Вивчай іноземну мову! Інвестуй у своє майбутнє!

Мрієте подорожувати по світу, змінити місце роботи, а єдине, що вас зупиняє, – незнання іноземної мови? За скільки часу реально заговорити іноземною та яких зусиль потрібно до цього докласти

Якщо ще 20 років тому знанням англійської мови можна було здивувати, то нині це вже навіть не перевага, а радше необхідність. Аби працевлаштуватися на високо­оплачувану роботу, потрібно володіти іноземною мовою бодай на розмовному рівні. А такі галузі як ІТ, готельно-ресторанна справа, а також філії іноземних компаній у Львові навіть не запрошують на співбесіду осіб, які не володіють іноземною мовою на рівні В2 (вище середнього).
Тож питання вивчення іноземної мови нині цікавить і водночас непокоїть все більше людей. Як правильно вивчати іноземну мову розповів психолінгвіст, автор книги “Lingva Incognita. Заговорити іноземною мовою за 4 тижні” Віталій Зубков на тренінгу, який відбувся у рамках 25 Book Forum. До слова, Віталій Зубков володіє десятьма мовами і переконаний, що заговорити іноземною мовою може будь-хто, незалежно від віку, багажу знань та кількості грошей.

Правильне середовище і цікаві матеріали

“Коли мені кажуть, що у мене якісь особливі здібності до вивчення мов, то одразу заперечую цю думку. Безперечно, щоб опанувати іноземну мову потрібно докласти зусиль. Однак я знаю ще одну більш важливу річ – ці зусилля потрібно докладати і отримувати водночас задоволення від процесу вивчення іноземної мови”, – каже Віталій Зубков. З його слів, щоб опанувати іноземну мову, потрібно створити правильне середовище, підібрати матеріали для вивчення, які будуть цікавими для вас.
“Важливо, щоб думка, що потрібно йти вчитися викликала радість. Тобто потрібно підібрати цікавий контент для вивчення мови. Не потрібно з себе знущатись, змушувати себе вчити мову. Мета повинна бути не вивчити мову, а, наприклад, насолодитись піснею, зрозуміти її зміст або ж прочитати в оригіналі улюблену книгу. Коли вам буде цікавий матеріал, з яким працюєте, тоді ваше несвідоме почне працювати. За якийсь час ви уже розумітимете слова, фрази, і навіть не пригадуватимете звідки ви це знаєте. Саме так працює ваше несвідоме”, – каже Віталій Зубков.
З його слів, люди думають, що можна вивчити слова, правила, говорити слова за правилами і таким чином вдасться вивчити мову. “Насправді потрібно вивчати не слова, а готові фрази. Хорошим ресурсом є Reverso Context – платформа, яка дозволяє перекладати не лише окремі слова, а знаходити відповідники цілих фраз”, – каже він.

Чинники, які штопорять вивчення мови

Є три бар’єри, які заважають людині опановувати іноземну мову, розповідає Віталій Зубков.
“Перший бар’єр – це високий рівень тривожності. Тобто людина намагається усе тримати під контролем, не дозволяє собі помилятись. Людині важливо перекласти кожнісіньке слово, граматично правильно побудувати речення тощо. Такі люди не довіряють своєму підсвідомому. Насправді для опанування мови більше допоможе слухання і здогадування”, – запевняє Віталій Зубков.
Другий бар’єр – це низька мотивація або її відсутність, каже він. “Така проблема виникає тоді, коли людина не знає як навчатись і яка методика дасть результат. Якщо людина знайде те, що приноситиме результат в опануванні мови, то й мотивація з’явиться. Аби знайти мотивацію, спершу уявіть, що ви вже опанували іноземну мову, вільно нею розмовляєте. Далі подумайте над конкретними кроками, які вам у цьому допомогли”, – веде далі Віталій Зубков.
З його слів, якщо ви зумієте уявити кінцевий результат та конкретні дії, які дали цей результат, то й мотивація з’явиться.
“Третій бар’єр – це низька самооцінка. Люди думають, що вони не здатні, накручують себе, що у них не вийде вивчити мову тощо. Насправді людині варто довіритись своєму несвідомому, почати вивчати іноземну мову, докладаючи певних зусиль”, – каже Віталій Зубков.

Слухайте аудіокниги і використовуйте картки

Знати іноземну мову – означає розуміти носіїв мови в контексті. Носієм мови може бути блогер, книга, веб-сайт тощо. Найкраще у вивченні іноземної мови допоможе слухання аудіокниг, переконаний Віталій Зубков. “Спершу потрібно прочитати книгу рідною мовою, а тоді спробувати прослухати її кілька разів іноземною. Таким чином розумітимете загальну ситуацію, зміст діалогів. Попереднє знайомство з твором дасть вам певну впевненість. Важливо, щоб вивчення мови приносило вам задоволення. Тому обирайте ті книги, які вам цікаві”, – каже Віталій Зубков.
З його слів, варіантів, що можна слухати, є безліч: аудіокниги, пісні, інтерв’ю із улюбленими зірками, відео на YouTube тощо.
“Також ефективним методом у вивченні мови є використання карток. На них мають бути фрази або запитання. Важливо, щоб це не були окремі слова. Є чимало ресурсів, які дозволяють працювати з картками. А взагалі добре розробляти власні картки. Також можна додавати картинки, особливо до фраз, які важко вивчити”, – розповідає Віталій Зубков.
З його слів, звісно, важливо докладати певних зусиль і бути наполегливим, щоб опанувати іноземну мову. Однак найважливіше – повірити у себе і впевнено йти до своєї мети.

