Потрібні фахівці, затребувані на ринку праці

Регіональне замовлення дозволить максимально зблизити вимоги роботодавців та освітні можливості

фото: dt.ua
Уряд у рамках продовження реформи системи освіти в Україні змінює підходи до управління системою професійно-технічної освіти, переглядає принципи її фінансування і запроваджує поняття регіонального замовлення, яке дозволить максимально зблизити вимоги роботодавців та освітні можливості. Про це наголошує прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. “До промисловості України сьогодні є величезний інтерес. Процес розпочинається. Але перше питання, на яке треба дати відповідь – підготовка кадрів. Вводимо поняття регіонального замовлення кадрів – це реальне замовлення на підприємства”, – зазначив глава уряду, інформує сайт Кабміну.  
З його слів, стратегічною метою урядових програм розвитку є серед іншого створення робочих місць в Україні, забезпечення достойних зарплат, аби українці не шукали кращої долі десь по світу, а залишалися у своїх містах. Саме тому потрібно дати людям гідну освіту і роботу.
У свою чергу у Львівській ОДА відбулась нарада щодо регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітничих кадрів. “Сьогодні на Львівщині прослідковується динаміка зі створення нових робочих місць. Торік в області відкрили 84 нових підприємства, створено 8 тисяч робочих місць. Цього року щотижня відкриваємо два нових виробництва. Оскільки у Львівській ОДА на супроводі є 502 інвестиційні проекти, то можемо із впевненістю сказати про те, що і надалі зберігатимемо цю позитивну динаміку”, – наголошує голова Львівської ОДА Олег Синютка.
Очільник області зазначає, що сьогодні кількість безробітних громадян зменшується, а кількість вакансій зростає. “Сьогодні хочемо запропонувати іншу структуру підготовки кадрів. Нам потрібно здійснювати підготовку фахівців, затребуваних на ринку, які навчатимуться державним коштом та згодом розвиватимуть економіку України, а не шукатимуть роботу за кордоном”, – додає Олег Синютка.
Відтак департамент економіки Львівської ОДА вивчив попит на ринку праці, а департамент освіти та науки Львівської ОДА – пропозиції щодо підготовки фахівців у закладах професійної освіти. “Зваживши усе, ми вийшли на регіональне замовлення у обсязі 11 тисяч 300 осіб, що розділили поміж закладами професійної освіти, які функціонують на території Львівської області”, – каже директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.
На ринку праці зараз є потреба у підготовці кухарів, кравців, верстатників широкого профілю, токарів, слюсарів та фахівців з інших професій. 
Тому на Львівщині планують відкрити вісім навчально-практичних центрів при професійно-технічних училищах. Це дозволить створити належні умови для здобуття професійної освіти.
Цього року планують відкрити три навчально-практичні центри: токарський – у Новояворівську, електроустаткування та електроосвітлення – у Бориславі, газозварювальний – у Львові. П’ять інших створять у містах обласного значення – Стрию, Дрогобичі, Сокалі та інших.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.2325 / 4.09MB / SQL:{query_count}