ЗНО-2020: гарний жест доброти

У Львові викладачі навчального центру Bristol безкоштовно готуватимуть до ЗНО сімох дітей учасників АТО. Це може стати початком великої соціальної кампанії

На календарі лише перший місяць осені, а українські старшокласники уже перейшли в активну фазу підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Зокрема, шукають репетиторів та курси підготовки.
Цього року, за підрахунками львівських матусь, чиї діти навчаються в 11-ому класі, репетиторство – річ недешева. За годину заняття шкільний учитель править 120-150 гривень. Викладачі вишу ще більше – 200-250 гривень за годину. У підсумку за рік набігає кругленька сума. А якщо предметів кілька, наприклад, три, то вона зросте у стільки ж. Відтак далеко не всі можуть сплатити такі суми. Особливо занепокоєні батьки сімей із числа малозабезпечених, багатодітних чи таких, де є учасник АТО/ООС.
Проявити благодійну ініціативу та запросити на підготовку кількох учнів 11-их класів зі Львова та області вирішили дві викладачки навчального центру Bristol, що на вул. І. Франка, 54/5.
Зокрема, освітянки Марія Слободян та Мар’яна Вульчин запропонували сімом дітям, чиї батьки є захисниками нашої держави, безкоштовну підготовку до ЗНО з таких предметів, як українська мова та література і англійська мова.
“У рамках співпраці між благодійним фондом “Здійснити мрію” і навчальним центром Bristol розмістили оголошення, що є така ініціатива від центру та вчителів, і нам відразу почали писати. Звістці про безкоштовне навчання зраділи діти учасників АТО, передовсім їхні батьки, високо оцінивши таку благородну ініціативу від львівських викладачок. Навіть зголошувалися батьки, чиї діти навчаються ще в 9-ому або 10-ому класах. Ми ж обирали серед одинадцятикласників, бо вважаємо, що їм зараз такі заняття потрібні найбільше. Отже, серед сімей учасників АТО були відібрані семеро дітей, хоча за попередньою домовленістю їх мало бути четверо, батьки яких саме шукали викладацькі курси із вказаних вище предметів. Принцип відбору був простий: хто перший зголосився, той і отримав таку нагоду, – розповідає “Львівській Пошті” керівниця проєкту “Мій тато захищає Україну”, членкиня президії благодійного фонду “Здійснити мрію” Уляна Флишко. – Це дуже гарний жест доброти і великий внесок учителів навчального центру, адже така допомога суттєво економить сімейний бюджет”.
Зі слів співрозмовниці, наразі це єдиний навчальний центр, який зголосився безкоштовно готувати дітей учасників АТО до ЗНО. Але Уляна Флишко дуже сподівається, що на цьому робота не завершиться, що кількість пропозицій зросте. “Ми дуже хотіли б, щоби така ініціатива тривала. Якби нам надходили подібні пропозиції від інших центрів чи викладачів, були б дуже раді! Маємо надію, що цей приклад стане показовим, що буде ще більше людей, готових робити для інших добрі справи!” – наголосила вона.