Вчіть зручно і безкоштовно

Топ-5 додатків на ваш смартфон, які допоможуть вивчити іноземну мову:
Duolingo – один із найвідоміших додатків для вивчення іноземної мови. Ця програма працює у формі гри: за кожне пройдене завдання нараховуються бали. Додаток містить завдання з граматики, правопису, а також вивчення нових слів. До слова, на цій платформі можна вивчати різні мови – англійську, німецьку, французьку тощо.
LinguaLeo – підійде для вивчення іноземної мови як дітям, так і дорослим. Програма визначить ваш рівень володіння англійською мовою та підбере для вас відповідні завдання.
Learn English – додаток, що передбачає вивчення суто граматики. Там знайдете чимало тестових матеріалів, аудіофайлів та текстів.
LearnEnglish Podcasts – у цьому додатку зібрані аудіофайли, які допоможуть краще сприймати мову на слух. До слова, програма підійде людям, які уже мають якусь базу знань з іноземної мови.
Words – програма, за допомогою якої можна вивчити нові слова. Завдання також допоможуть навчитись сприймати ці слова на слух та запам’ятати їхній правопис.
Роман Галичанівський, львів’янин, активно вивчає англійську мову:
– Ще з молодшої школи у мене були проблеми з вивченням англійської мови. Якось на уроці неправильно прочитав слово і усі однокласники розсміялись. Після цього випадку вчителька вирішила, що мене краще не чіпати, а дарма! Роки минали, англійська мова стала для мене найбільшим страхом. Коли вже навчався у коледжі, то почав купувати англійські книги, таким чином намагався самостійно вивчити мову. Скажу відверто, мені було важко. Потрібно було змушувати себе вчитися, а у віці 14-17 років є проблеми з самодисципліною. Коли закінчив коледж, то працевлаштувався на завод Fujikura. Тоді мені було уже 20 років, я потрапив у інше середовище і вперше задумався про своє майбутнє. Я зрозумів, що працюю на роботі, яка мені не подобається і роблю те, що не приносить мені задоволення. Тобто я почав аналізувати своє життя, і воно мені, м’яко кажучи, не сподобалося. А чи могло мені сподобатись таке майбутнє? Нецікава робота, мізерна зарплатня і відсутність перспектив. Тоді я справді злякався. Спершу була депресія, переосмислення, а далі я вирішив діяти. Я рік пропрацював на заводі, назбирав грошей і вирішив вкласти їх у себе, у своє майбутнє. Вирішив, що майбутнє важливіше, і звільнився. Тоді я записався на курси англійської мови. Сьогодні я закінчую курс upper-intermediate (В2 або вище середнього. – “Львівська Пошта”). Звісно, мені важко, бо ще рік тому я починав з рівня еlementary (А1 або початковий. – “Львівська Пошта”). Однак сьогодні я вже вільно володію англійською мовою та навіть маю кілька друзів з Америки, з якими спілкуюся у режимі онлайн. Тобто за рік моя мрія вивчити англійську мову здійснилась! Щоправда, тепер я вже маю нову мету – навчитися грамотно писати англійською мовою, розуміти сленг тощо. Окрім цього, зараз я вчуся програмувати англійською мовою, ходжу на співбесіди у IT-компанії. Досі зустрічаю незнайомі слова. Однак за цей рік мій мозок навчився вчитися, тому тепер мені легше запам’ятовувати слова, розуміти зміст тексту тощо. Людям, які вивчають іноземну мову або прагнуть її вчити, пораджу насамперед не здаватись! Важливо створити правильне оточення. Знайдіть друзів, знайомих, які також вивчають англійську і підтримуйте одне одного. До речі, можна шукати людей з інших країн для спілкування і переписки іноземною мовою. Таких охочих можна знайти через додаток italki або ж через Facebook. В жодному разі не думайте, що вам не під силу вивчити іноземну мову, що вам щось не вдасться. Якщо виникають такі думки, то, очевидно, вам бракує мотивації. Знайдіть її. Це може бути, наприклад, мрія про нову роботу або можливість подорожувати автостопом по Європі. І ще одна порада: коли справді набридло вчити, і нічого не хочеться, то краще відпочити годину, а потім продовжити вчитися. І пам’ятайте, що знання іноземної мови – це можливість вплинути на власне майбутнє. Скористайтеся цією можливістю!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.0975 / 4.16MB / SQL:{query_count}