Дитяче “шампанське”: купувати чи ні?

Вживання цього газованого напою може викликати у дітей гіперактивність, алергію, навіть сильне отруєння

Чи не кожного року перед новорічними святами на полицях магазинів можна бачити такий диво-напій, як дитяче “шампанське”. На вигляд воно яскраве, на етикетці – герої улюблених мультфільмів, тому діти просять батьків його купити. Але що всередині пляшки і чи є від нього бодай якась користь? Виявляється, користі обмаль, навіть навпаки – у цьому напої міститься отрута, заборонена в цивілізованих країнах!
Прочитавши склад дитячого “шампанського”, можна вельми здивуватися. Першими в списку, звісно, вода, цукор (його там дуже багато), діоксин вуглецю, ароматизатори (куди ж без них). Далі – гірше: у складі такого продукту можна побачити штучні барвники з дивними невідомими назвами. Тут і понсо (Е124, барвник синтетичного походження, дає яскраво-червоне забарвлення), тартразин (Е102 синтетичного походження, дає оранжево-жовтий колір), “сонячний захід” (Е110 – сульфінована версія небезпечного барвника “судан I”, який є канцерогеном і дає жовте забарвлення), “патентований синій” (E 131 – азобарвник синтетичного походження, що має темний блакитно-фіолетовий колір; його отримують шляхом синтезування з кам’яновугільної смоли).
До речі, більшість барвників, які є в складі цього справді небезпечного напою, заборонені в США, країнах Європи, Австралії, Японії, Канаді. Вони можуть спричиняти алергічні реакції, складні шлункові розлади, напади астми, анафілаксію, мігрень, у дітей – зміни в поведінці: гіперактивність, дратівливість, неуважність, навіть порушення сну. Часто в таких загадкових “дитячих” напоях присутні канцерогенні речовини!
Крім того, багато психологів негативно ставляться до самої ідеї придбання дитячого “шампанського” та його спільного розпивання за столом, вважаючи, що схильним до алкоголізму дітям раннє вживання спиртного (або його імітація) загрожує серйозними проблемами в дорослому житті.
Достовірних доказів того, що дитяче “шампанське” призводить до раннього алкоголізму, поки що немає. Але тільки батькам вирішувати, чи потрібно дозволяти дитині пити його.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6755 / 4.08MB / SQL:{query_count}