Подарунок, що притягує добру долю

У Міжнародний день вишиванки новонароджені у львівському пологовому будинку №1 отримають особливий сюрприз – свою першу вишиту сорочечку

Про щасливих людей кажуть “народився у сорочці”, а про патріотів своєї держави – “у вишитій сорочці”. Красива українська вишиванка з давніх-давен є символом здоров’я і краси, щасливої долі та родової пам’яті, оберегом від лихого ока та слова.
Привчити маленьких українців шанувати своє рідне по-особливому вирішили представники львівського осередку “Клубу Успішних Жінок “Жінки України” (КУЖ) та клубу “Коло”-Львів, ініціювавши всеукраїнську акцію “Народжений у вишиванці”.
Зокрема, за їхньої ініціа­тиви, дітки, народжені 17 травня – у Міжнародний день вишиванки, у багатьох містах нашої країни отримають в подарунок вишиту сорочечку! Акція одночасно пройде у Львові, Києві, Одесі, Вінниці і Краматорську. До більшості цих міст львівські вишиванки вже поїхали.
“Вишиванки – це генетичний код українців, символ нашої країни, у яких відтворені традиції, історія та культура. Дуже важливо носити вишиванку ще змалку – це привчає до патріотизму, притягує щастя і добру долю, – каже представниця “Клубу Успішних Жінок “Жінки України”, засновниця Західноукраїнського центру коучингу та розвитку особистості, відома львівська благодійниця Ірина Плахтій. – Тому цього року ми вирішили зробити маленьким українцям неймовірний сюрприз – подарувати їм їхні перші в житті вишиванки-обереги”.
Зі слів співрозмовниці, головна мета проекту – об’єднати Україну і показати всю велич традиційного вбрання. А допоможуть реалізувати проект КУЖаночкам велика кількість меценатів та благодійників.
“Наші КУЖанки – Надія Гаталяк, Наталія Холодило, Анна Мармуляк, Ольга Кулькова, Роксолана Гриник, Лілія Мудрик, особисто я, а ще представники клубу “Коло”-Львів – Костянтин Мандюк і Микола Іщук  та ще багато людей купили від себе вишиваночку і приготували листівку з побажанням дитинці на добру і щасливу долю”, – веде далі Ірина Плахтій.

Що стосується самого Львова, то цього року вишиванки отримають всі немовлята, які народилися 17 травня в міському клінічному пологовому будинку №1, що на вул. Мечникова, 8.
Надалі організатори обіцяють зробити акцію щорічною й охопити усі пологові.
“У Львові плануємо підготувати 20-25 вишиванок. Головний лікар цього пологового радо прийняла нашу ініціативу і вже у четвер з нетерпінням чекає нашого візиту. Каже, що переживає, аби всім вистачило вишиванок. Та думаю, що все буде гаразд, – запевняє жінка. – Наступного року плануємо охопити всі пологові будинки Львова і розширити кількість медзакладів по цілій Україні. До цього готуватимемося впродовж року”.
Вартість однієї вишиванки – 280-350 гривень. Усі вони якісні, з натуральної тканини. Організатори дуже сподіваються, що вони усім сподобаються. “Це будуть сорочечки, в яких батьки згодом зможуть своїх діток навіть похрестити”, – додає Ірина Плахтій.
До речі, долучитися до акції “Народжений у вишиванці” може кожен охочий. Отож, якщо у когось виникне бажання купити чи власноруч вишити немовляткам сорочечки, бажано зателефонувати на номер 067 711 31 26 (Ірина).
Також кожен, хто вирішив приєднатися до акції, може написати від себе побажання на листівці та вказати свої контакти. Хтозна, може, дитя, коли виросте, з трепетом згадає свого патріо­тичного благодійника.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7764 / 4.1MB / SQL:{query_count}