Хто найкращий вчитель?

До ТОП-50 освітян України за версією Global Teacher Prize Ukraine увійшло четверо педагогів Львівщини

Цього тижня щорічна національна премія для вчителів Global Teacher Prize Ukraine оголосила 50 цьогорічних фіналістів. Усього ж організатори впродовж трьох з половиною місяців отримали 1915 заявок на участь у конкурсі, повідомляє Освіторія.
Традиційно, більшість претендентів на звання найкращого вчителя України,  81%, проживає у великих містах, із сіл/селищ/містечок – лише 19%. Проте організатори пояснюють, що міські вчителі впевненіші в собі та власних силах, бо, як показав тогорічний досвід, учителі, які викладають у селах, нічим не поступаються своїм міським колегам в інноваціях та використанні новітніх методик.
Жінок-номінантів – аж 90%, чоловіків – 10%, що загалом відповідає вчительському складу по Україні. Наймолодшій учасниці –18 років, найстаршим серед номінантів став 75-річний учитель.
На думку організаторів, отримані 7% заявок від вчителів приватних шкіл можуть свідчити про певну інноваційність таких закладів, адже самих приватних закладів освіти в Україні трохи більше ніж 1%.
Найбільше заявок надійшло від учителів молодших класів – 18%. За ними — викладачі англійської мови (16%). Третє місце розділили вчителі української мови і літератури та математики по 14% усіх заявок.
Найменше заявок цього року подали вчителі фізики, географії, економіки та фізичної культури.
Як і минулого року, найбільше заявок надійшло з Київської області – 183. Львіщина друга – 99 заявок. Далі Дніпропетровська, Запорізька, Одеська та Донецька. Одна заявка надійшла з Криму.  
Цікаво, що на премію вчитель міг податися сам, або ж його могли номінувати учні, колеги, вдячні батьки. Саме для цього організатори створили опцію “Номінувати вчителя”. Цього року понад половину номінацій (59%) надійшло саме від дітей. Це означає, що дуже багато з них справді поважають своїх учителів, вдячні їм та переконані, що саме їхній вчитель заслуговує на винагороду у 250 тисяч гривень.
Під час відбору ТОП-50 анкету кожного учасника опрацювало троє людей (асесори) у різних містах України. Вони оцінювали кожне з питань від 0 до 5 балів. За цим процесом, як загалом за всією премією, слідкує аудиторська компанія Deloitte.
Отож, до ТОП-50 вчителів України за версією Global Teacher Prize Ukraine-2018 увійшли:
Браташ ОлесяУкраїнська мова і література, Добротвір, Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів смт Добротвора;
Ільчук ТарасМузика, кларнет як спеціальний інструмент; Львів, ЛССМШІ ім. С. Крушельницької;
Олексишин Андрій Інформатика; Львів, Спеціалізована середня загальноосвітня школа №18
Савіцька АннаІнформатика, Літературне читання (початкова школа), Українська мова (письмо + читання) (початкова школа); Червоноград, Червоноградська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1.
Тепер анкети ТОП-50 оцінюватимуть представники дружніх освітніх організацій — EdCamp, EdEra, Microsoft, Impact Hub Odessa, !FEST/Школа вільних і небайдужих, Цифрове видавництво MCFR: Освіта.
31 серпня стануть відомі імена ТОП-10 вчителів країни. Вони зберуться у вересні в асесмент-центрі у Львові. Тут на них чекатимуть нові знайомства, робота в командах, розваги та презентації, під час яких члени журі оберуть переможця. А 6 жовтня, напередодні дня вчителя, у прямому ефірі відбудеться церемонія оголошення та нагородження переможців.
Цього року переможець отримає 250 тисяч гривень, 1 рік безкоштовного навчання від Освіторії, поїде в березні 2019 року на Global Education & Skills Forum 2019 у Дубай, де познайомиться з найкращими вчителями світу та відомими людьми, що переймаються освітою.
Основна мета премії – відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, а також підкреслити важливість педагогів в Україні. Цього року вона проводиться вдруге, а заснувала в 2017 ГС “Освіторія”.
Минулорічний переможець премії – Паул Пшенічка, вчитель фізики й астрономії з Чернівців, отримав премію у 100 тисяч гривень, але водночас він не лише здобув популярність серед українців, а й увійшов до щорічного рейтингу “Топ-100 найвпливовіших українців” за версією журналу “Фокус”, а лабораторія Лінкольна назвала його ім’ям астероїд. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.5292 / 4.1MB / SQL:{query_count}