Через Голгофу та Благовіщення до Воскресіння

Цього року в час Великого триднев’я маємо нагоду відчути велике таїнство об’явлення: не тільки побути в п’ятницю під Хрестом та оплакати померлого, а й у суботу – день тиші – пережити радість Благовіщення

За твердженням богословів, богослужіння Великого триднев’я вміщають усе, у що ми віримо. Тож дуже символічно цього року його доповнює Благовіщення, пригадуючи нам, як усе починалося: від початку Богородиці було передвіщено, що меч прошиє її серце…
Для невгамовних господинь, які намагаються до свят і прибрати, і наварити-напекти, такий збіг трохи незручний, однак все необхідне буде зроблене вчасно, а п’ятницю і суботу вдасться присвятити найголовнішому – не наїдкам і порядкам, а осягненню таїнства нашого відкуплення. Маємо нагоду на день швидше завершити передсвяткові клопоти і осягну мир у думках, відчуттях. Тільки так зможемо відчути дух Світлого празника Воскресіння!
У соцмережах триває дискусія, чи з огляду на те, що на суботу припадає Благовіщення, вже у цей день можна куштувати паску і ковбаску. Передусім треба пам’ятати, що свято полягає не в їжі, тож і Благовіщення можна відсвяткувати, роздумуючи над таїнством нашого сотворення і відкуплення.
А на сам Великдень важливо за традиціями і звичаями не забути, що ми святкуємо, адже слова “свято”, “святий”, “освячення” мають спільний корінь. Тому найголовнішим у святкуванні Великодня має бути наша участь в Божественній літургії, Пресвятій Євхаристії та богослужіннях Світлого тижня.
У цей радісний час маємо звичай іти на цвинтар, однак не варто нести на могили свячене! Залишивши на гробі свячене яйце чи пасочку, можемо спричинитися до святотатства, адже освячене дане на поживу та спасіння нам, живим, а для померлих важливою є лише наша молитва!

Розклад передпасхальних і пасхальних богослужінь у Архикатедральному соборі святого Юра
Українська греко-католицька церква (пл. Св. Юра, 5)

Великий четвер, 5 квітня
10.00 – Вечірня з Божественною літургією святого Василія Великого. Чин умивання ніг.
18.00 – Утреня Страстей.
Велика п’ятниця, 6 квітня
8.00 – Великі царські часи. Вечірня з виставленням Плащаниці.
18.00 – Єрусалимська утреня.
Велика субота, 7 квітня
Благовіщення Пресвятої Богородиці
9.00 – Вечірня. Божественна літургія святого Василія Великого.
14.00 – Благословення пасок та іншої поживи (через кожні 30 хвилин).
21.30 – Надгробне. Воскресна утреня. Архиєрейська Божественна літургія.
Неділя Пасхи, 8 квітня
Воскресіння Христове
8.00 – Архиєрейська Божественна літургія.
11.00 – Божественна літургія.
16.00 – Воскресна вечірня.

Розклад передпасхальних і пасхальних богослужінь у Катедральному соборі Покрову Пресвятої Богородиці
Українська православна церква Київського Патріархату (вул. Грушевського, 2)

Великий четвер, 5 квітня 
9.00 – Архиєрейська Божественна літургія святого Василія Великого.
18.00 – Утреня з читанням 12-ти страсних Євангелій.
Велика п’ятниця, 6 квітня 
7.30 – Царські часи. Вечірня з виносом плащаниці на храм.
18.00 – Всенічне бдіння з чином погребіння.
Велика субота, 7 квітня
Благовіщення Пресвятої Богородиці
9.00 – Вечірня з Літургією святого Василія Великого.
13.00 – 23.00 – Освячення пасок.
22.00 – Читання діянь святих апостолів. Полуношниця.
Неділя Пасхи, 8 квітня
Воскресіння Христове
00.00 – Пасхальна утреня.
01.00 – Архиєрейська Божественна літургія. Освячення пасок.
07.00,  09.00 – Божественна літургія. Освячення пасок.
18.00 – Велика вечірня.

