В Україні розпочинається вступна кампанія

Що варто знати вступникам і які є новації

За словами міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, загальні показники складання тестів цього року знизилися, адже 14% випускників не подолали поріг. «Немає жодного випускника, який набрав би 200 балів з усіх предметів», – зазначила Лілія Гриневич.
Для вступників до бакалавратури і до магістратури Міністерство освіти і науки України визначає певні правила. Так, вступна кампанія для вступників на бакалавратуру розпочинається із 2 липня – від цієї дати можна реєструвати свої електронні кабінети та завантажувати у них усі необхідні документи. Прийом заяв та документів почнеться вже 12 липня.
За правилами прийому до вищих навчальних закладів у 2018 році, вступники на бакалавратуру можуть використати сертифікати ЗНО 2016, 2017 і 2018 років. Конкурсний бал при вступі складається із суми балів сертифікатів ЗНО, балу атестата та творчих або фізичних конкурсів, яка домножується на ваговий коефіцієнт. Ваговий коефіцієнт кожен окремий виш визначає самостійно. Крім того, до нього ще може додаватися підвищуючий коефіцієнт, який залежить від регіону, звідки походить вступник, або галузі, яку він обрав.
Регіональний коефіцієнт у Києві – 1. Тобто якщо вступаєте до Києва – на підвищення коефіцієнту не очікуйте. На бюджет подавати можна не більше семи заяв з чотирьох спеціальностей. Втім, кількість заяв на контракт необмежена.
У 2018 році замість творчих конкурсів при вступі на окремі спеціальності запроваджено творчі заліки. Для пільгових категорій вступників також є свої правила. Вони мають подавати документи особисто в паперовій формі.
Цього року вступники до магістратури мають скласти єдиний фаховий вступний іспит з іноземної мови, якщо вступають на такі галузі знань, як гуманітарні науки, соціальні та поведінкові науки, журналістика, право, сфера обслуговування, міжнародні відносини. Цей іспит включатиме два блоки: читання і використання мови. Також вступники на такі спеціальності повинні будуть скласти тест із  загальних правничих компетентностей, а також тест з права.
Вступники з Криму та Донбасу можуть вступити до українських вишів за спрощеною системою. Для них прийом документів на вступ до бакалаврату на бюджет триватиме до 20 липня.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8440 / 4.35MB / SQL:{query_count}