Вони так чекають на диво!

Добірка благодійних акцій, які організували у Львові до свята Миколая. Як до них долучитися, щоб допомогти потребуючим

Надворі вже грудень, а це означає, що свята наближаються! Одне з найочікуваніших – День святого Миколая. На нього чекають усі – і діти, і дорослі, у тому числі й ті, що захищають Україну.
Для тих, що хочуть подарувати свято, радість, віру в чудеса дітям, чиї батьки перебувають на сході України, сиротам, багатодітним, малозабезпеченим, а також самим військовим, “Львівська Пошта” підготувала добірку благодійних акцій, які організували у Львові та області. Долучайтеся! Станьте Чудотворцем!

Мальтійська служба допомоги для малозабезпечених

Уже 22 рік поспіль збирає подарунки для потребуючих Мальтійська служба допомоги. Цього року подарунки від неї отримають майже чотири тисячі дітей у Львівській області.
Як зазначила заступник директора Мальтійської служби допомоги Марія Панчак, хоча “мальтійський” Миколай працює цілорічно, все одно вже традиційно задовго до Дня Святого Миколая діти пишуть листи до Чудотворця з надією на диво. “Таких дітей на Львівщині майже чотири тисячі. Це і вихованці навчально-реабілітаційних центрів та шкіл, які раніше були спеціалізованими школами-інтернатами, і діти із сиротинців, а ще діти із малозабезпечених сімей. Також охоплюємо дітей, батьки яких беруть участь в ООС, – каже співрозмовниця. – Маємо ще близько сотні дитячих листів, по які можна прийти до нас в офіс. Просимо всіх писати дітям відповіді від Святого Миколая із настановами та побажаннями. Бачимо з практики, що це дуже добре впливає на дітей”.
Що стосується збору речей, то, зі слів Марії Панчак, є перелік того, що завжди в потребі. Насамперед засоби гігієни, канцтовари, білизна, шкарпетки, теплі речі, взуття, книги. Вік дітей, яким допомагає Мальтійська служба допомоги, різний – від дошкільного до підліткового. 
Приносити все необхідне бажано до Дня Святого Миколая, навіть трохи пізніше. Останній Миколай від Мальтійської служби вирушить до діток 23 грудня. Той, хто не матиме змоги придбати потрібні речі, може долучитися фінансово. Гроші служба дітям не роздає, але зможе докупити необхідне. Охочі допомогти можуть приходити на вул. Акад. Богомольця, 8/2. Офіс працює з 9.00 до 19.00.
Щоб отримати докладнішу інформацію, 
телефонуйте на номер 275 12 00.

“Дерево дитячих побажань” для вихованців сиротинців

Усіх, що воліють стати помічниками Святого Миколая, запрошують до храму Пресвятої Євхаристії (домініканського собору). У ньому вже розпочалася акція “Дерево дитячих побажань”: на початку листопада там поставили деревце з паперовими янголятами, на яких “зашифровані” мрії вихованців інтернатів. Як розповіла “Львівській Пошті” координатор акції Марта Борецька, усі 230 листів вже розібрали, проте збірка необхідних речей триває, тож допомогти ніколи не пізно.
“Цього року в нашій акції беруть участь 230 дітей. Усі вони написали листи. Їх уже немає – всі буквально за півтора тижня розібрали добродії, які завітали до нашого храму. До речі, цьогорічна акція стала ледь не міжнародною, бо листи брали не лише львів’яни, а й жителі Київщини, Чернівців, навіть Парижа, – каже Марта. – Окрім того, що ми готуємо індивідуальні подарунки відповідно до листів дітей, складаємо речі, яких вихованці сиротинців потребують завжди: солодощі, засоби гігієни (шампуні, зубні пасти та щітки, туалетний папір, підгузки), канцтовари”.
Зі слів координатора акції, цього року всі зібрані ними подарунки поїдуть у кілька дитячих будинків-інтернатів (у смт Розділ, села Букова у Старосамбірському районі та Корналовичі у Самбірському). Подарунки планують відвезти і в будинки дитячого типу, якими опікуються сестри-монахині (села Потелич у Жовківському районі, Цеблів у Сокальському і місто Бібрка в Перемишлянському районі).
Приносити подарунки для сиротинців бажано до 14 грудня до храму Пресвятої Євхаристії, що на пл. Музейній, 1, із 07.00 до 19.00. Розвозити їх організатори планують 15-16 грудня.
По докладнішу інформацію звертайтеся
до Марти Борецької (тел. 067 682 0825).