Розклад телетрансляцій пасхальних богослужінь

Телетрансляцію пасхальних богослужінь здійснюватимуть “UA:Перший” та “5 канал”. На “UA:Першому” пряма трансляція з головних соборів українських Церков розпочнеться рівно опівночі із суботи на неділю. Буде також пряме включення о 6.00, а о 7.00 розпочнеться повторна трансляція нічних богослужінь.
“Інтер” з 23.00 транслюватиме пасхальні богослужіння зі Святоуспенської Києво-Печерської лаври.
Трансляцію великодніх богослужінь вестимуть і чимало інтернет-каналів. Зокрема, “Живе ТБ” вестиме пряму трансляцію всіх богослужінь із Патріаршого собору Воскресіння Христового. 
Нині чимало храмів на своїх сайтах також здійснюють пряму трансляцію богослужінь. Тим, що не можуть бути в ці дні у храмах, сучасні засоби комунікації дадуть змогу долучитися не тільки до урочистих пасхальних богослужінь, а й до всіх богослужінь Великого триднев’я. Зокрема, такі  трансляції є на сайтах Архикатедрального собору святого Юра, церкви Різдва Пресвятої Богородиці, що на Сихові, та деяких інших.

Уривок із Пасхального послання
Блаженнішого Святослава, Патріарха Української греко-католицької церкви

Сьогодні сам Господь нас потішає – перемінює наш смуток на радість, як це сталося із жінками-мироносицями. Вони йшли до Господнього гробу плачучи, а повернулися, сповнені істинною радістю в Бозі. Ішли в темряві безнадії, а отримали світло Воскреслого і звістили апостолам й усьому світові, що Христос воістину воскрес. Нехай перемінить нас це “чудо, чудо всіх чудес”, а через нас – наше суспільство і країну, хоч би де ми жили.
Дорогі в Христі браття і сестри! Хай перемога Ісуса Христа над смертю і злом розвіє наші сумніви та відновить у наших серцях надію і радість. Усім вам, в Україні й на поселеннях сущим, засилаю свої сердечні вітання разом зі щирими молитвами. Усім військовим та їхнім сім’ям, усім переселенцям, усім, що плачуть на окупованих територіях і в Криму, усім полоненим і ув’язненим сумління свого ради і ради любові до України, усім хворим і стражденним, тим, що на далеких заробітках за кордоном, – кожному з вас зичу передусім радості Божої! Щиро бажаю вам благословенних великодніх свят, смачного свяченого яйця та світлої пасхальної радості!

Уривок із Пасхального послання Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату

Своїм воскресінням Христос дає нам силу для боротьби з гріхом. Він воскрешає наші душі і надихає нас на самовіддане служіння своєму народу, своїй державі в ім’я любові до Бога і людини. Воскресіння Христове дає нам надію, що Христос Спаситель, Який подолав смерть, має владу і над нашими бідами, скорботами і труднощами. Він попускає кризи в людському суспільстві, війни між народами; Він і припиняє їх, але для цього треба навернутися до Бога всім серцем, усім своїм життям. Він хоче, щоб усі люди увірували в Нього, змінили свій неправедний спосіб життя і ввійшли у вічне життя для блаженства.
У ці радісні пасхальні дні сердечно вітаю вас, преосвященні архипастирі, боголюбиві пастирі, чесні ченці і черниці, улюблені браття і сестри, зі святом Воскресіння Христового. Вітаю з Пасхою Христовою Президента України Петра Порошенка, Верховну Раду, український уряд, наших славних захисників – Збройні сили України, які не шкодують свого життя з любові до своєї Батьківщини. Вітаю з найбільшим християнським святом весь український народ і всіх українців, які перебувають за межами України на всіх континентах, але люблять Україну і допомагають їй!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.6282 / 4.14MB / SQL:{query_count}