Покликання – здійснити чиюсь мрію

У Центрі Шептицького з’явилося “дерево бажань”, на якому працівники центру “Емаус” розвішують розповіді про мрії свої підопічних

“Друзі” – це волонтерська ініціатива Центру “Емаус” для студентів та працівників УКУ, а також молоді з особливими потребами. Її ціль проста – зустрітися, познайомитися та гарно провести час разом. Зі слів PR-менеджера центру “Емаус” Наді Калачової, люди з неповносправністю у нашому суспільстві часто є ізольованими. Звичні справи, як от похід на манікюр, концерт улюбленої групи, в кіно, на тренінг з психології  або й просто на каву – для них не просто ще одна подія в записнику, а маленька мрія.
“Наш центр збирає та створює своєрідний каталог мрій та бажань, а ті, що беруться реалізувати чиюсь мрію, обирають те, що їм під силу. Комусь, може, навіть вдасться стати друзями, якщо одної зустрічі буде замало”, – розповідає вона. – На “дереві бажань” – описи мрій молоді з особливими потребами, а також контакти працівників центру “Емаус”, які нададуть детальнішу інформацію та зможуть відповісти на ваші запитання. У разі необхідності працівники нашого центру можуть супроводжувати під час зустрічі”.
Серед мрій – навчитися гри на гітарі, побувати в Києві, покататися на шикарному чорному авто, сходити в ресторан чи на піцу.
А ось один з прикладів мрії:  “Остап, 42 роки: Я мрію піти на майстер-клас по фотозйомці. Хочу професійно навчитися робити фото і знімати відео. Фотографувати – це моє хобі. Можливо, колись це стане для мене способом заробітку. Хочу навчитися фотографувати різні події, виставки, дні народження… Фотоапарат я маю.
Поради: піти з Остапом на майстер-клас з фотографії або ж провести для нього майстер-клас самостійно”.
Вже зголосилося дві волонтерки. Одна з них готова здійснити мрію дівчини зі синдромом Дауна – покатати її на чорному красивому авто, а також подарувати їй урок гри на гітарі. Інша – готова здійснити мрію дівчини, яка вже давно хоче побувати в Києві.

Центр “Емаус” створений у 2001 році при Українському католицькому університеті.
Місія Центру – проголошувати нову модель суспільства, в якому кожну людину з неповносправністю цінують та приймають.
Центр “Емаус” реалізує місію через просвітницьку діяльність, підтримку осіб з особливими потребами та їхніх сімей, соціалізацію та інтеграцію осіб з особливими потребами у суспільстві. “Емаус” пропонує: спортивні заняття, екскурсії, а також участь в інтеграційному театрі “І сміх, і сльози”, де актори – люди з розумовою неповносправністю та волонтери. У Домі “Емаус” у Колегіумі Українського католицького університету люди з розумовою неповносправністю та асистенти живуть разом, будуючи дружбу зі студентами. Також Центр “Емаус” сприяє працевлаштуванню людей з легкою розумовою неповносправністю.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.5765 / 4.08MB / SQL:{query_count}