Роби добро і розповідай про це іншим!

#ЩедрийВівторок має на меті надихнути українців на благодійність

Всеукраїнський день добрих справ, який уперше пройде 27 листопада цього року, має на меті показати, що кожен може зробити щось доброго для інших і отримати від цього задоволення!
У 2018 році Україна офіційно долучилася до Всесвітнього благодійного руху #GivingTuesday, започаткованого у США в 2012 році, і стала вже 154 країною, яка бере участь у ньому. Традиційно такий Всесвітній день благодійності проходить у вівторок після Дня подяки як нагода подбати про інших, звернути увагу одне на одного, виявити бажання робити добрі справи. В Україні #ЩедрийВівторок з’явився завдяки ініціативній групі у складі Фонду родини Загорій, Благодійного фонду “Таблеточки”, “Клубу добродіїв”, а також Українського форуму благодійників. Про це “Львівській Пошті” розповіла керівник цього проекту в Україні Марія Артеменко.

Гроші, час, талант

“Щедрий Вівторок – це всеукраїнський день добрих справ у будь-якому прояві, це частина глобального руху, і Україна вперше так масштабно долучається до всесвітньої благодійної спільноти. Немає обмежень, якогось встановленого мінімуму, що потрібно зробити. Кожен сам визначає, що може зробити: інвестувати час, гроші, талант у якийсь соціальний проект, громадську організацію. А можливо, ви зрозумієте, що допомога потрібна бабусі з вашого під’їзду чи людині, яка живе поряд із вами. Можна долучитися до волонтерської роботи, вийти на вулицю, прибрати сміття чи віддати свої кошти. Можете спекти найсмачніший торт чи взяти п’ять слоїків свого найкращого варення і роздати людям, які захочуть прийняти від вас такий вияв доброти, чи допомогти прибрати літнім людям у помешканні… Кожен обирає свій спосіб, найбільш прийнятний для себе”, – каже вона.
Мовиться про те, щоб досягти щонайбільшої ефективності. Якщо, наприклад, ти класний дизайнер, то можеш зробити макет, який допоможе зібрати кошти: ти інвестуєш свій час, щоби підсилити ту чи ту акцію, організацію, проект.
“Як засновниця благодійного фонду, який опікується дитячими будинками, можу сказати, що до нас приходять люди, котрі діляться своїми вміннями: логопеди займаються з дітьми, успішні люди розповідають їм про свій досвід і надихають рухатися вперед та не здаватися в скрутних життєвих обставинах”, – веде далі координатор.

Розповідайте іншим

Марія Артеменко зауважує, що в Україні благодійність зосереджена переважно на “гасінні пожеж” як емоційний відгук на чиюсь проблему. Але благодійність може бути на роки, повинна і має стати внутрішньою потребою допомагати іншим. Саме тоді вона буде найефективнішою, бо стане “колами на воді”, які поширюються, передаючи естафету, вірус добра, який є дуже позитивним. Допомагати іншому – це не аномалія, а норма, це частина життя, один із його проявів. Тому Щедрий Вівторок покликаний розширити коло благодійників, пропагувати креативні підходи до благодійності. В цей день організатори закликають не лише робити добрі справи, але й розповідати про них у соціальних мережах.
“У нас в Україні люди вважають, що про добрі справи не потрібно говорити. Але це не так! Ваша розповідь про добрі справи, те, як ви долучаєтеся до благодійності, яким фондам та організаціям довіряєте, що при цьому відчуваєте і які відгуки за свою працю отримуєте, може надихнути інших, додати їм відваги запитати себе, що я можу зробити!” – наголошує координатор.

Не жертва, а потреба!

З її слів, ще одним українським стереотипом є те, що благодійність – це жертва. Однак значення доброї справи не стане меншим від того, що ми отримуємо від неї не лише задоволення, а й конкретну користь. Наприклад, хтось у такий спосіб може “прокачати” якусь свою навичку. Для студентів, молоді це нагода випробувати свої сили, розвинути свої таланти, познайомитися з людьми, які розділяють твої цінності.
“Люди, долучені до добрих справ, об’єднані за своїми цінностями, і це значно глибше, аніж просто провадити з кимось світські бесіди. Тому, займаючись різними добрими справами, ми долучаємось до спільноти, яка провокує тебе на зміни”, – пояснює Марія Артеменко.
Щедрий Вівторок – це платформа, що об’єднує людей у бажанні робити добро! Головний офіс трактує кожного, хто долучається, як співзасновника цього руху добра. На сайті givingtuesday.org.ua є чимало інформації, як можна долучитися. А написавши листа на адресу: info@givingtuesday.org.ua, можна отримати відповіді на запитання, консультації експертів щодо ефективної благодійності або ж поділитися своїми планами і новинами.
“Добрі справи варто робити просто так. Нейробіологи довели, що, роблячи добрі справи, людина навіть на фізичному рівні почувається краще. Наша головна мета – надихати на добро. Світ змінюється, змінюються потреби і умови благодійності, але це так добре присвячувати частину свого життя іншим, займаючись волонтерством, меценатством, просто роблячи добрі справи!” – вважає вона.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6412 / 4.11MB / SQL:{query_count}