“Кожна зустріч – завжди таїнство”

Сьогодні, 3 травня, в гарнізонному храмі відбудеться зустріч із владикою Венедиктом Алексійчуком і презентація його нової книги “Таїнство зустрічі”

Владику Венедикта у Львові знають, люблять і завжди чекають нових зустрічей з ним. До його слів дослухаються і в особистому спілкуванні, і в проповідях, і в книжках, і в соцмережах.
Більш ніж шість років владика Венедикт був єпископом-помічником у Львівській архиєпархії УГКЦ і завжди радо відвідував різні заходи та зустрічі Перед тим був ігуменом Святоуспенської лаври в Уневі, служив у Канаді та Білорусі, водночас був учасником церковних інституцій різного рівня. А майже два роки тому очолив Чиказьку єпархію УГКЦ. Приїжджаючи до Львова, він залюбки зустрічається з вірянами. І вже сьогодні в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11) вони мають ще одну нагоду зустрітися з ним особисто та, як завжди, надихнутися вірою і надією, прагненням жити високими ідеалами.
Не вперше на такі зустрічі владика приїжджає із подарунком – новою книгою. Цього разу він презентує нову книжку “Таїнство зустрічі”, яка нещодавно вийшла у видавництві “Свічадо”. І хоч, презентуючи торік свою книжку “50 думок владики Венедикта”, єпископ признався, що писати йому непросто, та й у Євангеліях уже все написане, а ще є твори отців Церкви, проте має потребу ділитися своїм досвідом, тим, що для нього цінне, дороге, важливе, що відкрив для себе, у що вірить. Тому й не покидає цієї справи, тому й пише у Facebook, збирає матеріал для нових книжок. Раніше владика Венедикт написав книжки “Настоятель як духовний отець” (2009 р.), “Духовні настанови” (2010 р.), “Будьте святими” (2011 р.) та інші.
Нова книжка владики Венедикта про наші щоденні зустрічі – з найріднішими, зі знайомими та незнайомими, із Богом, зі собою. Ми часто не замислюємося над тим, що всі ці зустрічі неодмінно щось означають, бо в житті нема нічого випадкового!
Кожна зустріч – завжди таїнство. Наші зустрічі з людьми у різний спосіб – це неодмінно потенційні зустрічі з Богом, який приходить до нас через людей. Також варто пізнати глибинну сутність зустрічей з Богом у храмі, на молитві, з яких усе починається і завершується.

Цитати з книги “Таїнство зустрічі”

* “Коли вдивитися у наше щоденне життя, то зауважуємо, що дуже зрідка цінуємо людей чи обставини, які маємо саме тепер, у цю мить. Ми частіше думаємо про осіб та обставини, яких уже немає або ж яких ще немає. Фундаментальна трудність у тому, що ми не усвідомлюємо, що наше життя – єдине і неповторне. Живемо так, немовби жили вічно. Зважаючи на це, ми не цінуємо його, як і того, що маємо саме в цю мить. Також ми постійно контактуємо з людьми, сучасний світ дає нам для того багато можливостей – інтернет, скайп, мобільний телефон, спілкування в соціальних мережах тощо. Як бачимо, маємо дуже багато нагод до комунікації. Однак, спілкуючись з людьми, ми реально вкрай мало “зустрічаємось” із ними. Слово “зустріч” сербською мовою означає радість. Це правда, що люди, зустрічаючись одне з одним, переживають радість. Об’єктивно те, що всяка радість тільки тоді може бути повною, якщо вона  має духовне коріння й основу в Бозі”.

* “Ціле наше життя від народження (зустрічі з батьками) до смерти (зустрічі з Господом) дає нам різноманітні нагоди до “зустрічей”. Коли уважно придивимося до життя кожного з нас, то відкриємо для себе дивовижну правду, що ціле наше життя – це лише різноманітні зустрічі. Починаючи від першої зустрічі з нашою матір’ю у часі народження, а потім ціле життя – зустрічі з рідними, друзями, приятелями. Кожен урок у школі і пара в університеті – це також зустрічі. Ці різні зустрічі дають нагоду глибшого пізнання одні одних і самих себе”.

* “Важливо пам’ятати, що кожну зустріч дав Бог. Коли ми дійсно глибоко досвідчимо ту чи іншу зустріч, то остаточно зможемо зустріти Господа, який “стоїть” за усіма тими зустрічами. Тому коли ми не випрацювали в собі здатности правдиво зустрічати людей, то ніколи не зможемо зустріти Бога, який дає нам цих людей”.

* “У зустрічі важливо більше слухати, ніж говорити, пробувати зрозуміти особу, а не осуджувати її, ділитись своїм досвідом, а не переконувати, а найважливіше – приймати особу, прощати і любити.
Коли дивитись на наше життя, то ми маємо на день дуже багато зустрічей, однак чи ми справді зустрічаємось”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6311 / 4.11MB / SQL:{query_count}