Без сім’ї немає щастя на землі!

У неділю, 22 вересня, вперше відзначатимемо День молитви за сім’ю. Про що саме маємо просити Бога та як досягти щастя у шлюбі

Усі люди мріють про щасливу сім’ю. Укладаючи шлюб, молодята клянуться не розлучатися за жодних обставин, завжди підтримувати одне одного. Але в сучасному світі ситуація з цим не найкраща. Зокрема, Україна посідає одне з перших місць у Європі за кількістю розлучень… Розлучаються близько 60% пар! Причому більшість розлучень припадає на молоді подружжя, які прожили в шлюбі від трьох місяців до трьох років. Найчастіше як причини розлучення подружжя називають морально-психологічні проблеми в порозумінні, алкоголізм та інші залежності. При цьому страждають не лише дорослі, а й діти. За останніми даними, майже 100 тисяч українських дітей перебувають у закладах інтернатного типу, з них 92% мають біологічних батьків.
Сім’я – це праця, натхненна праця бути разом і будувати свій дім, свою країну
Щоби сім’я була повноцінна, щаслива, благополучна, і дружині, і чоловікові потрібно докладати чимало зусиль – бути лагідними, добрими, ніжними, вміти слухати, поважати одне одного і просити в Бога щастя та опіки.

З ініціативи Всеукраїнської ради Церков та релігійних організацій 2019-ий в Україні проголошений Роком сім’ї. Церква щоразу наголошує, наскільки важливими є добро і щастя кожного подружжя для українського народу загалом і Церкви зокрема та закликає всіх до спільних молитов у таких намірах.
Окрім того, цієї неділі, 22 вересня, вперше відзначатиме День молитви за сім’ю Українська православна церква. Таке рішення ухвалив Священний синод ПЦУ. День молитви за сім’ю збігається з днем пам’яті святих Йоакима і Анни – батьків Діви Марії. Саме Анна є зразком благочестя та подружньої вірності, надії на Бога і нагороди від Нього за чесноти.
Сім’я – це як маленька планета зі своїм власним світом. У кожної свої правила, таємниці, цінності
Цього дня в храмах Православної церкви України звершать божественні літургії та молебні до цих святих – покровителів сім’ї зі спеціальними молитовними проханнями про мир у родинах, добре виховання дітей, про духовні блага і земний достаток. Свої проповіді священнослужителі  присвятять сімейній тематиці, проведуть тематичні родинні заходи і спільно проситимуть у Бога терпеливості, злагоди та любові для кожної української сім’ї.
Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Високопреосвященний владика Димитрій також благословив у всіх храмах Львівсько-Сокальської єпархії Православної Церкви України 22 вересня, у 14-ту неділю після П’ятидесятниці, звершити молебні до святих праведних Йоакима і Анни за встановленим чином та з особливими проханнями про мир у сім’ях.

