Вступ до магістратури: нові правила

Міністерство освіти і науки (МОН) визначило, як цього року будуть організовані та проведені вступні випробування до магістратури, які проводять за технологією зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО)

Відповідний документ уже пройшов реєстрацію в Міністестві юстиції та розміщений на сайті МОН.
Вступне випробування із використанням технології ЗНО складатимуть вступники на спеціальності галузей знань “Гуманітарні науки” (окрім спеціальності “Філологія”), “Соціальні та поведінкові науки”, “Журналістика”, “Право”, “Сфера обслуговування” та “Міжнародні відносини”. За цими спеціальностями складатимуть лише єдиний вступний іспит з іноземної мови.
Зокрема, вступники до магістратури “Права” та “Міжнародного права” складатимуть єдиний вступний іспит з іноземної мови – англійської або німецької, або французької, або іспанської. Тести міститимуть частини “Читання” та “Використання мови”. Також – єдине фахове вступне випробування з права та загальних навчальних правничих компетентностей. Блок “Право” містить тест із восьми дисциплін (конституційне, адміністративне, цивільне, цивільне процесуальне, кримінальне, кримінальне процесуальне право України, міжнародне публічне право та міжнародний захист прав людини). Другий блок включає тестування таких компетентностей: аналітичне мислення, критичне мислення, логічне мислення.
“У 2018 році технології зовнішнього незалежного оцінювання використовують для вступу до магістратури зі спеціальностей “Право” і “Міжнародне право”. На цьому етапі МОН переходить від пілотування такого формату вступних випробувань, як це було у 2016 і 2017 роках, до їх регулярного використання. Водночас єдиний вступний іспит з іноземної мови запроваджується в порядку пілотування для вступу на низку гуманітарних спеціальностей. Метою цих новацій є забезпечення доброчесності при вступі до магістратури, підвищення якості магістерської підготовки у закладах вищої освіти”, – зазначив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.
Реєстрація учасників почнеться 14 травня і триватиме до 18.00 5 червня. Іспит з іноземної мови відбудеться 11 липня, а з права та правничих компетентностей – 13 липня. Для реєстрації вступнику треба буде звернутися до приймальної комісії одного з обраних ним вишів. Підтвердженням реєстрації є виданий комісією екзаменаційний листок. Після цього на сайті УЦОЯО для кожного зареєстрованого вступника створюватимуть кабінет учасника, доступ до якого буде за номером екзаменаційного листка та PIN-кодом, зазначеним у ньому. В цьому кабінеті, зокрема, буде розміщене запрошення-перепустка з інформацією про пункт тестування. Розпочнеться воно о 10.00, допуск до пункту буде відкритий за 45 хвилин та закритий за 10 хвилин до початку.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.7649 / 4.08MB / SQL:{query_count}