Потрібно навчити молодь молитися

На цьому наголосив у своєму виступі глава УГКЦ на Папському синоді, який триває у Ватикані і присвячений темі молоді в Церкві

Звертаючись до Святішого Отця та синодальних отців, глава УГКЦ звернув увагу на те, що Церква повинна навчити сучасну молоду людину молитися. “Пригадую, як хтось із синодальних отців кілька днів тому говорив про необхідність молитися за молодь. Я хотів би додати: потрібно молитися не лише за молодь, а й разом із молоддю! Ми бачимо, що серед молоді дуже сильно зростає ця потреба. У східному світі існує одна давня традиція: коли молода людина підходить до старця, то насамперед просить його, щоб він навчив її молитися”, – сказав Блаженніший Святослав.
Він також розповів учасникам Синоду про дослідження, проведене в усіх єпархіях УГКЦ в Україні та діаспорі. Завданням цього опитування було допомогти Церкві зрозуміти, хто, як і коли вчить молодь молитися.
“Ми відкрили для себе несподівану та досить тривожну реальність, – зауважив Блаженніший Святослав. – Виросли цілі покоління, які ніколи не бачили, щоб їхні батьки молилися. Деякі респонденти відповіли, що брали участь у богослужіннях, але ніколи не бачили, щоби священик молився сам або з ними. Більшість відповіла, що навчилася молитися від своїх ровесників під час паломництв. Значна частина учасників опитування відповіла, що сьогодні є мало тих, що змогли б навчити їх молитися”.
“Саме тому ми звернулися з проханням до наших монастирів та єпископів відкрити їхні доми та створити в них школи молитви для молоді”, – повідомив предстоятель УГКЦ.
Варто зазначити, що Блаженніший Святослав увійшов до комісії, що готуватиме заключний документ Синоду єпископів. До неї також ввійшли представники п’яти континентів нашої планети, яких обрали отці Синоду. А під час учорашнього ранкового зібрання оголосили імена трьох членів комісії, яких призначив особисто Папа Франциск. Ними стали Блаженніший Святослав Шевчук, Верховний архиєпископ Києво-Галицький, глава Синоду єпископів УГКЦ; отець Александре Аві Мелло, секретар Дикастерію в справах мирян, сім’ї та захисту життя, та отець Едуардо Ґонсало Редондо, відповідальний за душпастирство покликань на Кубі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9957 / 4.07MB / SQL:{query_count}