Анна та Ігор Климці переконані: просити щастя та миру для своєї родини потрібно щодня! А ще не забувати дякувати за отриманий дар – чоловіка, жінку, дітей. «Сім’я – це як маленька планета зі своїм власним світом. У кожної свої правила, таємниці, цінності. Найголовніші з них – дати дітям правильну модель сім’ї, навчити їх правил сімейного життя, пояснити важливість таїнства шлюбу, – каже Анна. – Щоб не було конфліктів у сім’ї, варто пам’ятати, яке значення вона має в нашому житті. Маємо цінувати те, що у нас є, і намагатися ніколи не ображати своїх близьких. А ще спільно молитися та не забувати дякувати Господові за день, за мир, за порозуміння і спокій у сім’ї. Тоді все буде гаразд».
Для Вікторії Савіцької сім’я – зв’язок поколінь і щоденна праця. «Будучи дитиною, я мала свій сховок – місце з особливим кліматом, цілющим настроєм, невичерпним досвідом і дивакуватим гумором. Дорослішати там означало рости по-всякому. Сім’я для мене – це здоров’я ближніх, емоційний зв’язок із сином та чоловіком, які дають мені силу та нові сенси. Ми вчимося бути сховком одне для одного, любити просто так, довіряти, домовлятися, слухати, бути тут і тепер, – каже Вікторія. – Сім’я – це й безперервний зв’язок поколінь. У сім’ї формуються життєві орієнтири, розуміння добра і зла. Казками, піснями, історіями про бабусь та дідусів ми закладаємо досвід у свою дитину. Також сім’я – це праця, натхненна праця бути разом і будувати свій дім, свою країну. Ми молимося, щоб у всіх був свій сховок і щоб менше несподіваних тривог та страхів випробовували його на міцність».
Протоієрей Михайло Сивак, проректор Львівської православної богословської академії:
– Церква дуже високо шанує інститут сім’ї та поняття шлюбу. У Священному Писанні майже на кожній сторінці є вказівки про те, наскільки важливі шлюб і сімейні стосунки. Не забуваймо, що Біблія починається зі створення першої шлюбної пари – Адама і Єви, що Ісус Христос перше чудо робить на весіллі в Кані Галилейській. Християнство можна назвати релігією сім’ї або релігією любові. Відповідно відзначання таких днів, які вказують на важливість людини в сім’ї, дуже важливе. За сім’ю – батька, матір, дітей, чоловіка чи жінку – молитися потрібно щодня, бо це вираження любові, добра. Найперше у намірах треба просити, щоби Господь навчив нас любити по-справжньому і щоб ця любов не була затьмарена ні гнівом, ні егоїзмом. Часто люди питають мене, як досягти любові, гармонійних стосунків. Секрет сімейного щастя таки існує. Це жертовність! Якщо чоловік і дружина жертвуватимуть собою, в якихось моментах чимось поступаються, десь стерплять, лише тоді зможуть досягти щастя і радості!
Отець Павло Дроздяк, речник Львівської архиєпархії УГКЦ:
– Сім’я – це дарована Богом благодать, яку двоє обирають, стоячи перед обличчям Господнім, обіцяють вірність, чесність і подружній послух. Саме цю обіцянку, яку вони складають одне одному, інколи намагається хтось порушити. Хтось – це диявол. Тому ми, як Церква, відповідаючи рішенням Всеукраїнської Ради Церков, яка ще торік проголосила 2019-ий Роком сім’ї, у Львівській архиєпархії розпочали заходи, які мають на меті звернути особливу увагу на сім’ю. Зранених сімей, наприклад, зрадою, чимало, тому у своїх діях та молитвах ми хочемо допомогти їм, аби вони змогли віднайти порозуміння та впорядкували своє життя. Але працювати над зціленням тих глибоких сімейних і духовних ран намагаємося не лише раз на рік, а щодень. Скільки ми не говорили б про проблеми, не оголошували дні чи роки сім’ї, зміни залежать виключно від самих подружжів. Вони самі повинні захотіти змінити своє життя, повернути мир, радість і спокій в родину! Без сумніву, це зробити їм допоможе Божа мудрість. І саме про це ми щодня молимося на своїх літургіях. Хочемо, щоб та Божа мудрість була присутня в сім’ях, щоб люди знаходили духовні та фізичні сили і потоки, завдяки яким змінювали і преображали своє життя. Упродовж цього року в нас була можливість зустрічатися з різними категоріями сімей, наприклад, вдівцями та вдовами. Втративши чоловіка чи дружину, вони також потребують підтримки та відповіді на запитання, що робити далі. Цієї неділі, 22 вересня, матимемо зустріч із сім’ями, в яких мати, батько чи діти перебувають далеко від дому, на чужині. Такі сім’ї також переживають травму, біль розлуки і потребують допомоги. О 17.00 матимемо з ними коротку молитву та духовно-молитовний вечір, під час якого ділитимемося думками і співпереживаннями. Надалі також цим займатимемося, зустрічатимемося із сім’ями, показуватимемо, яку цінність має одне для одного в подружжі і як усе це варто цінувати. Загалом Церква завжди хоче сказати, що вона поруч, що супроводжує в будь-яких проблемах, що може допомогти в подоланні будь-яких сімейних криз. Не забуваймо дякувати Богові за те, що у нас є сім’я. Говорю це не як проповідник, а як чоловік і батько. Маючи сім’ю, я щоранку найперше дякую Богові за день, за те, що маю дружину, дітей, яких він мені дав. Бо це Його діти. Якщо не складатимемо таку подяку, то перетворимося на злодіїв, які все крадуть! У своїх намірах ми повинні просити мудрості. Людська мудрість необмежена, а ось коли ми осягнемо Божу мудрість, тоді зможемо подолати будь-які перешкоди. Якоїсь пігулки, яку можемо випити і вирішити всі свої сімейні проблеми, немає. Сім’я – це щоденна рутинна праця задля збереження миру. Тож завжди просімо Божої мудрості, терпеливості та уважності одне до одного!
Отець Степан Сус, настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, військовий капелан:
– Сім’я – це клітина Церкви, держави і кожного суспільства. Усі ми хочемо жити, виховуватися в міцних та здорових сім’ях, але водночас кожна людина, кожна сім’я може переживати певні моменти становлення, кризи, випробування чи виклики. Та вони не будуть нам страшні, якщо ми правильно їх переживатимемо. А вміти правильно переживати ці виклики означає вміти довіряти Богові! Господь установив сім’ю як місце, де людина відтворює в любові сама себе і світ, у якому народжуються її діти. Тому від нас вони мають отримувати належне виховання, любов і все те, що є важливим і потрібним кожному з нас у цьому світі. Молитва за сім’ю – це подяка Богові за те, що маємо її. Тож насамперед у своїх намірах ми повинні просити в Бога сили, витривалості у любові і в тих викликах, які можуть постати перед сім’єю. Крім того, варто пам’ятати, що молитися потрібно не лише за свою сім’ю, а й за інші родини, прагнути стати для них прикладом.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4208 / 4.07MB / SQL:{query_count}