Сьогодні юдеї святкують Пурим

Пурим – одне з найрадісніших свят юдейського календаря. Його традиційно святкують на 14-ий день єврейського місяця Адара (цього року цей день припадає на 1 березня)

“Пур” у перекладі з івриту означає “жереб”. Це свято євреї відзначають уже понад дві з половиною тисячі років як пам’ять про порятунок євреїв, що проживали на території Перської імперії, від винищування їх Аманом-амалікитянином, улюбленцем персидського царя Ахашвероша (Артаксеркса, V ст. до н.е.).
Про це мовиться у біблійній Книзі Естер. За часів персидського царя Ахашвероша (Артаксеркса), одруженого з єврейкою Естер, один із його чиновників Аман (Гаман) задумав лихе проти євреїв та обманом одержав дозвіл на їх знищення. Жереб випав на 14-ий день. Коли про це дізналася цариця Естер та її двоюрідний брат Мордехай, то зібрали усіх євреїв, щоби спільно постити, молитись та вивчати Тору. Після цього Бог обернув криваві помисли Амана проти нього.
Напередодні свята юдеї дотримуються строгого посту Естер, який триває добу. Починається він уранці тринадцятого адару. Під час цього посту не можна не тільки їсти, а й пити.
Сам Пурим вважають найвеселішим єврейським святом. Під час його відзначення юдейські спільноти організовують Пуримський маскарад, який має вказувати на те, що під маскою простого збігу обставин завжди криється Боже провидіння. 
Цього дня в синагогах публічно читають Книгу Естер. Коли вимовляється ім’я Гамана, присутні “б’ють Гамана”: здіймають неймовірний галас, тупають, тріскочуть спеціальними дерев’яними торохкалками, щоби заглушити це ненависне ім’я. Найбільше цього моменту очікують діти. 
У це свято євреї мають звичай таємно надсилати святкові страви бідним, а також допомагати тим, що не мають засобів для його проведення. У цей день дітям роздають гроші, щоби вони вчилися давати пожертву “задля справедливості”. Ця традиція супроводжує фактично всі юдейські свята. 
Дорослі, за приписом Тори, роблять пожертву в спеціальний фонд милосердя. 
В цей день за столом читають спеціальну молитву про чудо, яке сталося в ті дні. Обов’язковою стравою є гаменташ (“вуха Гамана”) – трикутні пиріжки з маком. Також до столу подають традиційну фаршировану рибу, багато вина і солодощів. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.3649 / 4.08MB / SQL:{query_count}