Хороший бонус для абітурієнтів

Вступники, які обрали професію вчителя або лікаря і які після закінчення вишу працюватимуть у селах, зможуть першими потрапити на “бюджет”

Цього року вступники, які мають бажання працювати в сільській місцевості, вперше зможуть скористатися правом першочергового зарахування на бюджетне місце у виші. Це поширюється на майбутніх лікарів та вчителів, що оберуть навчання на спеціальностях галузей знань 01 “Освіта/Педагогіка” і 22 “Охорона здоров’я”. Щоби роз’яснити на місцях, як повинен відбуватися конкурс із відбору вступників, Міністерство освіти України підготувало відповідні методичні рекомендації.
“Право першочергового вступу отримають ті, що попередньо пройдуть конкурс та укладуть угоду про відпрацювання у селі або селищі міського типу не менш ніж три роки. Усю цю роботу проводять на регіональному рівні: конкурс організовують облдержадміністрації (ОДА) на основі прогнозу місцевих рад щодо потреби фахівців із вищою медичною чи педагогічною освітою”, – пояснив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих Міносвіти Олег Шаров.
Він закликав ОДА активніше використовувати цю можливість та інформувати про неї вступників, адже конкурси мають бути оголошені до 1 березня, а до 30 квітня – їхні результати. 
“Якщо проводите конкурси, обов’язково розмістіть інформацію на своїх сайтах, розкажіть через мас-медіа, щоби якнайбільше вступників дізналися про це. Так само закликаю вступників виявляти ініціативу – цікавитися можливістю першочергового вступу в представників своєї місцевої влади. Ми зі свого боку надаємо підтримку та вичерпні роз’яснення щодо всіх організаційних процесів”, – запевнив очільник директорату.
ОДА самі визначають порядок та умови конкурсів. Це стосується, зокрема, вимог до конкурсантів і переліку документів. Водночас МОН радить одним із критеріїв визначити місце проживання учасника. Тоді перевагу зможуть отримати ті, що живуть у тому ж (найближчому) населеному пункті, що й майбутній роботодавець.
“Таким чином підтримка буде надана тим дітям із сіл, які хочуть здобути вищу освіту і повернутися працювати до себе додому”, – сказав Олег Шаров.
І окремо наголосив на кількох обов’язкових умовах конкурсу. Отож, спеціальність, термін та освітній рівень, які планує обрати конкурсант, мають збігатися з визначеною потребою у фахівцях. Учасники повинні бути попередньо ознайомлені зі своїми обов’язками щодо навчання та відпрацювання. При цьому місцеві ради, які дають замовлення, зобов’язані прийняти рішення про забезпечення майбутніх працівників безоплатним житлом на термін не менш ніж три роки.
Переможці конкурсів отримають право першочергового зарахування. Їхній конкурсний бал множитимуть на першочерговий коефіцієнт (1,05). Для вступників на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного спрямування) в Умовах прийому додатково передбачена спеціальна квота-4, під яку буде надана частина бюджетних місць.
Після закінчення навчання випускник повинен буде впродовж місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір та почати роботу. Якщо ж випускник відмовиться виконувати умови угоди, йому потрібно буде відшкодувати кошти, витрачені вишем на його підготовку.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.1841 / 4.08MB / SQL:{query_count}