Церква – не інституція, а спільнота

Патріарх Святослав розповів Папському cинодові про досвід УГКЦ у контексті війни

На цьому тижні Глава УГКЦ Патріарх Святослав виступив на Папському cиноді, який триває у Ватикані та присвячений питанню молоді. Він розповів синодальним отцям про душпастирський досвід УГКЦ у контексті війни.
“Уже п’ятий рік Україна є жертвою військової агресії Російської Федерації. Саме молоді українці різних етнічних, мовних, культурних та релігійних приналежностей кожного дня гинуть за нашу Батьківщину, захищають її як справжні герої та протагоністи трансформації нашого суспільства”, – розповів Глава УКГЦ.
У своєму слові Блаженніший Святослав зазначив, що саме молодь попросила його донести до уваги синодальних отців, що вони потребують Церкви, яка була б для них матір’ю. “Вони шукають не якусь інституцію, а спільноту людей з автентичною вірою. Молодь відчуває певну антипатію до Церкви, яка представляє себе як холодна інституція, що бореться за власне виживання та геополітичні інтереси. Вони говорять, що така Церква ніколи не буде молодою. Саме тому сучасна українська молодь просить Церкву зрозуміти, якою мірою вона є інституцією”, – сказав предстоятель УГКЦ.
Глава УГКЦ також зазначив, що для душпастирського служіння серед молоді Церква потребує “по-справжньому зрілих людей”. “Не завжди дорослі віком чи ті, хто здобув вищу освіту або вчився в семінарії, можуть вважатися зрілими людьми. Часто молода людина, яка пережила певне страждання, дивилася в очі смерті на полі бою чи рятувала від смерті цивільних людей під час бомбардування, здобула величезний життєвий досвід, розуміє ціну життя краще, аніж зарозумілий священик чи клептократичний політик. Не духовний сан, а людська, духовна та професійна зрілість є необхідними для того, щоб допомогти молодій людині розпізнати власне людське та християнське покликання”, – сказав Блаженніший Святослав.
Доповідач завершив своє слово до учасників Синоду зверненням від імені української молоді: “Не думайте про те, що ви повинні зробити для нас, а думайте про те, що ми повинні робити разом”. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Богослови та журналісти зауважили разючий контраст між натхненним емоційним зверненням предстоятеля УГКЦ, яке було наступним після формального виступу на Синоді представника РПЦ митрополита Іларіона Алфеєва, який зосередився на викликах секуляризації і глобалізації, які стоять перед Заходом, і жодною тезою не зачепив ані українську тематику, ані розірвання стосунків з Константинополем. Також експерти зазначають, що велике враження на учасників Синоду справило те, що Патріарх Святослав відверто назвав Російську Федерацію агресором.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.7093 / 4.35MB / SQL:{query_count}