ЗНО-2019: що варто знати

Іспит з фізики або математики для вступу в медичний виш, мінімум 130 балів зі ЗНО для вступу на “Право” і “Міжнародні відносини” – які ще новації чекають випускників

джерело: kdpu.edu.ua
Попереду випускників шкіл, коледжів, училищ чекає напружений рік. Їм потрібно буде добряче попрацювати: повторити увесь матеріал, розв’язати не одну сотню задач, написати не один десяток творів і розібратись із понад тисячею тестів. Окрім цього, їм також потрібно стежити за нововведеннями, що стосуються зовнішнього незалежного оцінювання. Оскільки кожного року вносять певні зміни до системи ЗНО, випускники повинні бути готовими до будь-чого.
Як і торік, кожен учасник ЗНО має право скласти тест не більше як із чотирьох предметів. Зокрема, українська мова та література є обов’язковим предметом, а історія України, математика, біологія, хімія, фізика, географія, англійська, німецька, французька, іспанська мови – на вибір випускника.
“Для вступу в українські виші абітурієнти зможуть подати сертифікати ЗНО за 2017, 2018 та 2019 роки. Однак це не стосується ЗНО з іноземних мов, результати яких можна подати лише за 2018 та 2019 роки. Загалом абітурієнти зможуть подати максимум сім заяв не більше ніж на чотири спеціальності”, – розповіла директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.
Що ж стосується основних нововведень, то їх цього року чимало, каже вона. “Учні закладів професійної вищої освіти складатимуть два ЗНО для отримання атестату. Зокрема, з української мови та математики або історії України. Нагадаю, що минулого року ця категорія осіб складала державну підсумкову атестацію у формі ЗНО лише з української мови”, – розповідає Лариса Середяк.
З її слів, для вступу на бакалаврат на такі спеціальності як “Економіка” і “Управління та адміністрування” на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста необхідно буде скласти ЗНО з української мови і літератури та фаховий іспит: “А для вступу на медичні спеціальності першим предметом є ЗНО з української мови і літератури. Другим предметом є ЗНО з біології або хімії, а також нововведенням є те, що третім ЗНО буде математика або фізика. До слова, вступники у медичні виші мають набрати мінімум 150 балів з другого і третього предмету. Окрім абітурієнтів, що вступають на спеціальність “Фармація”, які повинні набрати мінімум 130 балів з цих предметів”.
Вона також наголосила, що абітурієнти, які вступатимуть на такі спеціальності як “Правознавство”, “Публічне право та адміністрування”, “Міжнародні відносини” цього року мають набрати щонайменше 130 балів із трьох ЗНО.

ЗНО-2019: основні дати здачі

Реєстрація на пробне ЗНО розпочнеться 8 січня
і триватиме до 31 січня 2019 року;
Реєстрація на ЗНО триватиме
з 5 лютого до 25 березня 2019 року;
Основна сесія відбудеться
з 21 травня до 13 червня 2019 року;
Додаткова сесія відбудеться
з 21 червня до 12 липня 2019 року.
Більше інформації шукайте на сайті УЦОЯО.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.0338 / 4.36MB / SQL:{query_count}