Мандруй рідною Львівщиною

Туристичні досягнення нашого регіону в 2018-ому: про гастромандри, активний туризм, а також про плани на наступний рік

Ще кілька років тому ідея подорожувати Львівщиною не зацікавила б ні львів’ян, ні тим паче туристів. Хоч наш регіон і має багато визначних місць, але цікавих ідей саме для мандрів бракувало…
На щастя, нині ситуація змінилась, і Львівщина таки стала привабливою для мандрівників. То що змінилось? Насамперед запрацювало чимало фермерських господарств, кожне з яких вирощує чи виготовляє різноманітну продукцію – від ягід та меду до равликів та жаб. Ферми пропонують відвідувачам екскурсії, дегустації та відпочинок на екологічно чистій території. Також є можливість познайомитись із місцевою кухнею і традиціями, спробувати себе у ролі винороба, фермера чи пивовара.
Про гастродосягнення, а також про інші напрацювання у напрямку розвитку туризму області розповіла “Львівській Пошті” начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака.

Львівщина як туристична дестинація

Цього року серед основних напрямків, на які робила акцент команда управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації, – гастрономічний, природний і екологічний, активний, медичний і пізнавальний туризм, каже Наталія Табака.
“Працювали над популяризацією Львівщини як туристичної дестинації на 10 міжнародних і чотирьох вітчизняних туристичних виставках у Грузії, Ізраїлі, Іспанії, Польщі, Туреччині, Чехії, Китаї, Україні тощо. Провели 13 промоційних турів, у яких взяли участь особи з Азербайджану, Грузії, Естонії, Ізраїлю, Іспанії, Португалії, Канади, Китаю, Польщі, України. Загалом організували 25 туристичних заходів, серед яких як ділові події, так і промоційні заходи”, – розповіла Наталія Табака.
У 2018-ому Львівська ОДА презентувала такі проекти як “Гастромандри Львівщиною”, “Мандри Львівщиною: еко і природні локації”, “Персональний гід Львівщиною”. Про це “Пошта” писала у матеріалах: “Гастромандри: свято для душі та шлунка” (№37 за 12 травня 2018-го), “Гастромандри: Львівщина радо запрошує” (№41 за 26 травня 2018-го), “Мандруй смачно і цікаво” (№83 за 20 жовтня 2018-го). Також рубрика “Гастромандри року” увійшла до підсумків року (№100 за 20 грудня 2018-го).
“Вдалось започаткувати співпрацю та реалізувати спільні проекти із профільними медіа Ukraїner та “Explorer Life”. Зокрема, проект “Персональний гід Львівщиною”, що започаткували із “Дивись.Info”, кожні вихідні висвітлює цікаві ідеї для подорожей Львівщиною з персональною інструкцією. Також розробили мобільний додаток із шляхами активного туризму (як для iOS, так і для Android)”, – каже Наталія Табака.
З її слів, цього року управління туризму і курортів ЛОДА підготувало пакет документів для оголошення Моршину курортом державного значення та уже передало його на опрацювання у Мінекономрозвитку.

“Щодо інфраструктури, то у 2018-ому розробили і ознакували шляхи активного туризму загальною протяжністю 300 км. Облаштували п’ять рекреаційних зон. Створили один гірський притулок у Славській ОТГ. Чимало проектів стали переможцями за напрямом туризму в рамках Секторальної підтримки. Зокрема, проект “Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині” (на базі Славської ОТГ) отримав 38 мільйонів гривень, а також проект “Історико-культурний парк “Древній Звенигород” отримав 12 мільйонів гривень”, – зазначила Наталія Табака.
Також Львівщина стала переможцем восьми проектів в Програмі транскордонного співробітництва PL-BY-UA 2014 – 2020, каже вона.
“Загальна сума цього гранту становить 15 мільйонів євро, з яких частка Львівщини – 5,5 мільйонів євро. Зокрема, перемогли проекти “Світ Карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат”, “Рове Лове Розточчя – разом попри кордони” (проект передбачає розвиток велоінфраструктури на території Яворівського району), “SOS-Rescue: рятувально-навчальний центр з організації та проведення транскордонних рятувальних заходів” тощо. Окрім цього, зверну окрему увагу на проект “Ковбойки – український дикий захід”, в рамках якого буде створено і туристичну інфраструктуру, і школу для підготовки кадрів, і майданчик для залучення інвесторів у Новоміській ОТГ”, – наголосила Наталія Табака.

Гастророзвиток “на виріст”

Національна туристична організація офіційно присвоїла 2018-ому статус Року гастрономічного туризму. Тож ЛОДА, власне, зробила один з акцентів саме на гастротури Львівщиною.
“За 2018 рік на Львівщині відкрили 16 фермерських господарств для туристів. Тобто кожен охочий може поїхати туди, подивитися на процеси виробництва, долучитися до цього процесу і продегустувати смачну продукцію. З метою популяризації гастротуризму цього року на HoReCa SHOW Lviv презентували “живу” карту з гастролокаціями Львівщини. Також виступили співорганізаторами фестивалю “Горбогори”, – розповів заступник начальника управління туризму та курортів ЛОДА Тарас Лозинський.
Господарства, які пропонують гастротури – це зазвичай сімейний бізнес чи об’єднання кількох родин. Зокрема, серед них – равликова ферма “Західний равлик” (с. Солонка) – сімейний бізнес Ірини та Івана Юськевичів, полуничні плантації бійця Миколи Стецьківа у Раковці, ферма “Дві Катерини” (Сколівщина) тощо.