“Святий Миколай дітям з інтернатів”

Вірять у диво та нетерпляче чекають подарунків і діти з вадами зору з Нагуєвицького інтернату. Акція “Святий Миколай дітям з інтернатів” є щорічною, проводить її Товариство українських студентів-католиків “Обнова”.
“Ми не ставимо собі за мету засипати дітей подарунками раз у році і попрощатися до наступного свята Миколая. Вже другий рік приїжджаємо до них раз на кілька місяців із різними розважальними та пізнавальними програмами. Це допомагає нам здружитися з дітьми, подарувати їм нашу увагу, турботу і любов. А свято Миколая – лише одна з таких можливостей. Можливість не тільки створити казкову атмосферу, а й подарувати найнеобхідніше: зимові куртки, чобітки, шкільне приладдя, іграшки тощо”, – розповідає голова “Обнови” Олена Пляченко.
З її слів, цього року вони отримали 95 дитячих листів, які чекають, щоб їх почитав Святий Миколай. “Хочу зауважити, що цьогорічні листи набагато скромніші, аніж ті, що були торік: у них містяться не так бажання отримати подарунок, як потреби в найважливішому. І від цього бажання допомогти цим дітям лише збільшується, – веде далі співрозмовниця. – Діти з цього інтернату різні: ті, що мають батьків, ті, що мають опікунів, і сироти. І як би боляче це не було, наявність батьків чи опікунів не означає їхню реальну присутність в житті, розвитку та вихованні дітей. Тому всі вони належать до неблагополучних сімей. Товариство українських студентів-католиків “Обнова” опікувалося і опікуватиметься цими дітьми. Маємо багато ідей, напрацювань, а найголовніше те, що в нас багато любові, якою ми ділимося з ними. Найціннішим є те, що ти стаєш для такої дитини наче брат чи сестра. Це і є показником успішності нашої діяльності”.
Як зазначила Олена Пляченко, оскільки вже всі листи розібрані, все одно залишаються певні потреби. Зокрема, кожен охочий може купити окремі речі (наприклад, одяг, канцтовари) або допомогти грішми. “Який спосіб ви не обрали б, будемо вдячні! А найбільшою вдячністю будуть щасливі очі дітей в святковий день”, – запевняє вона.
По докладнішу інформацію звертайтеся
до Олени Пляченко (тел. 063 84 81 338).

“Миколай про тебе не забуде!”

Не перший рік у Львові триває благодійна акція “Миколай про тебе не забуде!”, мета якої – збір подарунків для дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей.
Цього року подарунки в рамках цієї акції отримають 2500 дітей! Наразі триває збір та вишкіл волонтерів. Загалом їх має бути 460. До речі, аби стати волонтером, достатньо зайти на сайт mykolaj.com.ua і зареєструватися. Здобувши спецнавики, волонтер-помічник матиме змогу пакувати подарунки на Фабриці Миколая та розносити їх по домівках дітям з різних куточків Львова.
Як зазначила координатор акції Христина Дольна, Фабрика запрацює з 13 грудня у Палаці мистецтв. “Зараз активно збираємо подарунки – по школах, університетах, різних підприємствах та організаціях. Серед найбільших потреб – солодощі, канцтовари, іграшки, книги, засоби гігієни. Вік одержувачів подарунків – від 0 до 12 років, – пояснює співрозмовниця. – Із 13 до 16 грудня все це можна приносити на Фабрику Святого Миколая, щоб уже 17-го ми почали роздавати пакунки дітям із малозабезпечених та багатодітних сімей, а також тим, що живуть у неповних сім’ях, є дітьми переселенців або чиї батьки є учасниками ООС. Деякі подарунки будуть іменні (якщо ми знаємо вік, стать чи уподобання дитини), деякі універсальні”.
Приносити речі та подарунки можна з 13 грудня в Палац мистецтв, що на вул. Коперника, 17, із 10.00 до 19.00.
По докладнішу інформацію звертайтеся
до Христини Дольної (тел. 097 66 00 567).

Миколай для дітей-сиріт

Святковий настрій і подарунки готують і для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах і які перебувають в Центрі підтримки дітей! Організатором заходу є відділ у справах дітей Львівської міськради.
Як зазначила одна з організаторів акції Руслана Нагурська, вони отримали 150 листів від дітей, проте за досить короткий час їх повністю розібрали, і подарунки вже пакують.
“20 грудня у Львівській філармонії для цих діток організуємо святковий концерт, під час якого вручатимемо подарунки. Вони переважно іменні, адже дітки самі просили карнавальні костюми, іграшки, одяг, взуття, стильні джинси, модні кросівки. Тобто як таких потреб зараз немає, подарунки спаковані. Та все ж охочі ще можуть долучитися і принести солодощі”, – каже Руслана.
Подарунки можна приносити у відділ у справах дітей Львівської міськради (пл. Ринок, 1, поверх 5, каб. 524 ) до 15 грудня.
По докладнішу інформацію звертайтеся
до Руслани Нагурської (тел. 063 426 44 82).

