Чи буде томос до ювілею?

Президент України Петро Порошенко сподівається, що так

Президент Петро Порошенко сподівається на позитивне рішення Синоду Вселенського патріархату про надання томосу про автокефалію Українській православній церкві. Про це він ще раз наголосив під час участі в Молитві за мир в Україні разом із українською громадою Іспанії, яка відбулася в катедральному соборі Альмудена (Мадрид), повідомляє сайт глави держави.
“Перемога – це не лише звільнення української землі. Перемога – це коли вперше більш ніж за 300 років в Україні з’явився реальний шанс створити єдину помісну Православну, а головне – Українську церкву!” – наголосив він.
“І ми молимося, щоб до 1030-ої річниці Хрещення Руси-України святим рівноапостольним князем Володимиром Господь дарував нам цей томос. Я прошу, дорогі брати і сестри, вашої молитви. Бо спільною молитвою творяться дива. Я був би дуже щасливий, коли б це відбулося… Я вірю в те, що нам усе вдасться”, – додав Петро Порошенко і висловив переконання, що Україна виборола своє право мати єдину помісну Церкву, адже заплатила за це велику ціну.
На те, що Українська церква може отримати томос ще цього року, сподівається і український вчений та громадський діяч, релігієзнавець Ігор Козловський, повідомляє Релігійна правда.
“Є велика ймовірність, що ми його отримаємо в цьому році, – каже він. – Однак ситуацію ускладнює втручання в цей і без того непростий процес РПЦ і Російської держави. При цьому треба розуміти, що якщо в Україні є громадяни, які бажають бути членами Православної церкви Московського патріархату, то ця Церква існуватиме далі, оскільки ми демократична і плюралістична держава”.
З його слів, у нас багатоконфесійне громадянське суспільство, тобто представлений широкий спектр релігійних організацій: “Тільки на момент розвалу СРСР в Україні було 50% усіх релігійних організацій різних конфесій колишнього СРСР, а в РФ тільки 25%. Україна – найбільша православна країна в світі, навіть більше, аніж Росія. Це й непокоїть нашого сусіда, оскільки з отриманням томосу позиції РПЦ будуть значно послаблені”.
На запитання, які є ризики конфліктних ситуацій із отриманням томосу, вчений відповів, що людський вимір відіграє велику роль в будь-якому релігійному феномені.
“Навіть у одній парафії віруючі можуть бути по-різному налаштовані. Одні – більш радикально, другі – більш ліберально, треті взиватимуть до Святого Письма або церковної традиції, решта – до національних інтересів. І така ситуація неминуче дасть додаткову роботу місцевим органам влади, які повинні контролювати дотримання законодавства про свободу совісті та релігійні організації на місцях. З другого боку, за цими процесами повинні стежити правоохоронні структури”, – переконаний Ігор Козловський.
Він вважає, що ми входимо в дуже непростий період становлення нашої держави та розвитку громадянського суспільства: “Цей період, як і будь-який тектонічний процес, ламає звичну систему речей. Ми вже перебуваємо в кризі (переклад із грец. – “суд”) і відповідно повинні винести якесь дуже важливе судження з приводу себе, українського громадянського суспільства на даний момент нашої спільної історії. Але в підсумку це неминуче призведе до консолідації, до оновлення, до остаточного становлення сучасної європейської української нації”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7324 / 4.09MB / SQL:{query_count}