Дні УКУ: зустрічі, дискусії, святкування

В Українському католицькому університеті тривають щорічні святкування з нагоди початку нового академічного року. В суботу під час храмового празника освятять мозаїки купола нової церкви

Уже традиційно новий навчальний рік в Українському католицькому університеті збігається з початком літургійного церковного року за юліанським календарем, який припадає на 14 вересня звичного для нас відліку часу. З цього приводу тут тривають щорічні Дні УКУ – святковий тиждень з нагоди початку нового академічного року, під час якого відбувається серія відкритих лекцій та майстерок від професорів УКУ та запрошених промовців, екскурсії студентським містечком, посвята першокурсників у студенти, святкування храмового празника університетської церкви, а також зустріч випускників усіх навчальних програм університету.
Від понеділка, 9 вересня, майбутні студенти та всі охочі (за умови попередньої реєстрації) вже мали чимало цікавих зустрічей, лекцій, дискусій. Однак тиждень ще не завершився, тож багато цікавого ще попереду!
Зокрема, сьогодні, у п’ятницю, 13 вересня, о 17.00 у храмі Святої Софії – Премудрості Божої відбудеться зустріч “Про справжність у вік віртуальності” з владикою Борисом Ґудзяком, митрополитом і архиєпископом Філадельфійським УГКЦ, президентом УКУ. Мовитиметься про справжність у вік віртуальності, про правду в епоху постправди, про слухання в час постійного самовираження.
Реєстрація на подію вже завершилася, проте, як кажуть організатори, ще певна кількість людей зможе потрапити на зустріч, якщо прийде в зазначений час. Однак потрібно буде дочекатися початку зустрічі, коли займуть свої місяця  зареєстровані відвідувачі. Для тих, що все ж таки не зможуть потрапити на зустріч, організують онлайнтрансляцію на сторінці події у фейсбуці. У суботу, 14 вересня, в перший день нового літургійного і нового навчального року тут урочисто святкуватимуть храмовий празник університетської церкви Святої Софії – Премудрості Божої. О 9.45 відбудеться освячення мозаїк купола цього храму. О 10.00 розпочнеться Архиєрейська літургія з нагоди храмового празника, а о 12.00 – освячення цеглинок жертводавців у храмі Святої Софії – Премудрості Божої, відтак урочисте закладання пам’ятної капсули в будівлю ще одного колегіуму.
Нагадаємо, що святий Папа Іван Павло ІІ у 2001 році, перебуваючи в Україні, благословив і освятив місце для університетського містечка на вул. Стрийська. У 2010-ому світлої пам’яті Блаженніший Любомир Гузар разом із єпископами УГКЦ освятив наріжний камінь студмістечка, а через рік відбулося освячення першого корпусу, яким став колегіум УКУ. До речі, минулого тижня владика Борис Ґудзяк під час зустрічі з папою-емеритом Бенедиктом XVI подякував йому за щедрий внесок у розбудову УКУ – 100 тисяч євро. У 2013 році глава УГКЦ  Блаженніший Святослав разом із єпископами освятив наріжний камінь нового храму, а в 2016-ому відбулося урочисте освячення університетської церкви, яку спроєктував архітектор з Бостона Іван Бережницький. Внутрішнє оздоблення храму здійснює група іконописців під керівництвом Люби Яцків.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.5920 / 4.09MB / SQL:{query_count}