Вчителі зможуть обирати профільні курси для підвищення кваліфікації

Педагоги зможуть використовувати виділені державою на підвищення кваліфікації кошти та навчатися в обраних ними організаціях

Учителі вже найближчим часом зможуть зарахувати собі як обов’язкове підвищення кваліфікації не лише навчання в інститутах післядипломної педосвіти, а й інші профільні курси. Як інформує сайт МОН, вчитель зможе через рішення педагогічної ради зарахувати собі вже пройдене поза межами ІППО навчання.
Також передбачають, що з 1 січня 2020 року вчителі зможуть використовувати виділені державою на підвищення кваліфікації кошти та навчатися в обраних ними організаціях. Загалом з 2020 року механізм підвищення кваліфікації матиме такий вигляд:
1. Керівники закладів освіти після затвердження кошторису на рік оприлюднюють  загальний обсяг коштів, передбачений у цьому році на підвищення кваліфікації.
2. Впродовж наступних 15 календарних днів iз дня отримання зазначеної інформації кожен педагогічний та науково-педагогічний працівник, який має право на підвищення кваліфікації за рахунок зазначених коштів, подає керівникові пропозицію до плану підвищення кваліфікації на цей рік з інформацією про:
– тему (напрям, найменування) відповідної програми (курсу, лекції, модуля тощо);
– форми;
– обсяг (тривалість);
– суб’єкта (суб’єктів) підвищення кваліфікації;
– вартість підвищення кваліфікації (у разі встановлення) або про безкоштовний характер послуги.
3. Педагогічна рада закладу розглядає та затверджує план підвищення кваліфікації на відповідний рік у межах коштів, затверджених у кошторису закладу освіти за всіма джерелами надходжень на підвищення кваліфікації на цей рік.
4. На підставі плану підвищення кваліфікації керівник закладу освіти (уповноважена ним особа) забезпечує укладання договорів між закладом освіти та суб’єктом (суб’єктами) підвищення кваліфікації про надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації на відповідний рік.
У договорі сторони можуть прописати, де та як саме організовують підвищення кваліфікації:
– за місцем провадження освітньої діяльності суб’єкта;
– та/або за місцем роботи педагогічних та/або науково-педагогічних працівників;
– за іншим місцем (місцями);
–  та/або дистанційно.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7160 / 4.07MB / SQL:{query_count}