Платформи для безкоштовної підготовки

На жаль, сьогодні далеко не кожен учень має можливість відвідувати репетиторів. Однак є інший спосіб успішно пройти ЗНО – готуватися за допомоги безкоштовних онлайнкурсів. Вони полегшують самостійну підготовку, бо фільтрують інформацію і теми, які охоплює програма ЗНО.
* Гра “Українська революція 1917 – 1921 років”, розроблена Українським інститутом національної пам’яті, зокрема, допоможе легко і просто розібратися в подіях Української революції 1917 – 1921 років. Гра доступна для завантаження для android-версії за посиланням, а також для ІОS-версії за посиланням.
Ilearn – проект від громадської спілки “Освіторія” (на фото). На платформі є курси з української мови і літератури, англійської, математики, історії України та біології. На сайті можна знайти тести і матеріали для самопідготовки з цих предметів. Окрім того, цей проект має власний канал на YouTube, де завантажені понад 100 відеолекцій, які полегшують сприйняття інформації учнями.
* Prometheus – тут доступний курс “Підготовка до ЗНО”, який передбачає підготовку з української мови і літератури, математики та історії України. Курс покликаний допомогти всім охочим вступникам поглибити та закріпити набуті знання зі шкільного курсу. Він містить усі необхідні для підготовки теми та матеріали.
* Готуємось до ЗНО – спецпроект “Студвею” з освітнім проектом EdEra та громадською спілкою “Освіторія”. На онлайн-платформі доступні зручні та насичені експрес-уроки з української мови і літератури. Навчальний матеріал подають через відеоуроки, конспекти і тести.
* Akademia.in.ua – освітній портал, який пропонує найбільшу кількість безкоштовних онлайн-курсів із підготовки до ЗНО. Тут можна знайти такі дисципліни: українська мова і література, історія, географія, біологія, хімія, іноземні мови та математика. Основна мета проекту – дати шанс всім охочим самостійно підготуватися до ЗНО і вступити в омріяний виш. До слова, на платформі є безліч корисних рекомендацій щодо того, як зареєструватися на ЗНО, коли саме це потрібно робити тощо.
* EdEra – освітня українська платформа, на якій можна знайти величезну кількість курсів. Зокрема, українська мова і література, математика, історія України, фізика, хімія. До того ж учням викладають як теорію, так і методику розв’язання задач і рівнянь – цьому приділяють найбільше уваги. Окрім тестових завдань, у середині курсу є проміжні модулі, тести та фінальний іспит.
* Освіта-онлайн – громадський проект, який передбачає можливість дистанційної освіти для школярів у форматі масових відкритих онлайн-курсів і допомагає підготуватися до ЗНО та ДПА. Тут можна знайти такі дисципліни: українська мова і література, історія, географія, біологія, хімія, англійська мова, математика та фізика. Окрім цього, в них є власний канал на YouTube, де завантажені відеолекції.
* На сайті ЛРЦОЯО знайдете онлайнтренажери “Абетка”, “Пам’ятки з історії України”, “Історичні персоналії для візуального розпізнавання”, “Дати і події з історії України”. Насправді це дуже корисні і цікаві програми, які поєднують дати, факти, події, персоналії. Також на сайті ЛРЦОЯО знайдете безкоштовні онлайнтестування з завданнями попередніх років.
Марія Слободян, учителька української мови і літератури навчального центру Bristol:
– Абсолютно всі діти заслуговують на те, щоби вступити у виш, здобути якісну освіту і мати світле майбутнє. Наш навчальний центр працює не так давно, і свій шлях ми вирішили розпочати з благодійної складової. Вважаємо, що варто дати шанс тим дітям, батьки яких, можливо, не мають фінансової можливості найняти репетиторів. Чи не найбільше такої допомоги потребують саме діти захисників нашої країни! Звернувшись до благодійного фонду “Здійснити мрію” з такою пропозицією, ми відразу ж знайшли зворотний зв’язок. Виявилося, що такої допомоги потребує чимало сімей. Отож я, як викладач української мови і літератури зі ЗНО, готуватиму трьох дітей, батьки яких є учасниками АТО, а моя колега Мар’яна Вульчин, яка є вчителькою англійської мови, чотирьох. Усі заняття для дітей будуть безкоштовні! Програма з підготовки розрахована на цілий рік. Зустрічатимемося з дітьми раз на тиждень по дві години. Заняття відбуватимуться в невеликих групах. Жодної різниці між “платниками” і “неплатниками” не буде. Будемо дуже раді, коли завдяки нам діти зможуть достойно пройти ЗНО і вступити в омріяний виш. Цілком можливо, що така ініціатива триватиме й наступного року і число учнів збільшиться. Загалом вважаю, що таких пропозицій у нашому місті повинно бути більше. Розумію, що не кожен має можливість пожертвувати якусь суму на благодійність, бо в наш час це досить складно. Але якби кожен хоча б у тій сфері, в якій працює, робив бодай маленьку благодійну річ, було б круто!
Ольга Ільків-Посполита, дружина учасника АТО, мама 11-класника:
– Щойно на сторінці благодійного фонду “Здійснити мрію” в соцмережі з’явився допис про те, що є викладачі, готові безкоштовно займатися з дітьми, батьки яких є учасниками АТО/ООС, відразу ж зареєструвала сина. Дуже зраділа, що саме він потрапив у список щасливців, бо, самі розумієте, для нашої родини це велика допомога і економія сімейного бюджету. Для свого сина – 16-річного Максима, який зараз навчається в 11 класі – ми якраз шукали викладачів, які допомогли б йому підготуватися до ЗНО. Зокрема, репетиторів із трьох предметів – української мови та літератури, хімії та математики, бо син планує вступати на факультет харчових технологій у Національному університеті “Львівська політехніка”. Завдяки ініціативі навчального центру Bristol нашого сина безкоштовно готуватимуть до ЗНО з української мови та літератури. Перші заняття розпочнуться вже цієї п’ятниці, 13 вересня. За попередньою домовленістю наша дитина приходитиме на уроки раз на тиждень, із нею займатимуться по дві години. Усі ми знаємо, якими вартісними є уроки підготовки до ЗНО: за одну годину занять батькам доводиться платити від 150 до 200 гривень. А мій син займатиметься щотижня по дві години. За моїми підрахунками за місяць наша сім’я зможе зекономити від 1200 до 1400 гривень. Загалом вважаю, що така ініціатива навчального центру дуже потрібна і однозначно повинна мати продовження. Адже є різні сім’ї, з різними статками. Коли ж мовиться про багатодітні чи ті, де є учасники АТО, то й поготів. На жаль, про інші ініціативи, які допомагали б дітям чи то готуватися до ЗНО, чи пропонували б інші навчальні курси, не чула. Знаю лише про певні знижки на мовні курси або ж школярам пропонують пройти кілька безкоштовних занять у якомусь центрі. Далі доводиться платити, а це солідні суми…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.6959 / 4.17MB / SQL:{query_count}