Хто очолить єдину помісну Церкву

Результати опитування показали, хто з духовних провідників має найбільший авторитет серед українців

В очікуванні розвитку подій щодо створення в Україні єдиної помісної православної Церкви, соціологічна група “Рейтинг”, що в розпорядженні Укрінформу, провела опитування українців щодо того, кого вони бачать предстоятелем новоствореної інституції та кому з духовних провідників найбільше довіряють.
Отож, згідно з отриманими результатами, 30% усіх опитаних вважають, що очолити єдину помісну Церкву повинен Патріарх УПЦ КП Філарет. 7% вважають, що очільником має стати митрополит Онуфрій (УПЦ (МП), 3% – митрополит Макарій (УАПЦ). 11% вважають, що жоден iз них не повинен очолювати Помісну церкву. Проте 42% поки ще не сформували щодо цього питання своєї думки.
У середовищі тих, хто позитивно ставиться до створення єдиної помісної Церкви, тенденції щодо підтримки можливих її очільників такі: Патріарх Філарет має підтримку 50%, Митрополит Онуфрій – 5%, Митрополит Макарій – 4%. Однак третина цієї категорії опитаних все ще не визначилися.
Водночас Патріарх Філарет як можливий очільник єдиної помісної Церкви має найбільшу підтримку серед вірян очолюваної ним Церкви (57%). Його вважають гідним для цієї місії 31% греко-католиків, 21% представників інших конфесій та 20% тих, хто вважає себе позаконфесійними християнами.
Цікаво, що очільником єдиної помісної Церкви бачать Митрополита Онуфрія трохи менше третини (29%) парафіян УПЦ (МП). Водночас кожен десятий тут не проти, щоб після отримання автокефалії помісну Церкву очолив Патріарх Філарет.
Варте уваги й те, що за результатами опитування, серед духовних провідників найбільше українців довіряють Папі Римському Францискові (16% не довіряють), трохи менше (30%) – Патріарху Філарету (17% не довіряють), 20% – Вселенському патріархові Варфоломію І (13% – не довіряють), 19% – Главі УГКЦ Святославу (12% – не довіряють), 16% – предстоятелю УПЦ (МП) Онуфрію (28% – не довіряють), 13% довіряють предстоятелю УАПЦ Макарію (12% – не довіряють). Лише 13% довіряють патріарху Російської православної Церкви Кирилу (37% – не довіряють).
Папа Римський, Патріарх Філарет, Вселенський Патріарх Варфоломій І, Верховний архиєпископ Святослав та Митрополит Макарій користуються найвищим рівнем довіри на заході країни. Митрополит Онуфрій користується відносно вищим рівнем довіри на півдні, Патріарх РПЦ Кирил – на півдні та сході. Очільники церков користуються вищим рівнем довіри серед старшого покоління.
Згідно з опитуванням, Папа Римський Франциск попри високий рівень довіри серед греко-католиків має високий рівень довіри також і серед вірян УПЦ КП. До Патріарха Філарета позитивно ставляться як прихильники УПЦ КП, так і УГКЦ. Подібне ставлення і до Варфоломія І. Патріарх Святослав має відносно високий рівень довіри серед вірян УПЦ КП, Митрополит Макарій – серед УПЦ КП та УГКЦ. Натомість Митрополит Онуфрій та Патріарх Кирил користуються відносно вищим рівнем довіри виключно серед парафіян УПЦ (МП).
Опитування було проведено 27 вересня – 4 жовтня 2018 року, опитано 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7333 / 4.36MB / SQL:{query_count}