“Не любімо словом, лише ділом!”

18 листопада – Всесвітній день бідних

Цієї неділі, 18 листопада, Католицька церква відзначає Всесвітній день бідних. Цю традицію особливого дня уваги до потребуючих започаткував торік Папа Франциск на закінчення Надзвичайного року милосердя, щоб нагадати всій християнській спільноті про борг допомоги убогим та нужденним, людську гідність яких часто принижують. Гасло цього дня – “Не любімо словом, лише ділом!”.
Отож, 18 листопада з нагоди ІІ Всесвітнього дня бідних понтифік звершить у базиліці святого Петра у Ватикані Святу месу, а після молитви “Ангел Господній” півтори тисячі бідних та найбільш потребуючих матимуть змогу розділити трапезу зі Святішим Отцем у одному із залів Ватикану.
Обіди для бідних запропонують католицькі їдальні, семінарії, колегії та парафії італійської столиці та деякі ресторани в середмісті. А від минулої неділі на площі святого Петра діє мобільний медпункт, яким можуть скористатися потребуючі.
В Україні, на жаль, ця ініціатива ще не набула широкого впровадження у життя. Відомо лише, що в Києві Спільнота святого Егідія і рух “Молодь за мир” організовують обід для 150 бідних і бездомних. Але цей день є нагадуванням для кожного з нас, що ми щодня стикаємося з потребами убогих, про яких так багато мовиться в Євангелії, і як християни маємо допомогти їм в міру своїх можливостей. Святіший Отець дає нам приклад у цьому.
Ба більше, Папа Франциск звернувся з цієї нагоди із посланням до католиків та всіх людей доброї волі, в якому пригадує, що Господь вислуховує волання убогих, а ми покликані ставати засобами в Його руках, щоби полегшувати наслідки бідності, що є плодом гріхів давніх, як сама людина. “Я хотів би, щоб і цього року, і надалі цей День відзначали під знаком радості, що походить з віднайденої здатності перебувати разом. Разом молитися в громаді та розділити трапезу в Господній день. Це досвід, який повертає нас до первісної християнської громади!” – наголосив він у своєму посланні до Дня бідних – 2018.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7383 / 4.34MB / SQL:{query_count}