“Місто професій – 2018”: чекають маленьких львів’ян

У Львові у травні відбудеться дитячий профорієнтаційний фестиваль

У суботу, 19 травня, о 12.00 у парку ім. І. Франка (вул. Листопадового Чину, 1) батьків із дітьми запрошують на фестиваль “Місто професій”. Це дитячий соціальний профорієнтаційний проект, метою якого є дати можливість спробувати себе у різних професіях. У Львові фестиваль для дітей проводять вже не вперше. 
Як писала “Пошта”, торік фестиваль “Місто професій” зібрав у парку ім. І. Франка кілька тисяч дітей, які упродовж дня могли ознайомитися із понад 40 професіями: діти будували зі справжньої цегли, гасили вогонь разом із професійними пожежниками, “переслідували” злочинців на поліцейській машині, а ще виробляли цукерки, займалися різними видами спорту, лікували, танцювали, писали оповідання, опановували фах журналіста та сучасні комп’ютерні технології. До слова, газета “Львівська Пошта” на фестивалі презентувала професії журналіста, дизайнера та фотографа.

“Знайомити дітей із професіями варто вже в дошкільному віці. Такі “знайомства” можна починати вже у три-чотири роки, а для п’яти-шестирічних дітей – це є обов’язковим. Вдома також варто говорити з дітьми на такі теми. Коли йдете з ними вулицею і бачите двірника, який прибирає, розкажіть про цю професію. Адже це також робота і її хтось повинен виконувати. А не тільки зосереджуватися на спеціальностях банкіра, юриста чи лікаря. Ще важливо, коли знайомите дітей із людьми різних професій, виховувати любов до ближніх та толерантне ставлення, аби хлопці та дівчата не думали, що той, хто мете чи ремонтує вулиці, це люди нижчого рівня, яких можна зневажати. Коли діти мріють про якісь незвичні професії, наприклад, бути дослідником морів, капітаном космічного корабля, то варто і тут сина чи доньку підтримати, – каже Марія Гавірко, дитячий психолог садочка №2 м. Львова. – Можна знайти фільм відповідної тематики, прочитати цікаву книжку про море чи космос. А ще розпитати дитину, чому саме таку професію хоче обрати. Якщо дитина про щось мріє, чогось хоче, то варто її розвивати в цьому напрямку, поглиблювати її знання. На жаль, зараз є дуже мало дітей, які про щось мріють та чогось прагнуть у житті, й особливо, коли йдеться про старшокласників. Коли у вас уже старші діти і вони мріють про певну професію, варто їх заохочувати, не зважаючи ні на що. Навіть якщо це професія “немодна”, економічно не надто престижна, але син чи донька впевнені, що цього хочуть, підтримуйте та заохочуйте. Адже якщо ваша дитина опановуватиме фах, який не подобається, це може її просто зламати. Вона може не любити своєї професії й навіть звинувачувати рідних, що саме вони винні у цьому, адже не дозволили обрати те, про що дитина мріяла”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1436 / 4.37MB / SQL:{query_count}