Активний відпочинок для тіла і духа

Як правильно тренуватись та харчуватись під час відпустки

Коли їдемо на відпочинок, то про тренування, правильне харчування зазвичай забуваємо... Бо ж і смачні шоколадки, пончики, круасани потрібно спробувати, і які там тренування, коли стільки гарних місць можна побачити, або ж просто полежати, відпочити… Так минає тиждень-два, тоді повертаємось додому та до звичного життя, і вже на тренування повертатись бажання немає.
А як щодо тренувань на відпочинку? Ніколи й не думали про це? Ще донедавна я й сама думала, що тренуватись, відпочиваючи на морі чи в горах, можуть лише професійні спортсмени. Та насправді саме тренування дають нам енергію, позитивні думки на весь день, то чому б не знайти годинку на пробіжку берегом моря чи стежками Карпат? Певна, що нові місця для тренувань позитивно вплинуть на рівень вашої мотивації та залишать лише хороші спогади про відпустку.

Біг стежками мальовничих Карпат

Марафонець Микола Таран залюбки поєднує відпочинок та тренування, запевняє, що таке поєднання підходить абсолютно всім.
“Звісно, кожному з нас потрібен відпочинок для тіла і духу. Однак це не означає, що, поїхавши на море чи у гори, потрібно абсолютно відмовитись від звичних тренувань, лежати, і нічого не робити. Тренуватись потрібно, але варто зменшити навантаження. Наприклад, приїхавши у нове місто, можна багато ходити пішки. У такий спосіб і місто вивчатимете, і тіло залишатиметься у тонусі. Для мене найкращим є відпочинок у горах. Там відпочиваю морально. Однак, щоб побачити усю красу Українських Карпат, потрібно находити добрячий кілометраж. Тож вважаю гори чудовим місцем для активного відпочинку”, – розповідає Микола Таран.
Хлопець усім рекомендує час від часу їздити в гори, бо саме там відкривається друге дихання.
“Щоб гарно провести вихідні у горах, потрібно подивитися прогноз погоди, скласти маршрут, зібрати необхідні речі, знайти хорошу компанію і, звісно ж, мати бажання підкорювати нові вершини. Саме у горах можна ні про що не думати, не хвилюватися за буденні проблеми, а просто насолоджуватися красою природи і чистим повітрям. Щодо тренувань у горах, то там можна бігати гірськими стежками, вибігати на високі вершини і спускатися, займатись йогою, медитацією тощо”, – каже Микола Таран.
З його слів, звісно ж, бігати горами зовсім нелегко. До цього потрібно бути підготовленим. Скажімо, бігати лісом, тренуватись у подібних умовах.
“Зазвичай у горах чимало протоптаних стежок, є маркування, але все ж там краще бігати з досвідченою людиною. Особисто для мене біг в горах – це новий “біговий” рівень. Хоч поки у гірських забігах участі не брав, але щоразу, маючи нагоду потренуватись у горах, обов’язково користаюсь нею. Бо звичайні траси – це стандарт для бігунів. Зазвичай це рівне, асфальтове покриття без спусків, підйомів. Водночас у горах це можуть бути і швидкі підйоми, і стрімкі спуски. Бігати гірськими трасами важко, але красиво і неодноманітно”, – наголошує Микола Таран.
Бігати гірськими трасами важко, але красиво і неодноманітно
Хлопець має традицію щоліта підкорювати Говерлу, а іноді він навіть вибігає на неї.
“Традиція піднімання або вибігання на найвищу точку України – це моя гордість! Стараюся робити це щороку. Для мене підйом на Говерлу – це здоровий відпочинок, зміна обстановки, прилив сил і нові враження. Давно вже вирішив підкорити найвищу точку України, і відтоді для мене це стало традицією. Хоч Говерла вважається однією із тих гір, на яку легко піднятись, але вибігти на неї справді важко… Піднятися на неї можна двома шляхами: один стрімкий, але швидкий, а другий довший, треба більше йти. Зазвичай обираю перший шлях. Якщо вибігати на найвищу точку України, то тільки стрімким шляхом. Загалом у горах завжди потрібно бути обережним і напоготові. Варто обрати взуття із масивною підошвою, щоб твердо і впевнено ступати на каміння, зручно одягнутися, рухатися за маркувальними знаками, запастися харчуванням і іншими допоміжними речами”, – радить Микола Таран.
Зазвичай його маршрут такий: Івано-Франківськ – Верховина – Заросляк – Говерла. Підкорює найвищу гору України щоразу різними шляхами: то довшим, то коротшим.
“Іноді піднімаюсь на Говерлу, а іноді вибігаю, хоч це дуже важко. Переважно ходжу у травні-серпні, у цю пору на вершині ще може бути сніг. Оскільки для мене важливо тримати тіло в тонусі, то навіть на відпочинку немає бажання пропустити тренування, просто лежати, нічого не робити. Навпаки краще почуваюсь, коли поєдную тренування і відпочинок. Тоді справді відпочиває і тіло, і дух. Особливо тіло, адже воно наповнюється живою енергією від чистого повітря, природи”, – каже Микола Таран.

Не зловживайте їжею на відпочинку

Зазвичай люди у відпустці дозволяють собі з’їсти значно більше. Насамперед це стосується поїздок у нові міста. Там куштуємо стільки смачних шоколадок, круасанів, десертів, також помилково думаємо, що потрібно з’їсти якнайбільше, бо ж у нас такого не купиш, розповідає авторка блогу про правильне харчування та здоровий спосіб життя Вероніка Небесна.
“У мене теж таке бувало, коли відвідувала іноземні міста. Надзвичайно важко контролювати себе у турах, коли відвідуєте багато нових міст буквально за кілька днів. Пригадую, могла накупити стільки солодощів, що ледве привозила це додому… Переважно у більшості людей псується харчування під час подорожей. Це нормально, бо хочемо скуштувати щось нове, таке, чого в нас не купиш. Однак потрібно й міру знати. Домовитись із собою, що якщо це найсмачніша шоколадка, яку коли-небудь куштувала, то обов’язково повернешся за нею. Насправді під час тривалих подорожей за кордон чимало людей набирає два-три кілограма”, – каже Вероніка.
З її слів, щодо тренувань під час відпочинку, то, звісно, якщо ви регулярно займаєтесь спортом, то варто й у відпустці їх продовжувати. Щоправда, краще зменшити навантаження.
У горах корисно займатись йогою, медитацією, а от на морі варто виходити на ранкові пробіжки
“Якщо ви їдете, скажімо, в тур Європою, то, звісно, у вас там не буде ні бажання, ні часу тренуватись. Тоді варто поєднати приємне з корисним – дуже багато ходити пішки. Тож і місто побачите з різних боків, і ваш рівень активності суттєво не зменшиться. Якщо ж їдете у гори, то саме там дуже корисно займатись йогою, медитацією. А от на морі корисними будуть пробіжки. Тільки уявіть собі ранкову пробіжку берегом моря: сонце от-от зійде, чайки літають, шум моря… Тобто є безліч варіантів, можливостей. Звісно, везти з собою на море гантелі й у номері готелю робити повноцінні силові тренування не раджу. Так не відчуєте радості ні від відпочинку, ні від тренування”, – наголошує Вероніка.
Важливо, щоб ви отримали якнайбільше задоволення від свого відпочинку. Коли їстимете солодощі у інших містах, то все буде гаразд, якщо це буде в міру. І якщо пів години знайдете на ранкову пробіжку чи медитацію, то з відпочинку повернетесь у чудовій формі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4389 / 4.03MB / SQL:{query_count}