ІТ-Миколай для хворих дітей

Уже сьомий рік поспіль ІТ-Миколай разом із благодійним фондом “Крила надії” робить добрі справи – збирає гроші на закупівлю сучасного медичного обладнання для Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, де лікуються діти зі складними захворюваннями з усієї Західної України.
Цього року їхня мета – придбання високочастотного електрохірургічного обладнання експертного класу із набором інструментів та аксесуарів багаторазового використання. Саме таким обладнанням є ARC 350 PLUS та Lotus LG 4 від BOWA-electronic. Використання такого обладнання дозволить виконувати ще більше хірургічних втручань, зокрема міні-інвазивні втручання (лапароскопічні й торакоскопічні); скоротити час оперативного втручання (стосується малюків); виконувати хірургічні втручання із мінімальною крововтратою (практично безкровно), не пошкоджуючи життєво важливих структур (судин, нервів, проток); скоротити обсяг медикаментозного забезпечення і час перебування дитини в лікарні.
Реквізити благодійного фонду “Крила надії”:
БФ “Крила надії” ЦФ ПАТ “Кредо Банк”, м. Львів, МФО 325365,ЄДРПОУ 35620901, рахунок 2600001336292. 
Або БФ “Крила надії” Західне ГРУ ПриватБанку м. Львів, МФО 325321,ЄДРПОУ 35620901, рахунок 26000060442841.
Призначення платежу: Благодійна допомога, ІТ-Миколай


Карітас – Львів УГКЦ” для потребуючих

Не лише на свято Миколая, а й щоденну копітку працю, яка передбачає допомогу тим, що опинилися в скруті, вже понад 20 років виконує благодійний фонд “Карітас – Львів УГКЦ”.
Як зазначила “Львівській Пошті” менеджер з комунікацій Любомира Бурка, найбільше діти з кризових сімей потребують підтримки, любові, уваги, спілкування та розуміння. “Ми не можемо згадувати про них лише в окремі дні, замінювати спілкування подарунками. Окрім базових потреб – їжі, одягу – вони хочуть дружити, спілкуватися, розповідати комусь про свої таємні бажання, ділитися проблемами. Це потребує від нас часу, але приносить плоди!” – наголошує вона.
Зокрема, у дитячий соціальний заклад (вул. К. Левицького, 111) щодня приходять діти від трьох до шести років. 28 із них забезпечені тут чотириразовим харчуванням. Окрім фахових педагогів, із ними займається логопед та музичний керівник, діє гурток ліплення, аплікації та живопису. На свято Миколая їм проведуть ранок, де діти розповідатимуть вірші, співатимуть пісень, а потім отримають подарунки-солодощі від Святого Миколая.
“Працівники проекту “Мобільна робота з молоддю в Україні”, що на вул. К. Левицького, 111, покликані допомогти дітям та молоді, сім’ї яких опинилися в кризі. Для них створюють середовище довіри, в якому комфортно шукати і розкривати внутрішні вольові ресурси, щоби вирішувати проблеми, виходити на новий особистісний рівень. До свята Миколая для дітей організують цікаву гру-квест і роздадуть омріяні подарунки, – каже співрозмовниця. – “Центр дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей із особливими потребами” (пл. Св. Юра 5/30) із понеділка до четверга відвідують 25 осіб з інвалідністю (із ментальними порушеннями), де мають змогу поспілкуватися, здобути нові життєво необхідні навики, виготовляти різноманітні вироби (листівки, ялинкові прикраси, сувеніри, намисто тощо). У День Святого Миколая вони відвідають театральну виставу, де зможуть виступити самі та одержати подарунки”.
Цього року помічниками Святого Миколая стануть волонтери парафіяльних “Карітасів”. Подарунки будуть роздані у парафії УГКЦ дітям із малозабезпечених та багатодітних сімей, особам з інвалідністю, одиноким людям похилого віку.
Щоб отримати докладнішу інформацію,
телефонуйте на номер 261 35 38
пишіть на електронну адресу: caritaslviv@gmail.com

“Подаруй дитині свято”

Уже всьоме у Львові проходить акція “Подаруй дитині свято”. Ініціатива покликана допомогти створити зимове диво в час, коли ходить Святий Миколай, для дітей із малозабезпечених, багатодітних сімей, дітей-інвалідів, сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також тих, чиї батьки зараз перебувають на сході України, захищаючи її.
Цього року до волонтерів і небайдужих потрапили 350 листів, у яких діти написали свої побажання щодо святкових подарунків. Як розповіла одна з координаторів акції Катерина, цьогорічна акція поширюється на дітей з усього Львова та області. “Найчастіше діти просять солодощі, фрукти, зимові чобітки, куртки, шкільні ранці, канцтовари, іграшки, – розповідає вона. – Але окрім потреб, зазначених у листах, завжди є речі, які до нас можна приносити. Це ті ж солодощі, книги, шкільне приладдя”.
Охочі долучитися до доброї справи можуть принести подарунки до 19 – 20 грудня в Офіс Святого Миколая, що на вул. Винниченка, 12/2 (Львівський обласний молодіжний центр). Офіс працює з 14.00 до 20.00 в робочі дні, у вихідні – за домовленістю.
По докладнішу інформацію звертайтеся
до Вероніки (тел. 097 041 44 26)
або до Катерини (тел. 063 263 03 62).


