Ще один крок до створення Ставропігії

Андріївську церкву передали в користування Вселенському патріархатові

Відповідний законопроект, зареєстрований Президентом, з другого разу підтримали 232 народних депутати. “Встановити, що Андріївська церква Національного заповідника “Софія Київська”, яка є видатним об’єктом культурної спадщини, пам’ятником архітектури національного значення, як культова споруда, що перебуває у державній власності, передається у безоплатне постійне користування Вселенського Патріархату для звершення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній і процесій”, – мовиться в тексті закону.
Спікер Верховної Ради Андрій Парубій перед голосуванням за включення цього питання до порядку денного пленарного засідання заявив, що Андріївська церква буде надана у постійне користування Вселенського патріарха, але при цьому залишиться у власності держави. З його слів, це історичне рішення, оскільки на минулому тижні Вселенський патріарх зазначив про відновлення своєї ставропігії у Києві.
“Вселенська патріархія у різний час, за підрахунками істориків, мала до 20 різноманітних ставропігій на своїй канонічній території України-Русі. Найвідоміша серед них – Успенська Києво-Печерська Лавра, Успенське братство у Львові, Межигірський преображенський монастир, Київське богоявлене братство, Манявський монастир…”, – перерахував Парубій.
Він зазначив, що своїм рішенням Верховна Рада відновлює ставропігію Вселенського патріарха у Києві, яка буде виконувати роль представництва патріарха Варфоломія і Вселенської константинопольської церкви і нею стане Андріївський храм на Андріївському узвозі.
“Той, хто каже, що ми віддаємо Вселенській патріархії нашу державну власність, він або говорить неправду, або просто повторює московські фейки”, – заявив спікер парламенту.
“Андріївська церква залишається у власності держави. Підкреслюю це. Ми відновлюємо історичну справедливість і відновлюємо ставропігію Вселенського патріарху. Тут немає жодного церковного конфлікту. Ієрархи всіх церков домовилися про це, прошу відкинути всі маніпуляції”, – цитує Парубія Українська правда.
Нагадаємо, до 2015 року Андріївська церква була у користуванні Української автокефальної православної церкви. Навесні 2015 року договір оренди закінчився, а в соборі розпочалися роботи з реконструкції, які нині доходять до завершення.
Митрополит Київський і всієї України, предстоятель УАПЦ Макарій (Малетич) заявив, що УАПЦ жертвує Андріївську церкву Константинополю. Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу ZIK.
Зі слів предстоятеля УАПЦ, з ним радилися, чи він погоджується на передачу церкви: “Я сказав, якщо УАПЦ буде входити в помісну православну церкву, то ми згідні, бо я не можу не бути послідовним. Коли я поминаю патріарха і йду назустріч, то треба жертвувати один кафедральний собор, і ми тим жертвуємо”.
Однак митрополит переконаний, що УАПЦ має щось отримати взамін, бо це був єдиний її кафедральний собор.
Голова комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Микола Княжицький заявив, що процедура передачі у користування культурних пам’яток України не є чимось унікальним і здійснюється на основі угоди.
За його словами, процедура підписання угоди про передачу у постійне користування Вселенському Патріархату Андріївської церкви не займе багато часу.
“Інша сторона має заключити угоду або з Кабінетом міністрів, або з музеєм “Софія Київська”. Сам механізм буде визначатися Кабінетом міністрів, бо це у їх віданні”, – розповів депутат.
Він підкреслив, що передача культурних пам’яток України, зокрема церков, “не є чимось унікальним” та навів як приклад передачу в користування Києво-Печерської лаври.

Патріарх Варфоломій вручить Томос у Києві

Вселенський Патріарх Варфоломій приїде до Києва, щоб особисто вручити Томос про автокефалію предстоятелю об’єднаної Української Церкви. Про це в ефірі “Прямого” сказала представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко, повідомляє РІСУ.
“Головне – провести об’єднавчий Собор, який зможе вибрати того Предстоятеля, якому Вселенський Патріарх особисто, – він збирається приїхати в Україну, – вручить Томос”, – заявила вона, коментуючи питання про передачу Андріївської церкви в користування Вселенського Патріархату.
Останній раз Патріарх Варфоломій був в Україні ще в 2008 році.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.1223 / 4.37MB / SQL:{query_count}