Без тиску і поборів у школах

Міністерство освіти наголошує: середня освіта має бути безоплатною!

Керівники закладів освіти та посадові особи місцевих органів управління освітою зобов’язані реагувати на кожен факт тиску на батьків учнів з метою змусити обрати конкретну освітню програму чи придбати для її реалізації навчальні матеріали. Про це йдеться у зверненні Міністерства освіти до керівників закладів та управлінь освіти усіх рівнів.
У відомстві наголошують, що останнім часом до МОН все частіше надходить інформація про порушення прав дітей на безоплатне здобуття повної загальної середньої освіти, порушення рівних прав дітей, у тому числі за майновою ознакою, змушування батьків дітей до вибору конкретної освітньої програми, придбання для її реалізації за кошти батьків “навчальних матеріалів”, придбання “для навчання” телевізорів, які є “інструментами навчання”, у тому числі нібито “для забезпечення реалізації Нової української школи” тощо.
У відомстві, посилаючись на норми Конституції, зазначають, що повна загальна середня освіта є обов’язковою і безоплатною, а витрати на забезпечення навчально-виховного процесу в державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладах здійснюються за рахунок коштів відповідних бюджетів у повному обсязі.
“Здобуття дітьми повної загальної середньої освіти не може бути поставлене в залежність від придбання чи непридбання батьками за їхні власні кошти додаткових робочих зошитів, хрестоматій, посібників чи будь-яких інших додаткових або допоміжних ресурсів”, – підкреслюють в освітньому відомстві.
Будь-які форми тиску на батьків щодо сплати ними будь-яких коштів чи їх примушування до придбання робочих зошитів, підручників, посібників, хрестоматій, телевізорів, комп’ютерної техніки, проведення ремонтів у класах тощо є прямим порушенням положень Конституції та законів України, та є неприпустимим.
“Отже, як керівники закладів освіти, так і посадові особи місцевих органів управління освітою зобов’язані не лише не допускати будь-яких проявів дискримінації дітей та їхніх батьків за будь-якою, у тому числі майновою ознакою, а й реагувати на кожен факт тиску на батьків”, – йдеться у зверненні Міністерства освіти і науки.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.2160 / 4.07MB / SQL:{query_count}