тут можна знайти інформацію про стипендії на навчання за кордоном. Головне, знову ж таки, цікавитись та регулярно відслідковувати новини на сайті.
Платформ, які надають інформацію про стипендії та гранти на навчання за кордоном, достатньо. Головне не опускати рук, якщо не знайшли слушної пропозиції. Адже постійно з’являються нові. Важливо регулярно моніторити такі сайти.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2548 / 4.06MB / SQL:{query_count}