фото: Діана Кормухіна

Про плани на 2019 рік

За ініціативи фермерських господарств кластеру “Горбогори”, ЛОДА започаткували програму активного дозвілля для дітей, що опинились у складних життєвих обставинах, розповів Тарас Лозинський.
“Цей проект передбачає цілу низку цікавих заходів для дітей. Спершу веземо їх на ковзанку, далі їдемо на гірськолижні курорти, де вчимо дітей кататись на лижах. Наприкінці веземо їх на екскурсію і дегустацію на фермерські господарства Львівщини. До слова, за цією програмою уже возили діток перед Днем Святого Миколая на ферму “Західний равлик”, де діти скуштували равликів, а також звозили їх на ферму “Карпатський водограй”, де провели екскурсію по ставках, пригостили різною рибою”, – каже Тарас Лозинський.
З його слів, у 2019-ому управління туризму і курортів ЛОДА планує провести близько 50 заходів.
“Тематика заходів буде різною. Так, наприклад, у травні проведемо медичний форум у Трускавці. Плануємо долучитись до форуму “Кришталевий лотос” – перший східно-європейський форум у Трускавці, що відбудеться у лютому. Також плануємо відзначати різні свята у сфері туризму. Зокрема, День екскурсовода, День гір тощо. Окрім цього, надалі здійснюватиме промо-тури для бізнесменів у сфері туризму, журналістів, блогерів з метою популяризації гастролокацій Львівщини. Також плануємо зняти промо-ролик про чотири сезони активного відпочинку на Львівщині”, – розповів Тарас Лозинський.

Ганна Сидоренко, засновник, гендиректор karpaty.info:
– Ось уже останніх кілька років туризм на Львівщині справді розвивається. З’являються нові маршрути, а також відкриваються нові садиби, готелі. Хоч я б не сказала, що це аж такий шалений розвиток. Однак, якщо порівнювати з тим, що колись було на Львівщині, то сьогодні справді з’явилось чимало нових об’єктів, ідей для мандрів тощо. Окрім цього, розвивається активний туризм. Тобто все більше людей ходить у гори, катаються на велосипедах тощо. Ще окремо відзначу розвиток гастрономічного туризму. Бо насправді за останніх п’ять років у цьому напрямку був повний провал… Нині ж з’явилось чимало ферм, господарств та закладів, що спеціалізуються на локальній кухні. Також львів’яни і гості області цікавляться гастромандрами. Ба більше, попит навіть перевищує пропозицію. Уже потрібно завчасно телефонувати на ферми, записуватись, домовлятись за екскурсію, дегустацію, бо місць може просто забракнути. Вважаю, що управління туризму і курортів ЛОДА активно працює у напрямку розвитку туризму на Львівщині. Зокрема, мені дуже подобається їхня робота. Вважаю, що їм потрібно надалі рухатись у тому ж напрямку. Тим паче, що активний, гастрономічний і екотуризм – це світові тренди. Тож варто зосередити увагу власне на цих напрямках.
Ірина Юськевич, власниця ферми “Західний равлик”:
– Як на мене, сьогодні туризм на Львівщині розвивається стрімкими темпами. Зокрема, управління туризму та курортів ЛОДА активно працює у цьому напрямку, проводить різноманітні заходи. Ще кілька років тому, коли починали з чоловіком свою справу, то навіть не сподівались, що гастромандри будуть такими цікавими для туристів. А людям справді подобаються такі мандри! До речі, маю на увазі не лише досвід нашої ферми “Західний равлик” (розташована у Солонці, Пустомитівський район). Інші господарства Львівщини теж хизуються, що туристи справді цікавляться їхньої справою. Наразі наша ферма закрила сезон. Однак навіть взимку люди телефонують, запитують, цікавляться. Загалом наша равликова ферма працює і запрошує гостей з квітня по вересень включно. До речі, надалі плануємо розширювати свою ферму. Зокрема, хочемо завезти до нас ексклюзивних тварин. Поки що вирішуємо кого саме привеземо, де поселимо тощо. Така тема цікава нам, тож хочемо розвиватись у цьому напрямку. Насправді Львівщина та й загалом увесь Західний регіон України є цікавими для туристів. Тож певна: галузь туризму у регіоні й надалі розвиватиметься. Якщо ЛОДА продовжуватиме свою роботу у цьому напрямку, а в управлінні туризму та курортів надалі працюватимуть такі професіонали, то зацікавленість людей до гастромандрів лише зростатиме.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6769 / 4.19MB / SQL:{query_count}