Як за освіту платити менше

Частину коштів, витрачених на навчання, можна повернути через податкову знижку

Щораз ближче новий навчальний рік. Хтось радіє, бо потрапив до омріяного вишу і вчитиметься там коштом держави, комусь пощастило менше: щоб навчатися в обраному закладі, доведеться викласти кругленьку суму. Тепер витрати на навчання можна суттєво зменшити завдяки податковій пільзі! Однак повернути вкладені у 2019-ому кошти можна буде лише наступного року. Натомість до 31 грудня 2019 року можна скористатися правом на податкову знижку за 2018 рік. 
Головне управління Державної фіскальної служби у Львівській області повідомило, що станом на 1 серпня 2019 року громадянами, які отримали право на податкову знижку за підсумками 2018 року, подано 10 125 декларацій про майновий стан і доходи. За результатами проведених відокремленими управліннями Головного управління ДФС у Львівській області перевірок поданих громадянами декларацій із витратами, дозволеними для включення до податкової знижки, їм повернули 21,8 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Найбільшу кількість декларацій подали громадяни для відшкодування податкової знижки за навчання (7084 декларації, за якими повернули 15,4 млн грн податку).
Право на податкову знижку мають громадяни, котрі сплачують за освітні послуги, які надають дошкільні, шкільні та позашкільні заклади освіти, а також заклади професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, за себе або члена сім’ї першого ступеня споріднення (згідно з нормами Податкового законодавства такими вважаються батьки фізичної особи – платника податку, її чоловік або дружина, її діти, у тому числі усиновлені).
До податкової знижки включають фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та їхнього покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинна бути відображена вартість таких товарів (робіт, послуг) і термін їх продажу (виконання, надання).
Отож із метою підтвердження права на податкову знижку за витратами, понесеними у звітному (податковому) році, платник податку може використати розрахункові документи за умови наявності в них інформації та обов’язкових реквізитів, передбачених нормами чинного законодавства, в яких зазначено, що платіж здійснений безпосередньо особою, яка звертається по знижку. Якщо ж у платіжному чи/та розрахунковому документі вказана інша фізична особа, то платник податку не може скористатися правом на знижку!
Зокрема, підтвердженням отриманих освітніх послуг є угода, яку платник укладає із закладом освіти, в якій зазначені надавач послуг та їх отримувач, а також сума і термін надання послуги. Угоди та розрахункові документи, які підтверджують сплату коштів, платник податку повинен зберігати впродовж трьох років.
“Податкову знижку нараховують на доходи, отримані у вигляді заробітної плати, при цьому сума податкової знижки не повинна перевищувати розміру заробітної плати, яку платник отримав впродовж року”, – мовиться в повідомленні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9823 / 4.08MB / SQL:{query_count}