Що почитати у час Великого посту

Книжки, які допоможуть стати кращими, зрости у вірі, пізнати себе і ближнього

Триває Великий піст – час застанови, переосмислення, спокою, духовного зростання. Це час заглибитися в себе, краще пізнати свої сильні та слабкі сторони, зрозуміти причини своїх успіхів та невдач. Це також час, щоб більше часу приділити спілкуванню з Богом, навчитися чути його в буднях і святах, в радісні моменти і в хвилини смутку. А ще це час покращити свої стосунки з ближніми, передусім із тими, з якими перебуваємо дуже близько, а тому часто ранимо одне одного, не завжди можемо зрозуміти і відчути, чим живе близька нам людина.
Однак у круговерті справ і клопотів нам не завжди легко і просто сповільнити оберти, зменшити напруження, налаштуватися. Допоможуть у цьому книжки –для душі, для роздумів, для зростання особистого і в стосунках з Богом та ближніми. Саме такі книжки вже понад тридцять років пропонує своїм читачам видавництво “Свічадо”. Подаємо невелику добірку новинок цього видавництва.

Роздуми Блаженнішого Любомира Гузара над молитвою св. Єфрема

Роздумування  Блаженнішого Любомира Гузара над словами молитви святого Єфрема стануть глибокою наукою для християнина ХХІ століття, який живе вічними цінностями в сучасному світі з його викликами і стандартами. Ці роздуми можна вважати особистими реколекціями, бо вони побудовані на основі однієї з найглибших молитов “Господи і Владико життя мого…”, вони можуть стати своєрідним провідником у часі великопісного паломництва до Воскресіння. Тож ці тексти не призначені для того, щоби прочитати їх за вечір-два. Як і будь-які духовні вправи, вони спонукають до застанови та переосмислення своїх вчинків чи навіть переконань.


Блаженніший 
Любомир Гузар
“Думки у спадок”

Ця книжка є збірником цитат Блаженнішого Любомира Гузара. Вона складена з його висловлювань, які показують засяг його справді пастирського думання про свій народ та людину зокрема. Деякі з них, можливо, вже траплялися читачеві, і нині є змога ще раз замислитися над тим чи тим висловом, інші ж стануть відкриттям та допоможуть сформувати свою позицію або укріплять в ній. У тих згустках думок можна побачити і масштаб постаті колишнього глави УГКЦ, і причину того авторитету, який він мав не лише в рідній Церкві, а й у всьому українському суспільстві.


Джеймс Мартін
“Сім останніх слів Ісуса”

Уявіть, що приятель просить вас бути з ним у важкий час, коли він втратив роботу, пережив смерть батька, мав важку операцію… То буде великий привілей – бути поряд зі своїм другом у такий час, бачити його вразливим і стражденним – і після того ваші стосунки зміняться назавжди. 
Автор цієї книжки, отець-єзуїт Джеймс Мартін – відомий письменник і проповідник, запрошує читачів побути біля хреста з розіп’ятим Ісусом, у тиші подумати над Його останніми словами. Це запрошення до глибшого знайомства і стосунків з Богом, який розуміє нас і так само зазнає страждань, як і ми в цьому житті. Запрошення, що дарує привілей зазирнути в Ісусове життя, побачити Його таким, яким Він є насправді.


Бруно Ферреро
“10 причин бути християнином”

Багато наших сучасників вважають Церкву своєрідною заправною станцією: вона має надавати нам конкретні послуги, коли в нас виникає така потреба. Для інших релігія перетворилася на щось дуже віддалене і суто теоретичне. Вони стверджують, що ні у що не вірять і чудово почуваються. Для чого ж вірити в Бога? Чому варто бути християнином, мати глибокий зв’язок із Господом? Без пафосних повчань, використовуючи слова Біблії, життєві історії та притчі, Бруно Ферреро пропонує відповіді на ці запитання, спонукаючи віднайти свій шлях у Христі.
“Життя – не пуста посудина. Це скринька, в якій безліч несподіванок. Просто нам треба вчитися розуміти це”.


Бруно Ферреро
“Завжди буде новий день. 77 нових історій”

У компактних етюдах-мініатюрах відомий автор простими прикладами та образами, як художник пензлем, показує багатогранне розмаїття людського буття. Тут відчувається і глибока філософія, і психологія наших думок та вчинків, прагнень і сподівань. Усі колізії нашого життя накладаються на безсмертну матрицю віч­ної Божої Любові, Господнього Милосердя, вічних небесних чеснот – Віри, Надії, Любові. Кожну повчальну розповідь автор підсумовує своїми роздумами.
“Пам’ятай про своїх близьких сьогодні та шепни їм на вухо, скажи їм, що дуже любиш їх і любитимеш завжди. Знайди час, щоби сказати: “Мені прикро…”, “Прошу, вислухай мене”, “Дякую!” чи “Усе гаразд”. І завтра не шкодуватимеш про те, що зробив сьогодні”.


Карло Карретто
“Листи з пустелі”

Під дивовижним зоряним небом, у тиші нічної Сахари, споглядаючи красу піщаних дюн, Карло Карретто пізнає свої слабкості, шукає компроміси у вірі, вчиться любити і знаходить найкращий подарунок пустелі – молитву. Ця книжка є немовби відлунням його цілковитого віддання себе Господу, відлунням його “суворої, темної і голої” віри. Вона вже допомогла і ще допоможе багатьом неспокійним душам знайти своє покликання в житті.


Надійка Гербіш 
“15 дієвідмін радості”

Авторка пропонує читачам біблійні історії в сучасному літературному аранжуванні, “зшиті” темою радості. Авраам, Сара, Адам, Єва, Марта, Марія, Закхей... укотре переживають свої вічні ролі. Книжка наближає до нас Святе Письмо, показуючи відомі сцени, що оживають у почуттях, та спонукає шукати в ньому підтримку під час життєвих випробувань. 
“Сара спала. Авраам сидів поруч, не відводячи погляду від її лиця. Вона завжди спала ось так, як зараз: на спині, з ледь піднятою головою на делікатній подушці та з королівським виразом свого світлого обличчя…”


Ґреґорі К. Попкек
“Боже, допоможи мені: цей стрес зведе мене з розуму”

Як навчитися ефективно опановувати стрес, щоб він не запанував над нами?  Правдиві історії, які показують, як упоратися зі стресом, психологічні тести і анкети, ефективні поради і практичні способи вирішення проблем, які виникають під час боротьби зі стресом, допоможуть зробити гармонійнішим своє життя і поглибити свою віру.
“Подумай хоча б хвилину, що викликає в тебе стрес. Що змушує тебе непокоїтися? Для більшості людей тим чимось є страх перед утратою. Що станеться, якщо я втрачу почуття безпеки? Що буде, якщо я втрачу кохання дружини чи чоловіка? Що відбудеться, якщо я втрачу свою свободу або своє становище, свій статус, дім своє життя?”.


Юзеф Августин 
“Бути батьком”

Ця книжка адресована чоловікам: тим, які готуються до подружнього життя, які виховують дітей, душпастирям, вихователям, синам, які хочуть зрозуміти своїх батьків. А також жінкам і дівчатам, які прагнуть зрілих стосунків у сім’ї, хочуть краще пізнати своїх найближчих. Автор книжки – монах-єзуїт, автор багатьох книжок зі сфери духовного життя та християнської педагогіки – розкриває відповідальність цього статусу, його виклики та ризики, порушує питання не тільки, як бути добрим батьком, а й добрим сином, донькою, мамою.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0266 / 4.44MB / SQL:{query_count}