Вступна кампанія – 2018: топ-10 спеціальностей

У Міністерстві освіти і науки розповіли на які 10 спеціальностей у закладах вищої освіти України виділили найбільше місць державного бюджету

Кабінет міністрів ухвалив постанову “Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, та підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2018 році”.
“Наразі офіційний текст документа готують до публікації, однак, користуючись проектом, можна визначити низку важливих параметрів вступної кампанії. Наприклад, спеціальності, яким надали найбільший обсяг держзамовлення на основі повної загальної середньої освіти, тобто для випускників 11-их класів”, – повідомив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.
За його словами, найбільше місць держзамовлення отримали такі 10 спеціальностей: середня освіта (за усіма предметними спеціальностями) – 7475 місць; медицина – 4507; комп’ютерні науки – 3216; правознавство – 3090; електроенергетика, електротехніка та електромеханіка – 2736; будівництво та цивільна інженерія – 2650; філологія (усі мовні напрями) – 2210; галузеве машинобудування – 2025; комп’ютерна інженерія – 1951; правоохоронна діяльність – 1910.
Водночас Олег Шаров нагадав, що можливість навчатися на бюджеті не обмежується місцями державного замовлення, адже частина бюджетних місць надається як регіональне замовлення. “Такі місця розподіляються в усі комунальні заклади вищої освіти, які готують фахівців різних рівнів – від молодшого спеціаліста до магістра та аспірантури. Також регіональне замовлення надається у державних коледжах та технікумах, які не входять до складу вишів та фінансуються з місцевих бюджетів з 1 січня 2018 року”, – йдеться в повідомленні Міносвіти.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7073 / 4.07MB / SQL:{query_count}