“Український Єрусалим” у Зарваниці

У відомому Марійському центрі, що на Тернопільщині, освятили унікальний комплекс

Відтепер, аби зануритися в атмосферу Святої Землі, не потрібно ані закордонного паспорта, ані багато грошей! Достатньо вирушити до Зарваниці, що на Тернопільщині, відомого Марійського центру за близько 170 кілометрів від Львова. До цього святого місця часто організовують прощі – як всеукраїнські чи єпархіальні, так і невеличкі парохіяльні. Адже це славний відпустовий центр із чудотворною іконою Матері Божої та цілющим джерелом. Уперше такого статусу він набув ще в 1742 році, у важкі часи занепадав та знову відроджувався в ще більшій красі.
Останнє відродження Зарваниці відбулося зі здобуттям Україною незалежності. За ці роки тут побували мільйони паломників не тільки з України, а й з усього світу. Багато з них наголошують, що хоч це й дуже сучасний паломницький центр, проте відчувається його древність, тяглість традиції. А з відкриттям комплексу “Український Єрусалим” у ньому – вся історія християнства від самих початків. На невеличкій території відтворили копії найвизначніших місць Єрусалима, згаданих у Євангеліях.
Центральною спорудою комплексу є копія Гробу Господнього, саме в його стіну вмурований камінь з оригінального храму Гробу Господнього в Єрусалимі, який привіз на освячення хранитель Святої Землі отець Франческо Паттон.
Є тут і Голгофа – гора, на якій розіп’яли Ісуса Христа, Оливний сад, де Ісус молився перед арештом, Сходи покаяння (Святі сходи), якими Ісус Христос підіймався на суд до Пилата (нині вони в Римі). Посередині розміщена купіль Ветезда, де оздоровлювалися хворі. Справа розташовані Левові (Ліонські) ворота, одні з воріт, які мали б вести у місто. Над усім цим височить Вежа Давида, яка вистояла впродовж століть і є символом нескореності народу, зверху на ній буде оглядовий майданчик. Усе місце оточене мурами, що зображають оборонні мури Єрусалима. Будівництво комплексу розпочалося в 2014 році.
На передодні празника Успіння Пресвятої Богородиці, 27 серпня, глава УГКЦ Блаженніший Святослав здійснив чин освячення цього унікального комплексу.
“У цій хвилині на наших очах і нашими грішними руками здійснилося Боже діло. Ми сьогодні урочисто прикликали благодать Святого Духа для того, щоб освятити місце, копію града Єрусалима – місце, яке наш народ вже назвав Українським Єрусалимом, – зазначив предстоятель. – Віримо, що від дня, коли ми поблагословили “Український Єрусалим”, тут спочиває Боже ім’я”.
Глава УГКЦ переконаний, що “тут лунатиме молитва за мир в Україні, адже мир – це дар, який свого часу Господь пошле нам за молитвами Божого люду”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6663 / 4.08MB / SQL:{query_count}