Працівник vs роботодавець: трудові відносини

Яким чином працівник може перевірити оформлення трудових відносин?
Отримати інформацію про нараховану заробітну плату, відрахування єдиного соціального внеску та розмір страхового стажу можна в управлінні Пенсійного фонду України за місцем проживання або за допомогою веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

Що потрібно зробити суб’єкту господарювання, щоб оформити нового працівника на роботу?
Першим кроком оформлення працівника є укладення в письмовій формі трудового договору (п. 6 ч. 1 ст. 24 Кодексу законів про працю України; форма трудового договору з фізичною особою затверджена наказом Мінпраці від 08.06.2001 № 260).
Наступне, це оформлення наказу про прийняття на роботу (заповнюють типову форму № П-1 “Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу”).
Також в обов’язковому порядку повідомити ДФС про прийняття працівника на роботу (постанова КМУ від 17 червня 2015 р. № 413).
При цьому необхідно пам’ятати, що повідомлення про прийняття на роботу подається до початку роботи працівника за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413.

Яким чином подати повідомлення про прийняття працівника на роботу?
Повідомлення подається до контролюючого органу особисто платником або уповноваженою ним особою, або надається засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
У разі неподання повідомлення до ДФС до суб’єкта господарювання застосовуються фінансові санкції (штраф) у розмірі 1 мінімальної заробітної плати – 3723 гривень.

Яку відповідальність несе суб’єкт господарювання за порушення трудового законодавства?
У випадку фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві,  виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного соціального внеску та податків  Управлінням Держпраці застосовується штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати (111690 грн.), установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення.
За недотримання мінімальних держаних гарантій в оплаті праці – тягне за собою штраф у розмірі 37230 грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
Порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – розмір штрафу складатиме 11169 грн.

Вкажіть будь ласка, які позитивні наслідки легалізації заробітної плати?
Оформлення трудових відносин у законодавчо встановленому порядку, офіційне отримання заробітної плати – це державний захист від незаконного звільнення, безпечні умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно виплачена легальна заробітна плата, страховий стаж та можливість при досягненні пенсійного віку мати гідне пенсійне забезпечення.
Начальник Личаківського управління
ГУ ДФС у Львівській області
А.Євстахевич
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.7489 / 4.36MB / SQL:{query_count}