Професійна освіта реформується

Фахівці МОН презентували ключові напрями реформування профосвіти

До 1 вересня спеціальна робоча група фахівців повинна підготувати законопроект “Про професійну (професійно-технічну) освіту”. Він пропонуватиме механізми розвитку профосвіти в умовах децентралізації, державно-приватного партнерства, покращення якості підготовки учнів. До його створення залучили велике коло освітян та парламентарів, повідомляє прес-служба МОН.
Нагальні питання оновлення ПТО обговорювали представники Міністерства освіти і науки України з парламентарями під час робочої наради в Комітеті Верховної Ради з питань науки і освіти.
Під час зустрічі фахівці МОН презентували ключові напрями реформування профосвіти: багатоканальне фінансування закладів, модернізацію освітнього середовища, підвищення престижності професійно-технічної освіти тощо. 
Також вони зазначили, що новий закон розмежує сфери відповідальності центральної та місцевої влади та врегулює можливості партнерства бізнесу і професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ).
“У підготовці учнів треба враховувати інтереси потенційних замовників кадрів – роботодавців. Тож планується, що законопроект матиме окремий розділ щодо державно-приватного партнерства. У ньому визначатимуться напрями, за якими підприємства зможуть співпрацювати із навчальними закладами. Ми також передбачимо переваги бізнесу від такого партнерства. Адже, наприклад, зараз маємо проблему, коли підприємства хочуть передати сучасне якісне обладнання до ПТНЗ, але стикаються з додатковим оподаткуванням. Сподіваюся, що в новому законі нам вдасться прописати правильний механізм передачі такого майна”, – розповіла генеральний директор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.
Результати наради розглянуть на засіданнях робочої групи, яка займатиметься розробкою законопроекту. До її складу ввійшло близько 30 фахівців галузі – представники промислових підприємств та бізнесу, освітяни, юристи і члени громадських організацій. Перше засідання робочої групи заплановане на сере­дину липня.
Нагадаємо, що колегія МОН затвердила концепцію “Сучасна професійна освіта”, яка стане основою для створення законопроекту “Про професійну (професійно-технічну) освіту”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.4006 / 4.35MB / SQL:{query_count}