“Велике з’являється, коли ми єднаємося, допомагаємо іншим рости і множити ці дари”

Важливі й актуальні настанови владики Бориса Ґудзяка, озвучені під час лекції “Як реалізувати великі ідеї”

Цього тижня у рамках Днів Українського католицького університету в храмі Софії – Премудрості Божої відбулася лекція президента Українського католицького університету владики Бориса Ґудзяка “Як реалізувати великі ідеї” пам’яті отця Мар’яна Бутринського.
Послухати настанови владики традиційно зібралося дуже багато людей, серед яких і студенти, і викладачі та жертводавці УКУ, і гості зі США. Почути меседжі Бориса Ґудзяка прийшли й екс-очільник Львівщини Микола Кміть та екс-прем’єр-міністр України Юрій Єхануров. Ба більше, останній дуже уважно слухав владику і чемно нотував його настанови. Владику люблять, шанують, його лекцій чекають. Особливо молодь. Ще б пак, він дуже мудра і світла особистість, моральний авторитет!
“Як здійснювати і реалізовувати великі ідеї? Насамперед потрібно визначити, чим є ідея. Великого бажайте! Треба мати перед очима гідну мету. Якщо ми її маємо, то вона підносить людину. Людина росте зі своїми задумами і своїми планами. Високі пориви її підносять, а низькі та грішні похоті руйнують. Не кожен народився генієм, але кожному дано бажати великого. З дрібних цеглинок виростає гігант. Кожен може чинити добро. А в кожному доброму є й велике. Великим є те, що дає життя. Великим є те, що людей єднає. Великим є те, що провадить до Бога!” – наголосив президент Українського католицького університету.
Владика Борис Ґудзяк говорив про перемогу себе заради інших, про команду, про єднання, про терпіння.“Львівська Пошта” пропонує найважливіші меседжі цієї зустрічі:

* “Зараз УКУ на висоті своєї популярності. Ще ніколи не було стільки студентів, які вступали б із найвищими і середніми балами. Ще ніколи не було стільки донорів з цілого світу, які підтримують УКУ. Але не завжди так було. І не завжди так мусить бути. Студенти і працівники УКУ! Задумайтеся над питанням: на чому стоїть цей університет, до якого ви так прагнули?”

* “Підкорити Говерлу чи Еверест – це подвиг. Перемагати себе – це важливо. Та особливо важливо, коли перемагаємо себе заради інших”.

* “Велике завжди народжується “між” – між нами, між вами, між кимось. Воно мусить іти – якщо від нас, то до когось. Бо якщо велике є лише для мене, є лише моїм і в мені – воно не велике. Ніхто з нас немає ні розмірів чи масштабів, ні такого духа чи душі, аби дійсно щось велике тримати в собі. Велике з’являється, коли ми єднаємося, коли допомагаємо іншим рости і множити ці дари. Коли за ділом стоїть така настанова, є потенціал для справді великого подвигу. Навіть якщо масштаби справи є скромними. Як казала Мати Тереза, необов’язково робити великі речі, можна робити маленькі речі з великою любов’ю”.

* “Один не зробить того, що зроблять двоє. А двоє не зроблять того, що зроблять 20 чи 200. Для великих справ потрібно багато людей, потрібна команда. В цьому університеті вже понад чверть століття є праця над тим, щоб ця команда була. Це увага, пошук, аналіз, критика, гумор, спілкування, мовчанка, слухання іншого, визнання таланту, який поруч”.

* “Часом потрібні й суперечки. Мусить бути відвага конфронтувати реальність. Водночас має бути збережена гідність, навіть у суперечках. Має бути повага і пошана до партнера, до соратника”.

* “Ми живемо в часі, коли всі нетерпеливі. Хтось на смс не відповів – біда. Кава не заварилася чи не замішалася – також зле. Молодим людям сьогодні важко слухати якусь тему більш ніж п’ять хвилин. Великі справи вимагають часу. І великі люди, які робили великі справи, це розуміли, тому працювали й молилися з великим терпінням”.

* “Великого бажайте! Щоб це велике змінювало життя, щоб його помножувало. Водночас, аби це велике не було коштом гідності іншого. Аби воно єднало людей, а не ділило”.

* “Запрошую у молитві задуматися над тим, чому вам добре в УКУ, чому ви тут хочете бути, чому жертводавці з різних кінців світу підтримують університет, чому тут такі ясні очі, світлі усмішки та випрямлені спини. Серед вас реалізується велика ідея на принципах і засадах великої ідеї. Це майбутнє нашої країни, це приклад, це зразок і це колосальна відповідальність. Ми не сміємо це занедбати, недогледіти, продати, розміняти на дрібне”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.2692 / 4.11MB / SQL:{query_count}