Вклонімося Богородиці!

Сьогодні, 13 вересня, у cоборі Святого Юра виставили для почитання унікальну реліквію

У п’ятницю, 13 вересня, християни східного обряду літургійно вшановують Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці. З цієї нагоди у Святоюрському соборі УГКЦ виставлять мощовик, у якому зберігається унікальна реліквія – частина пояса Пресвятої Богородиці, повідомляють на офіційній фейсбук-сторінці Архикатедрального собору святого Юра.
“Не знехтуймо можливістю вклонитися святині – просити Пресвяту Богородицю про заступництво в духовних та щоденних потребах нашого життя! Як повчав праведний Митрополит Андрей: “Справді щасливий той, хто Пречисту Діву любить і почитає”, – мовиться в повідомленні.
За переданням, Пресвята Богородиця сама виплела свій пояс із верблюжої вовни і передала його апостолу Томі, коли возносилася на Небеса. Цим потішила його, бо ж він запізнився на її успіння. Після мученицької смерті святого апостола Томи пояс переховували інші учні Христа, а тоді поклали його у Влахернській церкві в Константинополі – тій самій, де Божа Мати об’явилася, тримаючи свій омофор над народом Константинополя у ІХ столітті (до цієї події приурочене свято Покрови). 
Перше покладення чес­ного пояса відбулося у час правління імператора Аркадія. Друге покладення чесного пояса відбулося в церкві Халкопратійській в Константинополі через 500 років. Тоді Константинополем правив імператор Лев Філософ. Його дружина Зоя була опанована злим духом, який її сильно мучив. У видінні вона дізналася, що зможе видужати, коли на неї покладуть пояс Пресвятої Богородиці. Правлячий патріарх поклав пояс на імператрицю, і та відразу ж одужала. Із вдячності Богові за це чудо зцілення вона оздобила пояс золотими нитками і положила його назад у кивот та закрила.
Як пам’ять про цю подію в Церкві встановили свято Покладення пояса Пресвятої Богородиці. І, зокрема, з такою метою, щоби укріпити в християн віру й уповання на Боже прощення та милосердя, на те, що лише всемогутній, преблагий і люблячий все Своє створіння Господь здатен і бажає поблагословити і звільнити всіх людей, що терплять і страждають від різних та всіляких бід і нещасть, труднощів та проблем, немочей, нестач і хвороб.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.9537 / 4.08MB / SQL:{query_count}