Книжкам – так, ґаджетам – ні!

П’ять звичок, які здатні покращити життя в новому році

Якщо ви давно прагнули змінити своє життя на краще – саме час діяти. Додержувати простих, але дуже корисних звичок у перші дні нового року і символічно, і зручно. Починайте робити це сьогодні – і вже за декілька тижнів результат вас вразить!
1. Читайте по 10 сторінок на день.
Скільки годин ви не проводили б на роботі, яка купа справ не звалювалася б на ваші плечі, знайти час для читання десяти сторінок реально. Візьміть за правило відкривати цікавий роман або науково-популярну книгу щодня перед сном. Або, наприклад, під час обідньої перерви. В такому комфортному темпі ви зможете читати по одній книзі на місяць, а дванадцять – на рік.
2. Робіть ранкову зарядку.
На це вам знадобиться не більш ніж п’ять хвилин, але зміцнить здоров’я і збадьорить незгірше від кави. Замість комплексу вправ виберіть одну, але ефективну для всього тіла. Хороший варіант – “планка”, яка задіює м’язи спини, преса, ніг і рук. Почніть із 20 секунд, а потім щотижня додавайте ще по 10.
3. Ведіть щоденник харчування.
Знайома ситуація, коли начебто нічого не з’їла, а вранці на вагах плюс один кілограм… Спробуйте записувати, яку їжу ви споживаєте впродовж дня, включаючи кожну цукерку чи пиріжок. Це допоможе контролювати харчування, зробить його збалансованішим. Такий щоденник необов’язково має бути паперовий – завантажте зручний додаток на смартфон. Він надсилатиме нагадування і розрахує приблизну калорійність раціону.
4. Приділяйте 20 хвилин своєму хобі.
Окрім роботи та сім’ї, в житті кожної людини має бути те, від чого вона отримує щире задоволення. Інтереси і саморозвиток захищають від емоційного вигорання на роботі та депресії, до того ж роблять із нас унікальну особистість та цікавого співрозмовника. Намагайтеся прокидатися на 20 хвилин раніше, щоб на початку дня зайнятися тим, що вам до душі: вивчення іноземної мови, вишивка, йога, образотворче мистецтво… Вперед!
5. Відмовтеся від використання ґаджетів перед сном.
Синє і зелене світло від екрана мобільного телефона, планшета або ноутбука порушують вироблення мелатоніну – гормону сну. І ось, здавалося б, безневинні 10 хвилин у соцмережах перед сном перетікають у цілу годину, після якої вам ще стільки ж не вдасться заснути. Річ у тім, що світловипромінювальні діоди викликають відчуття настороженості та виводять із ладу біологічний годинник організму. Час перед сном краще приділити медитації або читанню – з паперу чи адаптованої для очей електронної книги. Якщо ж відмовитися від використання ґаджетів увечері несила, спробуйте хоча б мінімізувати їхній негативний вплив.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.5325 / 4.08MB / SQL:{query_count}