Знати, як урятувати

У Львові провели Сімейний день надзвичайних ситуацій. Діти не лише дізналися, як працює вогнегасник і як можна ліквідувати пожежу, а й позмагалися за звання “Найсильніший юний рятувальник”

фото: Прес-служба Головного управління ДСНСУ у Львівській області (4)
Їм не страшні пожежі, катастрофи та інші надзвичайні ситуації. Вони завжди приїдуть, урятують та ще й інших навчать, як це робити. Одне слово, справжні герої, справжні рятувальники!
Цієї неділі, 24 червня, на кілька годин середмістя Львова, а саме площа Міцкевича, перетворилося на майданчик найсміливіших. У місті провели Сімейний день надзвичайних ситуацій – масштабний захід, під час якого діти й дорослі могли дізнатися, в чому полягає робота пожежника-рятувальника, як треба поводитися у разі виникнення надзвичайної ситуації та що потрібно зробити, аби підвищити рівень власної безпеки.
Схожі заходи вже провели у Києві, Харкові, Дніпрі та Рівному. Цього року добру традицію свята безпеки для батьків та дітей перейняв Львів. Неймовірні атракції, яскраві емоції та багато корисної інформації від професійних рятувальників організувало Головне управління ДСНС України у Львівській області разом із Центром безпеки міста та соціальним проектом “Школа безпеки”.
“Сімейний день надзвичайних ситуацій – це дійство, де діти та дорослі змогли побачити, як працює служба рятувальників, хто саме приїжджає на виклики і хто ліквідовує пожежі, – розповідає начальник прес-центру ГУ ДСНС у Львівській області Віталій Туровцев. – У Львові це свято проводять уперше, але, думаю, для нашого міста воно стане традиційним, щорічним”.
У цей день працювало чимало локацій: виставка сучасної пожежно-рятувальної техніки і спорядження, знайомство з роботою кінологів ДСНС та хіміків-рятувальників, демонстрація вмінь надавати допомогу в ДТП, навіть деблокування людини із заблокованого автомобіля.
Сімейний день надзвичайних ситуацій – це дійство, де діти та дорослі змогли побачити, як працює служба рятувальників, хто приїжджає на виклики і ліквідовує пожежі
Показали своє вміння долати труднощі та складні дистанції і найсильніші рятувальники Львівщини. За їхньої участі відбулося грандіозне спортивне шоу. Зокрема, вогнеборці змагалися у таких вправах, як човниковий біг із навантаженням 20 кг, біг із перешкодами, силовий тренажер, подача води зі ствола, перенесення потерпілого вагою 80 кг. Як сказав “Львівській Пошті” один із учасників забігу – вогнеборець Жидачівської пожежно-рятувальної частини Назар Головецький, хоч це були показові виступи, все одно довелося неабияк попітніти. “Рятувати людей, на жаль, мені доводиться часто. Роботи додається влітку, коли, окрім пожеж у приватних будівлях, ще горить торф, ліс, трава. Аби ліквідовувати такі ситуації, потрібно мати хорошу фізичну підготовку, бути витривалим, швидким, вміти оперативно орієнтуватися на місці виникнення будь-якої надзвичайної пригоди і приймати правильне рішення в екстремальній ситуації, – пояснив рятувальник. – Проте, на жаль, серед усіх викликів, є чимало хибних анонімних дзвінків. Стається це через те, що служба не надто модернізована. Наприклад, телефонуючи і повідомляючи, що трапилося, диспетчер питає ім’я, прізвище, номер телефону того, хто дзвонить, проте людина має право на ці запитання не відповідати. Ось через це згодом виникають неприємні ситуації”.
Проте чи не найцікавіше на сімейному святі було маленьким та юним львів’янам. Саме вони могли не лише випробувати себе в ролі диспетчера служби 101, разом із психологами ДСНС розфарбувати розмальовки, на яких були правила безпеки, дізнатися, як слід поводитися з підозрілими предметами, як працює вогнегасник, і ліквідувати за його допомоги умовну пожежу.
Чимало дітей позмагалося за звання “Найсильніший юний рятувальник”. У жилеті рятувальника треба було спочатку перестрибнути через перекладини, пролізти крізь тунель, вибити колоду молотком, а згодом погасити умовну пожежу і винести на плечах у безпечне місце потерпілого.
“Тепер я знаю, як це важко – бути рятувальником. Важко, але цікаво. Потрібна сила, поменше страху і велике бажання допомагати, – каже десятирічний Ілля. – Я в захваті від пожежних машин: вони такі великі, сучасні. Сьогодні я вперше мав змогу в них посидіти, надягнути каску і відчути себе справжнім пожежником. Можливо, це навіть стане моєю професією”.
Неабияке враження пожежні машини справили й на восьмирічного Артема. Як зазначив сам хлопчина, він встиг посидіти у всіх представлених у цей день рятувальних автомобілях (а було їх близько десяти). “Я сидів і в маленькій пожежно-рятувальній машині, і у величезному багатодверному авті, як справжній пожежник!” – пишається хлопчик.
А ось дев’ятирічній Маринці більше сподобалася локація з кінологами та їхніми чотирилапими друзями і диспетчерська служба. “Я спробувала себе в ролі диспетчера служби 101 – у мікрофон повідомляла про пожежу. Крім цього, мені розповіли про правила безпеки, як правильно викликати допомогу і чому не варто телефонувати до рятувальників задля забави”, – сказала дівчинка.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4166 / 4.38MB / SQL:{query_count}