Куди піти, чим себе зайняти

Кілька варіантів, якщо не вдалося вступити до вишу

Кажуть, все, що не діється, – на краще. Тож попри те, що вся наша шкільна освіта орієнтована на вступ до вишу, якщо осилити цю вершину не вдалося, робити трагедії не варто. Навіть Альберт Ейнштейн не зумів з першого разу вступити до Вищого технічного училища в Цюриху. Найпростіший варіант: заклад професійно-технічної освіти, до речі, прийом до них продовжили до 1 жовтня. За 6-9 місяців можна отримати одну з робітничих професій, на які завжди є попит. Проте є й інші варіанти. Отож, поради від Освіторії, що ж робити в разі невдачі.
1. Не припиняти вчитися
Якщо цього року не вдалося вступити до вишу, то ЗНО варто перескласти. Варто пройти вже вивчений у школі матеріал, повторити призабуті теми або надолужити проблемні. Якщо навчатися самостійно дуже тяжко – треба йти до спеціаліста, який допоможе. Потрібно пам’ятати: що кращий репетитор, то швидше він буде зайнятий, тому треба домовлятися якомога раніше. 
2. Проходити онлайн-курси
Онлайн-курси можуть допомогти не лише повторити вивчене у школі, а й опанувати нові знання та навички. Сервіси Prometheus і Coursera пропонують багато онлайн-курсів, які допоможуть розвинути загальні знання, опанувати особливості конкретної професії або підготуватися до ЗНО. Наприклад, там є курси з історії України, хімії, математики, іноземних мов тощо. Сервіс iLearn створений спеціально для підготовки до тестування. Також готуватися можна за допомогою спецпроекту “Студвей” з освітнім проектом EdEra та громадською спілкою “Освіторія”. А на сайті Освіта.юа можна пройти всі тести, які були за весь час проведення ЗНО.
3. Поїхати волонтером за кордон
Чудовий спосіб провести рік з користю – вирушити волонтерити в іншу країну. Тим паче, що зараз є багато можливостей. Є навіть українські організації, які допомагають поїхати працювати волонтером в іншу країну, наприклад Інститут суспільних ініціатив.
Волонтерство дає багато плюсів: бачиш нову країну і водночас допомагаєш їй у важливому проекті, вдосконалюєш і вчиш іноземні мови, можна побачити країну з нетуристичного боку, здобуваєш нові знання, навички та досвід, які допоможуть у майбутньому, соціалізуєшся і отримуєш нових друзів з різних куточків світу, стаєш самостійнішим.
4. Поставити мету
Прочитати за рік 100 книжок, пробігти марафон, вивчити нову мову, навчитися програмувати тощо. Усе це не лише допоможе стати кращою та розумнішою людиною, а й дасть нові навички та вміння, що стануть надалі  у пригоді.
5. Влаштуватися на роботу
Тут також можуть допомогти онлайн-курси. За місяць-два можна опанувати професію, що дасть змогу дитині працювати онлайн. Багато компаній шукають собі стажерів, SMM-менеджерів, контент-редакторів тощо, а дедалі більше роботодавців не звертають увагу на вік та освіту кандидата. Головне – добре показати себе. 
6. Поїхати навчатися за кордон
Закордонні виші не вимагають від абітурієнтів результатів зовнішнього незалежного оцінювання. Треба скласти вступні іспити і показати знання іноземної мови (хоча це й не скрізь вимагають). Можна звернутися до перевіреної компанії, яка допомагає абітурієнтам зі вступом до навчальних закладів Європи. Там детально про все розкажуть і запропонують актуальні варіанти.
7. Армія
За останні чотири роки військова служба в Україні стала престижною. Бути військовим зараз почесно і круто. І з огляду на те, що армія стала могутнішою та кращою за цей час, то рік – півтора можуть допомогти хлопцям визначитися з пріоритетами, майбутнім і навчити багатьох важливих речей. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6651 / 4.09MB / SQL:{query_count}