Мандруймо і відпочиваймо рідною Львівщиною

За аналізом Міністерства економічного розвитку і торгівлі, українці обирають для своїх подорожей Львівщину. У 2019-ому у нашій області й надалі розвиватимуть активний, гастрономічний та медичний туризм, а також запрошують на природні та еколокації

фото: Назар Коровай
Мальовничі карпатські краєвиди, гора Парашка (найвища вершина Сколівських бескидів), Кам’янецький водоспад, Урицькі скелі, історико-культурний заповідник “Тустань”, Яворівський національний природний парк, національний природній парк “Північне Поділля”, Верхньодністровські Бескиди, регіональний ландшафтний парк “Стільське горбогір’я”, ведмежий притулок “Домажир”, популяція зубрів у с. Майдан. І це ще не весь перелік природних та еколокацій нашого краю. На Львівщині є куди мандрувати, відпочивати та отримувати заряд позитивних емоцій. Така собі терапія природою – саме таке рекомендують медики у Шотландії як частину комплексного лікування (прогулянки, збір ягід чи спостереження за птахами). Весь цей список, за бажанням, можна охопити у вихідні впродовж 2019-го або під час відпустки. Маємо такі прекрасні туристичні скарби! Згаданий перелік й більше увійшли у путівник “Мандри Львівщиною: природні та еколокації”.
Області України мають вивчати досвід Львівщини щодо розвитку туристичної галузі. На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко, перебуваючи у Львові на Раді регіонального розвитку. “Нехай їдуть з інших областей і вчаться у Львівщини як залучати туристів. Інвестиції у цій сфері, я не маю жодного сумніву, принесуть великі кошти”, – акцентував глава держави, додаючи, що торік Львівщину відвідали три мільйона туристів (!).
Говорячи про туристичну галузь, Президент зазначив, що “ми можемо увійти до десятка найпопулярніших культурно-туристичних напрямків в Європі”. “Туризм – це колосальний ринок для малого та середнього бізнесу. Можемо увійти до десятка найпопулярніших культурно-туристичних напрямків у Європі”, – сказав Петро Порошенко. Він певен: будівництво якісних доріг та розвиток транспортної інфраструктури забезпечать не лише розвиток туристичної галузі країни, а й збільшення надходжень інвестицій. Власне туризм, а ще агропромисловий комплекс, IT-сфера, машинобудування і логістика увійшли до топ-5 головних напрямків економічної стратегії розвитку України, які озвучив Президент.

Дійсно, Львівщина вже цілком може вчити інші області, адже у нас хороша динаміка розвитку туристичної галузі. Ми дійсно привабливі для мандрівників. І це не лише природні перлини. Скажімо, в області запрацювало чимало фермерських господарств, які пропонують туристам екскурсії, дегустації та відпочинок на екологічно чистій території. Є потужний акцент на гастротури. Зокрема, туристам сподобались равликова ферма подружжя Ірини та Івана Юськевичів у с. Солонка, полуничні плантації бійця Миколи Стецьківа у Раковці, молочна ферма Прикарпаття “МУККО” в с. Угерсько на Стрийщині, ферма “Дві Катерини” на Сколівщині.
В області є значний поступ щодо покращення інфраструктури краю – насамперед це стосується ремонту доріг. Ба більше, зі слів Президента, Львівщина є лідером у дорожньому будівництві. Зокрема, відремонтовано 1744 км доріг. “Це стало можливим завдяки реалізації так званого митного експерименту, коли 50% коштів від перевиконання плану спрямовували саме на ремонт доріг. І в той час, поки інші області “розкачувалися”, на Львівщині тривали ремонти”, – акцентував глава держави. Перевагою для туризму є збільшення пасажиропотоку у Львівському аеропорту, зокрема завдяки збільшенню кількості авіанапрямків.

