Мамусю, заведи мене на роботу!

Дітей та їхніх батьків запрошують 19 травня у Парк ім. І. Франка взяти участь у профорієнтаційному проекті “Місто професій”

Вашим дітям уже нецікаво бавитися машинками або лікувати ляльки? Вони хочуть стати дорослими і самостійними, гасити пожежі, сидіти за кермом автівки, приміряти жетони поліцейських чи рахувати гроші, як банкіри? А може, вони хочуть стати лікарями, кухарями або ж узагалі палеонтологами і взяти участь у розкопках решток динозаврів? Тоді 19 травня все це може стати реальністю!
Саме в цей день із 12.00 до 16.00 у Парку ім. І. Франка розгорнеться наймасштабніший і найкрутіший профорієнтаційний проект в Україні для дітей та їхніх батьків – “Місто професій”. “Влаштуватися” на роботу зможуть діти від чотирьох до 17 років.

Обрати те, що до душі

Проект “Місто професій” в Україні загалом і у Львові зокрема реалізують уже п’ятий рік поспіль. Зі слів керівника та ідеолога проекту Тетяни Люльки, за цей час проект дещо змінився. “Якщо раніше ми створювали потужний профорієнтаційний проект для того, щоб діти дізнавалися про ті чи ті професії, які є сьогодні в Україні, то зараз робимо дещо більше – формуємо націю свідомого вибору, – розповідає “Львівській Пошті” Тетяна Люлька. – За статистикою, 52% людей, які закінчили виші, не працюють за фахом. Мені дуже хотілося б, аби ця статистика була мінімальна для України. Вважаю, що цю проблему потрібно вирішувати з дитинства”.
Також, за твердженням співрозмовниці, мета проекту – не просто продемонструвати професії, а показати дітям можливості цього світу, щоб кожен міг обрати те, що йому до душі. “Сьогодні у світі налічується майже 40 тисяч видів діяльності. Але середньостатистична людина може назвати не більш ніж 30. Недоотримуючи інформації, діти втрачають шанс на власну реалізацію. Тому наша мета – демонстрація можливостей світу, дати дітям шанс реалізувати свій потенціал. Саме так, до речі, звучить головне гасло нашого проекту, – веде далі Тетяна Люлька. – Понад те, на моє переконання, через десять років слово “професія” може взагалі зникнути. Погодьтеся, що зараз не дуже актуально займатися якимсь одним видом діяльності. Навіть якщо ти бухгалтер, важливо знати іноземну мову, володіти кількома комп’ютерними програмами, трохи розумітися на економіці, бути юристом. Тому дуже важливо, аби дитина мала набір skills, тобто навиків”.

Львів – один із 70-ти

Стартував цьогорічний проект “Місто професій” 21 квітня зі столиці, а вже 19 травня ця масштабна подія відбудеться у Львові. Загалом, як зазначила Тетяна Люлька, в планах відвідати аж 70 міст! Звісно, якщо будуть вдалі погодні умови, хороші партнери і підтримка міських адміністрацій. “Насправді Львів – чи не єдине місто, в якому ми відчуваємо справжню підтримку і проводимо свій захід із неймовірною радістю, не напружуючись. Натомість є такі міста, де заважає навіть міська влада”, – каже ідеолог проекту.
Загалом у Львові під час проекту будуть представлені більш ніж сто різноманітних професій! У місті Лева малих та юних робітників на своїх майданчиках чекатимуть рятувальники, пожежники, кінологи, вибухотехніки, поліцейські, лікарі, соціальні працівники, криміналісти, будівельники, перукарі, агрономи, ветлікарі, діджеї, автослюсарі, продавці, банкіри, кухарі, актори, моделі, кравчині та представники багатьох інших професій.
Найцікавіше те, що в згаданому проекті усе відбуватиметься по-справжньому. “Розуміємо, що інтелектуально працювати дітей змушують удома батьки, а от попрацювати, наприклад, із цеглою дозволяють одиниці. Тому тут дітей допустять до всього: на майданчику будівельника взяти в руки цеглу чи пісок, на майданчику пожежника – сісти в машину і потримати гідрант”, – запевняє Тетяна Люлька.

Що? Де? Коли?

Спробувати себе у різних професіях маленькі та юні львів’яни зможуть зовсім скоро – більш ніж за два тижні. При вході у “Місто професій” дитина повинна зареєструватися й отримати “паспорт”. Зі слів координатора кампанії “Культурне місто” Миколи Крупея, далі діти матимуть право ходити містечком та вибирати стенди, які їм сподобалися. “Під час виконання певної роботи на тому чи тому майданчику їм щоразу робитимуть запис у “паспорті”, що вони ознайомлені з відповідною професією, і видаватимуть гроші. За них наприкінці події можна буде придбати різні товари – іграшки, солодощі”, – розповідає Микола Крупей.
До речі, обмежень у виборі професій не передбачається – дитина зможе спробувати себе як у одній професії, так і в десятьох, навіть більше. “Професії будуть різнопланові й орієнтовані на дітей різного віку, – пояснює співрозмовник. – Зокрема, діти зможуть попрацювати пожежниками – гасити полум’я, стати палеонтологами – викопувати рештки динозаврів, грати в морський більярд, навіть виготовляти справжні моделі на 3D-принтері”.
Окрім цього, на проекті “Місто професій” дітей учитимуть правильно поводитися із небезпечними відходами. Під час заходу їздитиме “Екобус” та збиратиме люмінесцентні лампи, ртутні термометри і батарейки з 14.00 до 16.00. Далі все зібране відправлять на безпечну утилізацію або переробку.
Отож, “Місто професій” чекає на “робітників” 19 травня з 12.00 до 16.00 у Парку ім. І. Франка. Вхід вільний!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7797 / 4.4MB / SQL:{query_count}