На екскурсію до місця спочинку короля Данила

У вересні в польському місті Холм відкриють для відвідування підземелля давнього православного (пізніше греко-католицького) собору Різдва Богородиці, який є римо-католицьким храмом, де, на думку істориків, був похований засновник Львова король Данило Галицький

Родзинкою експозиції стануть відреставровані могили греко-католицьких холмських єпископів, повідомляє РІСУ. 28 і 29 вересня містяни і туристи зможуть побачити, зокрема, великий саркофаг уніятського єпископа Порфирія Скарбека-Важинського (1732 – 1804 рр.), який був одним із героїв повстання Тадеуша Костюшка.
Можна буде оглянути не лише поховання, а й елементи підземної архітектури, а також знахідки, відкриті під час археологічних досліджень, зокрема богослужбовий одяг, розшитий золотими нитками. Частину артефактів передали до міського музею, решту експонуватимуть у підземеллях. Варто зазначити, що з 2013 року в підземеллях холмського собору польсько-українська група археологів проводила дослідження, метою яких було встановлення точного місця поховання короля Данила Галицького.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6636 / 4.06MB / SQL:{query_count}