Випив? За кермо не сідай!

Після споживання спиртного кермувати автівкою можна тільки через добу

Сімейні святкування, урочистості, зустрічі з друзями, корпоративи, як правило, не обходяться без спиртного. Що робити, якщо ви прибули на такий захід на власному автомобілі? Звичайно ж, залишити його до ранку на стоянці та їхати додому на таксі. Однак іноді можна зачекати, доки алкоголь повністю виведеться з організму.
За статистикою, приблизно чверть водіїв (як чоловіків, так і жінок) готові сісти за кермо уже вранці після застілля. Серед повнолітньої молоді (до 25 років) ці цифри більші майже вдвічі, що просто шокує. Важливим є те, що у випадку неконтрольованого споживання спиртного напередодні навіть горнятко води, випите зранку, може спричинити рецидив алкопроцесів у організмі.
Наркологи наголошують: щоби міцний алкоголь повністю вивівся із організму людини, повинна минути не менш ніж доба. Тож якщо випили – за кермо не сідайте!
Нагадаємо, що в Україні посилена відповідальність за кермування автомобілем у нетверезому стані. Покаранням за кермування автом у стані алкогольного сп’яніння є штраф 10 тис. 200 грн і позбавлення прав на один рік.
Максимальний вміст алкоголю у крові водія, допустимий у 2019 році, становить 0,2 проміле. Цей показник виведений не просто так: існує низка захворювань, а також продуктів, які підвищують вміст природного алкоголю в організмі людини. Тому щоб уникнути необґрунтованих штрафів за їзду напідпитку, в Україні, як і в багатьох європейських країнах, встановлена гранично допустима концентрація етанолу в крові, сечі та видихуваному повітрі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.0822 / 4.07MB / SQL:{query_count}