Про автокефалію з перших уст

До 31 травня кожен може поставити запитання речникові УПЦ КП

Сьогодні питання надання томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні є одним із найактуальніших. Його обговорюють як у медіа, так і в маршрутках та чергах. Довідатися щонайбільше і з перших уст – таку нагоду пропонує Релігійно-інформаційна служба України. Користувачі цього ресурсу до 15.30 31 травня можуть долучитися до веб-конференції “Українське Православ’я за крок до Томосу про автокефалію”. На запитання користувачів відповідатиме архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря, секретар Священного Синоду, голова Інформаційного управління Української Православної Церкви Київського Патріархату.
Щоби поставити запитання, потрібно зайти у розділ “Веб-конференції” сайту РІСУ і заповнити відповідну форму.
Речник УПЦ КП вже відповів на більш ніж десяток запитань. Зокрема, й про те, як розбудовуватимуть структури Православної Церкви в Україні після надання томосу.
“Безперечно, наша Церква бачить предстоятелем автокефальної УПЦ Патріарха Філарета, адже він – єдиний серед єрархів, хто має найбільший досвід та суспільний авторитет. Також до керівництва мають увійти ключові особи серед єрархів, які зараз не належать до Київського Патріархату.
Випереджаючи можливі спекуляції, якими полюбляють займатися наші опоненти, хочу наголосити: жодних застережень, заперечень чи інших умов з боку Константинополя, які робили б неможливим обрання Патріарха Філарета предстоятелем автокефальної УПЦ, немає!
Хотів би також нагадати, що з точки зору канонічного порядку Патріарх Філарет не був осуджений дійсним церковним судом, належна процедура щодо нього не була дотримана. Тому санкції з боку РПЦ щодо нього від початку не є дійсними. Вся належна інформація з цього приводу є в розпорядженні Вселенського Патріархату, у тому числі канонічна апеляція на ім’я Вселенського Патріарха щодо рішення РПЦ”, – зазначив владика Євстратій.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0706 / 4.34MB / SQL:{query_count}