До уваги платників податків

Термін зберігання документів, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів

Фахівцями Личаківського управління ГУ ДФС у Львівській області 3 січня 2019 року проведено практикум, на якому проводилась роз’яснювальна робота, щодо “терміну зберігання документів пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів”.
В ході зустрічі було наголошено, що платники податків зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів, реєстрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш як 1 095 днів (2 555 днів – для документів, необхідних для здійснення контролю за трансфертним ціноутворенням) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання – з передбаченого Податковим кодексом України граничного терміну подання такої звітності.
Зокрема, платники податків отримали інформацію, що документи пов’язані з предметом перевірки, проведенням процедури адміністративного оскарження, прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення або судового розгляду, повинні зберігатися до закінчення перевірки та передбаченого законом строку оскарження прийнятих за її результатами рішень та/або вирішення справи судом, але не менш 1 095 днів (2 555 днів – для контролю за трансфертним ціноутворенням) з дня подання податкової звітності.
Отже, документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, повинні зберігатися 1 095 днів, а документи, необхідні для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням зберігаються 2 555 днів.
Після закінчення строків зберігання документів суб’єкт господарювання, в установленому законодавством порядку, передає їх до архіву.

У Личаківському управлінні ГУ ДФС у Львівській області обговорили умови отримання довідки про відсутність  заборгованості з податків, зборів та платежів 

Днями у Личаківському управлінні ГУ ДФС у Львівській області було проведено  тренінг, щодо права на отримання довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів та платежів.
Начальником відділу погашення боргу Личаківського управління ГУ ДФС у Львівській області Русецьким Мирославом Мирославовичем було повідомлено присутнім,що однією з адміністративних послуг, які надаються платникам податків органами фіскальної служби, є видача довідки про відсутність(наявність) заборгованості з податків, зборів та платежів.
Надання зазначеної послуги регламентується наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 №567.
Для отримання довідки платнику необхідно особисто (або через уповноважену особу) звернутися з відповідною заявою до ГУ ДФС у Львівській області (за основним місцем обліку). Форма заяви та зразок її заповнення розміщені на суб-сайті територіальних органів ДФС в Львівській області у підрозділі “Адміністративні послуги” розділу “Діяльність” або безпосередньо в Центрі обслуговування платників. Крім того, заява може бути надіслана через Електронний кабінет платника податків. При заповненні заяви необхідно обов’язково зазначити нормативно-правовий акт, яким передбачено надання довідки, та назву підприємства чи організації, куди довідка буде надана.
Довідка надається безоплатно та може бути отримана як у паперовому, так і в електронному вигляді, про що слід зробити відповідну позначку в заяві. Крім того, при отриманні довідки в електронному вигляді платник може також отримати її підтвердження в паперовому. Для цього йому необхідно звернутися з відповідною заявою до ДФС у Львівській області за місцем обліку.
Термін надання зазначеної послуги – 5 робочих днів з дня подання заяви. Термін дії довідки – 10 календарних днів. Довідка у паперовому вигляді отримується платником чи його уповноваженим представником безпосередньо у контролюючому органі, до якого було подано відповідну заяву.
У відкритій частині Електронного кабінету платника можна переглянути довідку в електронному вигляді, завантажити її примірник у форматі PDF та роздрукувати. Для цього у підрозділі “Довідки про відсутність заборгованості” розділу “Реєстри” необхідно зазначити Код ЄДРПОУ/РНОКПП, номер та дату довідки.
Увага! Довідка формується автоматично за даними інформаційних систем ДФС. При цьому системою перевіряється наявність боргу як за основним, так і за неосновним місцем обліку. При наявності у платника податкового боргу, навіть у розмірі 1 копійки, автоматично буде сформовано відмову у наданні довідки.
Відмова також формується автоматично при зверненні платника із заявою до органу ДФС не за основним місцем обліку або при зверненні фізичної особи, яка не є фізичною особою-підприємцем. У разі, якщо у заяві платник зазначив нормативно-правовий акт, що втратив чинність, або яким отримання довідки не передбачено, або при некоректному заповненні реквізитів заяви, йому на поштову адресу також буде направлено лист у довільній формі з відмовою у наданні довідки.
Начальник Личаківського
управління ГУ ДФС у Львівській області
А.ЄВСТАХЕВИЧ 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7516 / 4.38MB / SQL:{query_count}