Миколай – дітям загиблих Героїв

Вірять у диво та нетерпляче чекають подарунків і діти, батьки яких загинули, важко поранені чи досі перебувають у зоні АТО. Вже п’ятий рік поспіль саме для них збирає подарунки Центр допомоги сім’ям учасників АТО при Народній Самообороні Львівщини.
Зі слів координатора акції Нелі Васюти, потрібні речі до них уже надходять не лише зі Львова чи області, а й з-за кордону.
“Уже вкотре наші сім’ї підтримує волонтерка з Португалії, яка створила проект “Відкрите серце”. Завдяки їй там, за кордоном, об’єдналося багато небайдужих людей, які спільно збирають подарунки для українських дітей загиблих Героїв, – каже вона. – У нас вони лише питають про потреби, усе пакують і передають в Україну. Приємно те, що невеличкі окремі подарунки отримують не лише діти, а й їхні матері, бабусі. Загалом цього року завдяки цьому проекту презенти до свята Миколая від закордонних добродіїв отримають 60 дітей”.
У Львові також є чимало охочих допомогти таким дітям. Допомога надходить і від окремих львів’ян, і від підприємців.
“Серед найбільших потреб – одяг, солодощі, канцтовари. Тож всі охочі допомогти дітям, батьки яких загинули, важко поранені чи досі воюють на сході України, можуть звернутися до нашого офісу. База таких дітей дуже велика. Не встигнете до Миколая – можете прийти пізніше! Вітатимемо дітей аж до Нового року!” – наголосила Неля Васюта.
Подарунки можна приносити на вул. Каховську, 27. Офіс працює щодня з 10.00 до 18.00.
По докладнішу інформацію можна звертатися
безпосередньо до Нелі Васюти (тел. 098 953 29 83).

Миколай для військових

Благодійну акцію до Дня Святого Миколая готують і військові капелани Львівської архиєпархії УГКЦ за підтримки Фундації святого Миколая.
Як розповіли “Львівській Пошті” в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, організація благодійного проекту “Святий Миколай для військових” передбачає закупівлю необхідних речей для вояків, а також солодощів і фруктів. “Загалом для самих військових, які зараз перебувають на сході, все необхідне ми вже зібрали. Проте охочі долучитися до доброї справи можуть і далі приносити необхідні речі до нашого храму. Тих, що хочуть допомогти дітям, батьки яких загинули на війні, скеруємо до військових капеланів, котрі працюють у Центрі опіки сиріт”, – повідомили нас у храмі.
Підтримати проект “Святий Миколай для військових” можна й через грошову пожертву в скриньки Фундації святого Миколая, які є в кількох храмах Львова.
Приносити все необхідне треба в Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла, що на Театральній, 11.
Щоб одержати докладнішу інформацію,
телефонуйте на номер 067 671 42 16.

Миколай їде на схід

Уже вчетверте подарунки від львівських благодійників поїдуть на схід України – їх роздадуть дітям, які живуть у зоні бойових дій. Організатором є ГО «Вірні народу» спільно з припарафіяльною християнською спільнотою «Аніматори ВіО» при храмі святих Володимира і Ольги.
Зі слів однієї з координаторів збору та поїздки Роксолани Винницької, збірка триватиме до 12 грудня.
“Найбільше нам потрібні солодощі, бо який подарунок без них? Окрім того, серед необхідних речей – одяг, подарункові набори, фрукти, канцтовари, іграшки, книги українською мовою, підгузки, дитяча косметика, – каже вона. – Усе це поїде до дітей, які живуть у зоні бойових дій. Куди саме потраплять наші подарунки, відверто кажучи, не знаємо, але їх точно отримають діти Донецької області”. Збір речей проводять для дітей різного віку – від немовлят до 18 років.
Усе придбане можна приносити до 12 грудня в катехитичну школу церкви Володимира і Ольги (вул. Симоненка, 5-а) з 18.00 до 21.00 у будні та з 12.00 до 17.00 у вихідні.
По докладнішу інформацію звертайтеся
до Роксоляни Винницької (тел. 093 47 50978).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3071 / 4.18MB / SQL:{query_count}