Зі слів очільника держави, розвивати варто не лише туризм у великих містах. “Туризм не може бути привілеєм лише міст-мільйонників. В Україні для туризму не може бути периферії, бо Україна вся красива. І райони Львівщини, і фантастичні міста, як і будь-яке місто України. Це дозволить створити нові робочі місця і це дозволить, так само як і складова децентралізації, відчутно підвищити рівень життя людей”, – резюмував під час візиту до Львова Президент.
Й дійсно, маємо де відпочивати ми, жителі області, і до нас їдуть відпочивати з інших областей та інших країн. Ми 100% туристично привабливий регіон!  “На Львівщині є все – архітектура, історія, ландшафтне середовище та інші речі, щоб розвивати туризм у багатьох сегментах. Львівщина вкладає мільярди гривень у розвиток туризму. Адже всі відремонтовані дороги – це плюс у розвиток туризму. Всі ті заходи, які відбуваються в частині інфраструктурної модернізації, це також плюс у розвиток туризму, – зазначає заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів. – І ще велике надбання області – це команда управління туризму та курортів, зокрема його гіперактивна керівник Наталя Табака”. З його слів, серед п’яти стратегічних цілей розвитку Львівщини до 2020-го є туристична привабливість.
Львівщина посіла друге місце в Україні за обсягом туристичного збору, кількістю розміщених у готельних закладах і за кількістю туристів з України. Про це повідомила Наталя Табака, начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА. “Ставимо собі за мету і збільшення туристичних потоків, і збільшення сплати туристичного збору, і періоду перебування туристів. Щоб туристи, які відпочивають на Львівщині залишалися задоволеними, добре відпочили та змістовно використали тут свої кошти”, – додає посадовець. – Хотілося б бачити більш свідомого підприємця, який діє на гостинних садибах, у приватному секторі, який нині фактично велику частину економіки в туризмі ховає. Тішить, що тепер маємо якісні дороги. Там, де є якісна інфраструктура, зокрема добрі дороги, там і розвивається туризм”.
Торік в області провели 25 масштабних туристичних заходів. Це і Міжнародний день туризму “Мандруй! Літай! Пізнавай!”, Міжнародний фестиваль гостинності та готельно-ресторанного бізнесу HoReCa SHOW Lviv, де презентували найбільшу живу гастрокарту та була гастрономічна презентація “Європейська кухня з локальних продуктів”, Міжнародний день гір “Безпека зимових мандрів в горах” тощо.
Загалом в області вже ознакували понад 300 кілометрів шляхів активного та екологічного туризму. “Після квітневого обходження волонтерами у партнерстві з Асоціацією гірських провідників “Ровінь”, ми дообстежуємо шляхи і будемо активно ходити в гори, їздити на велосипеді та здорово відпочивати”, – каже Наталя Табака.
Також у напрямку розвитку інфраструктури реалізували проект, серед заходів якого облаштування гірського притулку на шляху “На межі трьох областей” в Славській ОТГ та туристичний барометр Тустані. “Ми зробили фотолокацію біля Тустані, яка демонструє чистоту повітря “відпочивай здорово – живи здорово”, демонструє, що подалі від урбаністики є місця, де хочеться зупинятися і насолоджуватися чистотою повітря і красою природної спадщини. Барометр також обліковує кількість туристів”, – додає посадовець. До слова, торік Тустань відвідало 114 тис. осіб, тоді як позаторік – 98 тис. осіб.

Область робить значний акцент на промоцію. Так, впродовж 2015 – 2018 рр. туристичний потенціал Львівщини гідно і якісно представили на понад 50 виставкових заходах як в Україні, так і за кордоном. Організовано 36 промоційних турів для 360 представників ЗМІ та туроператорів, з яких 26 промо-турів для іноземних країн. “За аналізом Міністерства економічного розвитку і торгівлі, тішить, що українці обирають для своїх подорожей Львівщину”, – з гордістю каже Наталя Табака. З її слів, туристичними топ-локаціями є Львів, Жовква, Дрогобич, Карпати (Славське), курорти “Трускавець”, “Моршин”, “Східниця” та фортеця Тустань.
“У 2019-ому працюватимемо в напрямку екоприроди і активного туризму, гастрономічного і медичного туризму. Бачимо пожвавлення на тих територіях, з якими працювали торік. Зокрема, йдеться про гастромандри, з якими стартували у квітні 2018-го. У 2019-ому будемо ще активніше розвивати цей напрямок, аби зацікавити не лише українського, але й іноземного
 
 Наталя Табака
туриста. Хочемо максимально залучити в область туристичні потоки. У напрямку гастромандрів зосередилися на фермерських господарствах, які працюють у районах Львівщини і виготовляють натуральну, екологічно чисту продукцію та надають екскурсійні послуги. Маю на увазі, зокрема, дегустацію продукції. Маємо 15 класних локацій, розташованих по всій області. Найбільша кількість таких господарств у Пустомитівському районі – кластер “Горбогори”. Є такі господарства і в Дрогобицькому та Сколівському районах”, – зазначає Наталя Табака.
У 2019-ому зосередять увагу на рекреаційних осередках і пікнік-локаціях, аби жителям краю і туристам було комфортно відпочивати. “Пікнік-локації – це організовані відпочинкові пункти, які будуть розташовані вздовж магістралей чи озер”, – каже очільниця управління туризму та курортів області.
У цьому році робитимуть акцент на посилення співпраці з учасниками туристичного ринку області з напрацювання туристичних пакетів. Також  представлятимуть туристичну Львівщину на різноманітних виставкових та ділових туристичних подіях.

