Лікарі, дякуємо за можливість стати Матусями!

Шанс на щасливе батьківство: 1665 парам допомогли завагітніти фахівці Львівського центру репродуктології

фото: Олег Огородник
Більшості цих жінок медики давали мізерні шанси на вагітність. Когось довго лікували, до когось застосовували допоміжні репродуктивні технології, а комусь узагалі ставили діагноз непліддя. Були сльози, розпач, зневіра… Хтось на омріяну вагітність чекав рік, два, п’ять, а хтось і десять років… Однак віра, надія та любов таки перемогли. І ось вона – радість батьківства! Цим жінкам допомогли у Львівському обласному центрі репродуктивного здоров’я населення.
До Міжнародного дня захисту дітей 29 травня у Львівському обласному центрі репродуктивного здоров’я відбувся День відкритих дверей, де спеціалісти центру розповіли про досягнення в своїй роботі, порушили питання важливості правильного планування сім’ї, вчасного обстеження та правильно підібраного лікування. На захід прийшли жінки із дітьми, які завдяки кваліфікованій роботі фахівців центру стали матерями! Дитячий сміх, повітряні кульки, солодощі, щасливі материнські очі та радість медиків – це було справжнє свято і дуже світлий захід!

“Тут присутня Божа благодать!”

Цього дня пролунало багато теплих і щирих слів вдячності від щасливих матусь, які своїм материнством завдячують медикам Львівського обласного центру репродуктології. Подякувати за синочка прийшла 40-річна Наталя. Довгі десять років вона мріяла завагітніти, і це сталося.
“Десять років я ходила по лікарях, не могла завагітніти, а так цього хотіла… Через постійне лікування, приймання гормональних препаратів отримала зовсім інші супутні проблеми, які згодом також доводилося ліквідовувати. Крім того, свого часу мала
 
 
Львівський обласний центр репродуктивного здоров’я населення – це комунальна медична установа ІІІ рівня акредитації. У центрі надають спеціалізовану медичну допомогу з питань планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я населення у Львівській області.
Центр забезпечує спеціалізовану, консультативну, діагностичну та лікувальну допомогу:
– сім’ям у запобіганні непланової вагітності;
– жінкам із непліддям різного генезу, невиношуванням вагітності;
– жінкам у активному репродуктивному віці;
– жінкам у період преклімаксу і клімаксу;
– чоловікам із порушенням репродуктивного і сексуального здоров’я;
– дівчаткам-підліткам із ризиком формування порушення репродуктивної функції;
– здійснює профілактику та лікування інфекційних хвороб, які передаються статевим шляхом і впливають на репродуктивне здоров’я;
– здійснює профілактику вродженої та спадкової патології;
– забезпечує неінвазивну пренатальну діагностику вагітних;
– забезпечує профілактику та лікування ендокринних захворювань, що призводять до порушення репродуктивного здоров’я;
– здійснює профілактику та діагностику дисгормональних захворювань молочної залози;
– забезпечує консультування з питань психологічної гармонії в шлюбі, психологічний супровід сім’ї на різних етапах її розвитку, індивідуальне психологічне консультування.
операцію: у мене один яєчник і одна маткова труба, тому надії завагітніти навіть не було, – розповідає “Львівській Пошті” Наталя. – Але після звернення до Центру репродуктивного здоров’я, зокрема, потрапивши на прийом до його директора Марії Йосипівни, у мене помалу почала з’являтися надія. Кожен мій візит додавав довіри до закладу і збільшував шанс на одужання. Пригадую, як лікар мені завжди казала, що роль жінки – бути мамою. Мовляв, робота роботою, кар’єра кар’єрою, а мамою треба стати”.
Найбільше, що сподобалося жінці в центрі, це людяність і комплексний підхід до вирішення проблеми.
“Якщо в інших клініках проблему вирішують, так би мовити, “точково”, то тут задіяні всі напрямки – роблять аналізи, досліджують прохідність труб, роблять мамографію, консультують з питань ендокринології. Мені було призначене адекватне лікування. Я слухала лікарів, виконувала всі їхні настанови, молилася, але, відверто кажучи, не одразу повірила, що вагітність настане, – веде далі Наталя. – Однак це сталося! У 37 років я завагітніла, у 38 народила. Зараз моєму синочкові вже рік і вісім місяців”.
Про те, що Наталя завагітніла, відчула серцем. “Це було на різдвяні свята. Я прокинулася о п’ятій ранку і відразу зробила тест. Першою, кому я відправила фото, була Марія Йосипівна Малачинська. Зичу їй того добра, яке вона дає людям! Нехай їй усе повертається сторицею!” – тішиться жінка.
Подякувати фахівцям центру прийшла і Ліля, дитині якої за місяць випов­ниться три роки. Жінка каже, що появі дитини на світ також сприяли спеціалісти Центру репродуктивного здоров’я населення.
“Десять років я не могла завагітніти. Зверталася в різні приватні центри, але результату не було. Всі ці роки мені казали: “Цілком можливо, що дітей у вас вже не буде”. А ось у цьому центрі в мене вірили завжди. Понад те, вважаю, що ця установа краща за будь-яку приватну, адже тут дивляться не на те, як “витягнути” гроші, а стараються надати всю необхідну допомогу і наділити даром материнства, – розповідає жінка. – Такого підходу, як у цьому центрі, я не отримувала ніде. Тепер сюди ходять мої родичі, знайомі. Усі, що зверталися, ще жодного разу не вийшли без дару материнства”.
Зі словами вдячності прийшла у центр ще одна колишня пацієнтка Ірина. Її синові вже шість із половиною років.
“З чоловіком ми одружені 25 років. Але так склалося, що зі старшою донькою сталася трагедія. Дуже важко все це переживали, тому за якийсь час захотіли другу дитину. Завагітніти не вдавалося, тому звернулися до фахівців цього центру. Після всіх обстежень проблеми виявили у чоловіка: лікарі сказали, що з віком у нього виснажився організм і знизилася репродуктивна функція. Та після призначеного лікування вже за два роки я завагітніла, і в нас народився чудовий синочок”, – емоційно розповідає Ірина.
У львів’янки Катерини підростає вже двійко дітей – три і півтора року. “Проблема була така, як у більшості подружжів: ми не могли завагітніти. Нам порадили звернутися в Центр репродуктивного здоровЙ’я. Виявилося, що певні проблеми були у мене, але, на щастя, фахівці допомогли їх подолати. Результат не забарився – уже за рік я завагітніла, – стверджує жінка. – Дуже задоволена тією увагою, яку приділяють жінкам лікарі центру, їхньою кваліфікованою допомогою. Бажаю всім успіхів та побільше вдячних пацієнтів!”.
У Лесі та її чоловіка медичних проблем начебто й не було, проте вагітність чомусь не наставала. Сім’я вирішила звернутися до фахівців центру і не помилилася.
“У 33 роки я вийшла заміж і відразу захотіла дітей. Але чомусь не вагітніла. Окрім обстеження, нас проконсультували чимало фахівців, ми отримали психологічну допомогу. Проблем у нас не виявили, порадили чекати. Ми довірилися Богові – і це сталося: невдовзі я завагітніла і зараз маю чудового синочка Орестика”, – розповідає Леся.

