Більше свободи школам!

Колегія МОН затвердила типові програми початкової школи

Колегія Міністерства освіти і науки затвердила типові освітні програми для початкової школи, за якими навчатимуться учні 1 і 2 класів. Планується, що ці програми стануть базою для розробки підручників, за якими вчитимуться учні початкової школи, повідомляє Освіта.ua.
Зі слів заступника міністра освіти Павла Хобзея, відомство розглянуло дві типові освітні програми.
“Під час громадського обговорення цих програм до МОН надійшло близько 400 пропозицій від педагогів, науковців, батьків та громадських активістів. Їхні зауваження були ретельно опрацьовані та, за можливості, враховані”, – зазначає чиновник.
Отже, освітянам пропонують дві типові освітні програми, кожна з яких розроблена відповідно до нового закону “Про освіту” та Державного стандарту початкової освіти.
У Міносвіти зазначають, що педагогічна рада школи самостійно обиратиме, за якою програмою проводитиме навчання.
Окрім того, освітні програми, які будуть розробляти на основі типових, не потребуватимуть окремого затвердження МОНом чи центральним органом забезпечення якості освіти. Це дасть школам змогу самостійно визначати хід навчального процесу, орієнтуючись на формування ключових та предметних компетентностей учнів після закінчення навчального року.
До змісту програм входять: пояснювальна записка, типовий навчальний план та перелік освітніх галузей. Також програмами визначені вимоги до конкретних очікуваних результатів навчання, загальний обсяг навчального навантаження, коротко вказаний відповідний зміст навчальних предметів чи інтегрованого курсу.
Найближчим часом типові програми будуть опубліковані для широкої громадськості.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8160 / 4.35MB / SQL:{query_count}