Зі слів Наталі Табаки, в області триває реалізація проектів туристичного напрямку із залученням міжнародної технічної допомоги. Це проекти, які стали переможцями за напрямком туризму в межах секторальної  підтримки: “Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині” (на базі Славської ОТГ), “Історико-культурний парк “Древній Звенигород”. “У  2019-ому стартує потужний проект з розвитку велоінфраструктури. Це 6,8 кілометра велодоріжки зі Славська до Волосянки. Буде прокладена велотраса горою Погар”, – зазначає посадовець. Також це проекти “Світ карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат”, “Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні”, “РовеЛове Розточчя – разом попри кордони” (розвиток велоінфраструктури на території Яворівського району”, “Ковбойки – український Дикий Захід”, в межах якого буде створена туристична інфраструктура, школа для підготовки кадрів і майданчик для залучення інвесторів, проект “Єднає нас БУГ” (створення двох транскордонних туристичних байдаркових маршрутів, які поєднають Україну, Польщу та Білорусь). “SOS-rescue: рятувально-навчальний центр з організації та проведення транскордонних рятувальних заходів”.

Микола Стецьків, боєць, успішний фермер, власник господарства “Файна Беррі”:
– Добре, що на Львівщині активно розвивається такий напрям як гастромандри. Людям вельми цікавий цей напрям! Потенціал є дуже хороший. Тішить, що є спільна праця фермерів і управління туризму та курортів Львівської ОДА. Зустрічаємося, спілкуємося – вони чують нас, ми чуємо їх. Всі разом чітко розуміємо, в якому напрямку рухатися. Туриста потрібно постійно дивувати, аби він хотів приїхати на той чи інший туристичний об’єкт краю. У нас час важливою є якісна промоція менеджмент того чи іншого туристичного продукту. З приємністю кажу, що гастромандри вже є гордістю Львівщини. Всі, хто задіяний у цьому напрямку, багато працює. Та ця праця цього вартує – це так радісно, коли люди влітку приїздять і дякують за смачну полуницю! Роблю те, що люблю! Певен: хто стукає, тому відчиняють. У 2019-ому запрошуємо і чекаємо любителів полуниці на наше поле у с. Раковець. Ще одна наша ділянка у с. Гончари, що у Пустомитівському районі. У планах і лавандове поле, куди зможемо запрошувати туристів.
Ірина Демчина-Юськевич, власниця ферми “Західний равлик”:
– Нині туризм на Львівщині розвивається стрімкими темпами. Зокрема, гастромандри є гарною фішкою області і тішимося, що ми є серед локацій у цьому списку. Тож запрошуємо всіх охочих до нас на дегустацію равликів у с. Солонку! Приємно працювати в середовищі професіоналів, креативу, енергії і позитиву – саме такою є наша співпраця з управлінням туризму та курортів Львівської ОДА. Дякуємо за допомогу у втіленні нами, фірми “Західний равлик” (входить у туристичний кластер “Горбогори”), благодійного проекту для дітей, які опинилися в непростих життєвих обставинах. Дякуємо управлінню за підтримку та сприяння! Тішимося, що проект дарує позитивні емоції та радість дітям.
Тарас Білошицький, керівник туристично-спортивного клубу “Манівці”:
– 20 років поспіль займаюся спортивним туризмом і бачу, що останнім часом є поступ у розвитку туризму на Львівщині. Є динаміка і вона однозначно позитивна. Керівник управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака за час перебування на цій посаді змогла, як то кажуть, “підняти на вуха” дуже багато людей. Респект за хорошу комунікацію, яка б проблема не була. Дякуємо за допомогу і підтримку під час проведення тих чи інших фестивалів. Зокрема, кажу про організаційні питання, які стосуються присутності правоохоронців чи медиків під час заходів. Ці питання вона бере на себе і добре з цим справляється. Відповідно, якщо керівник управління звертається щодо проведення заходу для популяризації туризму, то я також відгукнуся.
Ірина Олійник, керівник туристично-спортивного клубу “Чорногора”:
– Тішить, що команда управління туризму та курортів Львівської ОДА працює задля розвитку туризму в області. Загалом, аби туризм належним чином розвивався на Львівщині, окрім хорошої інфраструктури також потрібні небайдужі люди і фанати своєї справи. Можемо говорити про фінанси, яких бракує завжди, але бракує тих людей, які, незважаючи на кошти, скажуть, а давайте кудись сходимо і не будуть боятися за це братися. Ще бракує тієї масовості, колись було багато різноманітних громадських організацій і клубів. Тішить, що зараз до цього люди повертаються, такий напрямок крок за кроком розвивається. Людям потрібен відпочинок, зокрема цікавий. Клуб “Чорногора” займається активним туризмом, ми мандруємо Карпатами, спускаємося річками. Зокрема, запрошуємо всіх охочих разом із клубом “Чорногора” підійнятися на гору Говерлу – насамперед тих, хто хоче вперше у 2019-ому зійти на цю вершину. Початківцям-мандрівникам варто розпочати з літа, тому й наш захід матиме назву “Знайомство з горами”.
Володимир Яворівський, гірський рятувальник:
– Хороший відпочинок – це і безпечний відпочинок, зокрема у горах. Управління туризму і курортів Львівської ОДА, зокрема його керівник Наталя Табака, приділяє значну увагу рятувальним організаціям. Скажімо, пише з нами спільні проекти, організовує спільні заходи. Жоден захід під егідою Львівської ОДА не обходиться без супроводу рятувальників, зокрема рятувальників-волонтерів. Це добре, що є акцент на безпеку. Це добре, що є тісна співпраця з рятувальниками-волонтерами, є підтримка та допомога. Також є ідея створити декілька гірських притулків, в яких туристи зможуть заночувати у випадку надзвичайної ситуації. Один вже є у Славській ОТГ Щодо розвитку туризму на Львівщині, то хотілось би ще більшого розвитку активного туризму. Кажу про те, аби було більше ознакованих маршрутів, велодоріжок, спортивно-туристичних атракцій. Це вкрай важливий сегмент. Добре, що до розвитку активного туризму залучаються не лише державні кошти, але й фінанси спонсорів. Так, ситуація зрушилася, та ще потрібно багато праці в цьому напрямку. Львівщиною цікавляться спортивні туристи, які хочуть відпочивати у нашому краї. Йдеться не лише про українського туриста, але й про поляків та відпочивальників з інших країн, яким подобаються наші гори.
Леся Довганик, голова правління громадської організації “Агенція розвитку підприємництва жінок та молоді”:
– Після Євро-2012 Львівщина стала більш “розкручена”, до нас більше стало їхати туристів. І нині туризм в області розвивається стрімкими темпами. Нам є що презентувати туристам! Львівщина має дуже потужний ресурс. Сильною стороною туристичної галузі Львівщини, насамперед, є люди. По-друге, хороше географічне розташування. По-третє, маємо багато історичних пам’яток. По-четверте, Львівщина має багато санаторно-курортних зон, зокрема не лише Трускавець, Моршин, Східниця, але і Розлуч, Великий Любінь, Немирів. А це, у свою чергу, економічний розвиток об’єднаних територіальних громад. Певна: на Львівщині має бути тренд мандрівок вихідного дня. Йдеться про те, що у п’ятницю-суботу сім’я їде у те чи інше містечко або село Львівщини на відпочинок. Та для його впровадження треба, щоб на цих локація щось відбувалось, а ще важливо, щоб там були екологічно чисті продукти. Загалом за роботу управління туризму та курортів Львівської ОДА ставлю 5+, або ж за новою системою 12 балів! Це сильна команда.
Володимир Бега, голова Славської ОТГ:
– У Карпатах нам бракує сучасного гірськолижного курорту. Завдяки створенню сучасної інфраструктури, зокрема нового курорту, туристів побільшає. І це цілком реально. Турист хоче цілий пакет якісних послуг та хорошої інфраструктури. Над цим зараз працюємо. Наші амбітні плани: 2020 рік – початок будівництва згаданого курорту. Є три моменти, коли людина вирішує, куди їхати відпочивати. Перший – як дістатися. Другий – де жити. Третій – що робити під час відпочинку. Перші два у Славському є, зокрема маємо хорошу дорогу до містечка. А ось над третім потрібно працювати. Багато об’єктів у Славському вже роками “простоюють”… Ми проґавили в часі років 30. Кажу, зокрема, про витяги. Будемо це змінювати, аби турист хотів їхати у Славське.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7562 / 4.3MB / SQL:{query_count}