Тут допомагають завагітніти

Торік до Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення звернулося 2458 подружжів, які мали проблему – непліддя. Фахівці центру допомогли завагітніти 1665 парам, а це 65% від усіх звернень за минулий рік. За неофіційною статистикою, кожна п’ята-шоста подружня пара в Україні не може завагітніти. Майже 59% жінок і 41% чоловіків, які звертаються в Обласний центр репродуктивного здоров’я населення, що у Львові на вул. Короленка, 9, страждають від непліддя…
Зі слів директора Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення Марії Малачинської, з 2500 подружніх пар, які звертаються до фахівців установи, понад 65% завдяки правильно поставленому діагнозу, сучасному лікуванню та професіоналізму лікарів таки вагітніють і народжують бажану дитину! Водночас керівник установи нагадує: в багатьох випадках проблем із репродуктивним здоров’ям у чоловіків та жінок можна було б уникнути, якби  була відповідна профілактика ще в дитячому віці.
Керівник центру додає, що досягти високих результатів у клініці зуміли через впровадження інновацій у лікуванні та професіоналізму персоналу.
“Не менш важливими є впровадження інновацій у адмініструванні, що дозволяє лікарям ефективніше займатися здоров’ям пацієнтів. Самі ж пацієнти забезпечені високим рівнем обслуговування. До прикладу, ми запровадили електрон­ну карту пацієнта, запровадили так звану “хірургію одного дня”. Адже в Європі 70% операцій проводять у “хірургії одного дня”. Це краще для самого пацієнта, бо, як кажуть, вдома і стіни лікують. Пацієнти більше рухаються і швидше одужують. Запровадження принципу “чиста лікарня” дозволило покращити рівень інфекційного контролю. Центр отримав сертифікат ISO 9001, і наші лікарі пройшли відповідне навчання. За підтримки облради та облдержадміністрації вдалося реалізувати проект із енергозбереження – замінити всі вікна, утеплити фасад. Ці та інші заходи дозволили підвищити рівень роботи центру”, – каже Марія Малачинська.

Велику увагу тут приділяють темі профілактичних оглядів підлітків, оскільки саме в юному віці можна запобігти інфекції, що передаються статевим шляхом і в майбутньому дуже часто призводять до непліддя. Для цього фахівці Центру репродуктивного здоров’я створили структурний підрозділ “Клініка, дружня до молоді”.
“Щойно дитина народилася, мама і тато повин­ні показати її фахівцям, а згодом вчасно приводити на профілактичні огляди. Наступний етап – підлітковий період. Діти повинні розуміти, як проходить статевий розвиток. Цим у нашому центрі займаються урологи та гінекологи дитячого і підліткового віку. Далі – репродуктивний вік, де часом потрібно вирішувати певні проблеми. Однак варто усвідомлювати, що їх можна профілактувати на попередніх етапах”, – пояснює Марія Малачинська.
Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак наголосила на тому, що на Львівщині багато родин завдячують батьківством саме Львівському обласному центру репродуктології. “Тут об’єднуються зусилля дуже великої кількості медичних працівників. Часом сюди приходять люди у відчаї, в безнадії… Найбільше щастя кожної жінки – народити і виховати здорову дитину. В області є дуже багато сімей, які вдячні Львівському обласному центру репродуктивного здоров’я населення!” – наголошує вона.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7635 / 4.47MB / SQL:{query_count}