Як “вижити” після святкових застіль

Щоби різдвяні свята не стали причиною стресу і небажання йти на роботу, проводьте їх активно та з гарним настроєм

Новий рік уже зустріли, попереду тривалі різдвяні свята. Знову будуть величезні черги до кас супермаркетів, клопоти з приготуванням святкових страв і безконечні застілля. Усе це, як правило, потребує чимало часу, але ж на роботу також треба ходити… З огляду на таку фізичну завантаженість імовірність виникнення стресу дуже велика. Світ стає немилий, до їжі відчувається відраза, а на роботу не те що йти – навіть думати про неї не хочеться.
Однак, на думку психологів, панікувати і засмучуватися не варто. Правильна організація свят, свіже повітря і хороший настрій допоможуть убезпечитися від нервування і одержати задоволення від роботи. Спеціалісти попереджають: доведеться продумувати кожен крок – і вдома, і на роботі, починаючи від ритуальної ранкової кави, обідньої прогулянки і завершуючи вечірньою ванною!
“Щоби успішно побороти святковий і післясвятковий емоційний спад, потрібно розібратися з мотивацією. Що люди чекають від свят, перебуваючи вдома? Лише наїстися досхочу чи поспілкуватися з друзями та ріднею. А на роботу чого ходять? Лише щоб фінансово утримувати рідних, мати можливість заробити гроші на цікавий відпочинок, допрацювати до пенсії, розвиватися, – пояснює психолог Зоряна Горобей. – Якщо застілля вже набридли, від чергового запрошення в гості завжди можна ввічливо відмовитися. Коли ж робота не дає задоволення, можна на якийсь час знайти щось цікавіше – бодай змінити ставлення до неї як до каторги. Та найголовнішим є намагання викинути всі негативні думки з голови і знайти мотивацію. Тоді ввійдете у робочий режим без проблем”.
Небезпечний новорічно-різдвяний стрес і для самого здоров’я. Серед основних симптомів – дратівливість, нервозність, втома, біль голови, зміна апетиту, розлад шлунка, болі в серці. Зі слів терапевта Уляни Іванченко, оскільки взимку найкоротший світловий день і вкрай мало сонячного світла, організмові бракує гормону щастя – серотоніну. Через це ми частіше відчуваємо втому, пригніченість, нас хилить на сон. Ще й додаються передсвяткові, святкові, а потім вже й післясвяткові клопоти: витрати, приготування наїдків, прийом гостей і, звичайно ж, розгрібання завалів на роботі.
“Носіння важких сумок, стояння біля плити, споживання жирних страв, вживання спиртного – великий стрес для організму. Однак багато хто з нас навіть тоді, коли їсти вже несила, все одно, сидячи за столом, не може стриматися від того, щоб не взяти бодай ще один шматочок чогось смачненького, – каже терапевт. – За час новорічних і різдвяних святкувань більшість людей традиційно набирають вагу. Але варто пам’ятати, що скинути її не так легко: обмежитися заняттями в спортзалі або відмовою від булочок не вдасться! Потрібен час і терпіння”.
Як уже було сказано, святкова метушня та застілля можуть позначитися на роботі  шлунка, серця і печінки. Відтак потрібно звертатися до лікаря, купувати відповідні препарати. А це знову неабиякий стрес. Тому все має бути в міру.


Не нервуйте, а святкуйте

* Частіше усміхайтеся. Час, проведений з родиною і друзями, дарує безліч як хороших, так і поганих спогадів. І щоб перших було значно більше, частіше усміхайтеся, аби впоратися зі стресом і хвилею емоцій.
* Змініть режим дня. За час новорічних свят практично в усіх нас порушується режим сну. Ми пізно лягаємо спати, швидко прокидаємося, багато часу проводимо перед телевізором. Увійти в звичний режим допоможе контрастний душ, ранкова зарядка, прогулянка на свіжому повітрі як мінімум півгодини на день.
* Обмежте себе в їжі та напоях. Зимові свята, як правило, супроводжуються частими застіллями. Саме переїдання і наступні дієти мають сильний вплив на організм. Але пам’ятайте, що надмірне вживання спиртного є не менш стресовим, аніж переїдання.
* Налаштуйтеся на роботу. У перші робочі дні не беріться відразу за складні завдання, не будуйте глобальних планів, не призначайте важливих зустрічей. Виконуйте все почергово, розмірено, а також не забувайте робити невеличкі щогодинні перерви. Працювати допізна, як і брати роботу додому, заборонено. 
* Спілкуйтеся з колегами. Аби подолати стрес від різкої зміни діяльності, спочатку поділіться враженнями від святкування з колегами по роботі, обговоріть із ними плани та ідеї майбутніх проектів.
* Порадьтеся із психологом. Звучить дивно, але якщо впоратися самотужки зі стресом не вдається, порада лікаря – один із найкращих способів відновлення сил.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.4056 / 4.11MB / SQL:{query_count}